Skocz do zawartości
  • 0

Pytanie: Brakująca śruba Locking Screw w AZ-GTI


licho52

Pytanie

W nowo zakupionym zestawie AZ GTI brakuje śruby 3/8 "Locking Screw".  Niestety, właściciel sklepu w którym dokonałem zakupu odpowiedział na problem w duchu "nie mam twojej śrubki i co mi zrobisz?"  Cieszę się że poza tym wszystko jest i działa, mogło być gorzej.

 

Niemniej brak śruby oznacza że nie mogę dokręcić głowicy do piera.  A bez piera nie mogę uzyskać pełni ruchów teleskopu, więc jest niezbędna.

 

Muszę więc znaleźć coś we własnym zakresie. Chcąc kupić zamiennik nie wiem nawet do końca jaka jest jej długość.  Czy może są jacyś posiadacze AZ-GTI którzy mogli by dać jej wymiary/parametry?  Gdzie najlepiej szukać takiej śruby?  AliEx?

 

Pozwolę sobie zamieścić zdjęcie brakującej śruby z wcześniejszego artykułu kolegi na forum - to jest jedyne zdjęcie tego elementu jakie mogłem odnaleźć.  Biały dekiel jest, nie ma tylko śruby przez niego przechodzącej która od dołu ma plastikową nasadkę i widać jej koniec wystający z drugiej strony.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

IMG_20190820_185514.jpg

Edytowane przez licho52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
9 godzin temu, licho52 napisał:

Gdzie najlepiej szukać takiej śruby?  AliEx?

Allegro śruba 3/8 do statywu 

https://allegro.pl/listing?string=Śruba 3%2F8 do statywu&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-0717

 

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi!

 

To z Allegro po taniości może pasować, idealnie byłoby z pokrętłem ale ta śruba nie będzie często rozkręcana więc myślę że wystarczy goła.

 

Swoją drogą polecam wszystkim AZ GTI, jest tak lekki i poręczny oraz może być sterowany ze Stellarium i chodzi na akumulatorach AA.  Gdyby udzwignął MAKa 180 to życie byłoby piękne ale nośność tylko do 5kg :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, delaa napisał:

@licho52 Masz klin i soft EQ wgrany? Czy używasz "zgodnie z przeznaczeniem" ?

 

Tak planuje użyć go w trybie paralaktycznym z klinem ale na ten moment (w związku z brakiem śruby) nie mogę jeszcze umieścić sprzętu na nim oprócz krótkiego refraktora.  Sam sprzęt i software sprawdza się znakomicie do wizualnych.  Żałuje że nie kupiłem go dużo wcześniej ale miał trochę opinie zabawki co mnie zniechęciło.  Gdyby stworzyli nieco mocniejszą wersje na 7-8kg kupiłbym od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.