Skocz do zawartości

Pyłki w Orionie


dominiksito

Rekomendowane odpowiedzi

Z daleka wygląda fajnie, ale jak się przyjrzeć, to masz na wielu gwiazdkach zielonkawy kolor. Do tego wkradło się sporo hot pixeli, tak jakby darki dobrze nie weszły.

Ogólnie widać po prawej stronie brak równego pola. Gwiazdki uciekają po okręgu, jakby dystans do matrycy był za duży. Z lewej strony jest jednak ok.

 

Masz też sporo gwiazdek, które wyglądają tak:

orion_again.png.eca38dc046a71b9f9e08fb8e2191656c.jpg.0df123bb0d205df5205bc7dd87e9decc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dominiksito napisał:

A co jest nie tak z tymi gwiazdkami, chodzi o zepsuty kształt?

Albo trafiłeś, że to są gwiazdki obok siebie i po prostu się zlewają, albo to jest jakiś błąd przy stacku, że wyglądają jak „szlaczki”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, OnlyAfc napisał:

dystans do matrycy był za duży

To niemożliwe w tym szkle.

Zdjęcie bardzo atrakcyjne wizualnie!

Kalibracja nie poszła jak trzeba. Prawa góra - ampglow, ta kamera jest upierdliwa ale da się to zrobić dobrze.

Pozdr.

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delaa napisał:

To niemożliwe w tym szkle.

 

No właśnie wiem i to jest dziwne.

Porównaj sobie prawy dolny róg z np. z lewym.

 

  

Teraz, dominiksito napisał:

to zdecydowanie gwiazdki obok siebie

No to zwracam honor :)

 

Edytowane przez OnlyAfc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ widziałem gorzej ;-) i dużo drożej ;-)

@dominiksito baw się trenuj, fajnie będzie - wszystko jest do ogarnięcia.

A tak jak napisałem bardzo fajnie się na to patrzy bez rozbijania na pixle.

Sprawdź czy nie masz nadkorekcji - na poj klatce widzisz ampglow?

Bo na tej co pokazałeś nie ma (chyba). Darki były w takich samych warunkach jak 

zbierane było? 

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delaa tak, też to zauważyłem. Teraz właśnie pracuję nad tym co mogło pójść nie tak przy kalibracji, bo wiem że coś robię źle. Oprócz AMP-glow, kalibracja nie usunęła kilku bardzo oczywistych hotów, co też jest dziwne.

 

Również dzięki, pierwsze koty za płoty i po następnych sesjach musi być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@delaa tak, AMP-glow jest widoczny, ale na pojedynczej klatce jest widoczny dopiero przy dużym rozciąganiu. Jeżeli chodzi o Darki to robiłem w domu, w tej samej temperaturze co sesja, czyli -10 stopni. Wydaje mi się, że coś się stało na etapie: Tworzenie MasterDarka -> Kalibracja Lightów, ale to się trzeba będzie pobawić.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze tak, zarówno lighty, jak i darki po 5 minut. Będę musiał też dokładnie przestudiować pojedyncze klatki, czy nie wdał się tez tam jakiś feler pomiędzy. Do następnej sesji trochę czasu, więc powinno się wszystkie błędy w procesie wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja wbiję kij w mrowisko.

Moim zdaniem ciekawsza była kolorystyka poprzedniego zdjęcia... może wymagała delikatnych korekt odcieni i trochę zabawy przy gwiazdach, ale sygnał był fajny...  tamto zdjęcie było inne niż wszystkie - pokazywało prawdziwą pyłową naturę tej okolicy, która notorycznie w zdjęciach na polskich forach jest orana i sprowadzana do jedynego słusznego wyobrażenia.

Patrząc na poprzednie, aż pozytywnie ukuły mnie w oczy te pyłowe struktury, których nie naciągnięto kolorystycznie na siłę w kierunku Ha, tylko pokazano, że są inne. 

Dominik, sam wrzucasz zdjęcia na astrobina, więc wiesz co i jak ludzie potrafią ciekawie zaprezentować... słuchaj ludzi, co doradzają, często to nie są przyjeme uwagi, ale część z nich potrafi skłonić do myślenia i przyczyniają się do dalszego rozwoju, ale mimo wszystko obrabiaj tak jak czujesz. Wszystkim nie dogodzisz :D

 

Pozdr

i

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.