Skocz do zawartości

Skorpion - mozaika


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Paether napisał:

tenor (3).gif

 

 

 

:D:D:D

Nie wiem dlaczego ale jak naświetlam Skorpiona a potem go obrabiam to chyba zawsze przechodzi mi przez głowę myśl:  "Paether - człowiek od Skorpiona ".  :)

Edytowane przez MaPa
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaPa napisał:

Nie wiem dlaczego ale jak naświetlam Skorpiona a potem go obrabiam to chyba zawsze przechodzi mi przez głowę myśl:  "Paether - człowiek od Skorpiona ".  :)

Paaaanieeee, to wieloletnia miłość z dużą dozą cierpliwości ;) Dopiero po kilkunastu latach konstelacja odkryła przede mną wszystkie swoje wdzięki i od tej pory spotykamy się tak raz/dwa razy w roku :D 

Zostało mi tylko jedno marzenie z tym związane - żeby Rogelio Bernal Andreo dokończył swoją mozaikę albo inny astrofotograf, który mocno nasyconych kolorów się nie boi, ogarnął taki ładny, oczojebny kadr z całym Skorpionem ;) 

http://www.star.ucl.ac.uk/~apod/apod/ap180702.html

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś tam! Które z tych obiektów mgławicowych jakie uchwyciłeś na Twoim multi-zdjęciu (załączam miniaturkę) są tam zauważalne gołym okiem?

I napisz coś więcej jak dochodziłeś do koncepcji takiego kadru?

Siema

 

 

maps.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja opisana

 

ScorpioTri_forum_Annot.thumb.jpg.a3afda02f29001ae42262f49625e568b.jpg

 

 

13 godzin temu, ekolog napisał:

Byłeś tam! Które z tych obiektów mgławicowych jakie uchwyciłeś na Twoim multi-zdjęciu (załączam miniaturkę) są tam zauważalne gołym okiem?

I napisz coś więcej jak dochodziłeś do koncepcji takiego kadru?

Siema

 

Koncepcja była prosta: ładnie ująć, w pionie, główny zarys konstelacyjny.

Gołym okiem na pewno widać fałszywą kometę czyli IC4628, oraz M6 i M7.

Lornetką dostajemy oszałamiającą ilość ciemnych mgławic ale to obszar podzielony między Skorpiona, Wężownika i Strzelca. Na zdjęciu to będzie bardziej środkowa cześć po prawej stronie i dalej na prawo. Chociaż główny pas ciemnych na dole też widać.

Za pierwszym razem największe wrażenie zrobiło możliwość zobaczenia tych smug które odchodzą od obszaru Rho Oph na  prawo ( chyba wersja 70x20). To nie była "dziura w gwiazdach", wrażenie było, że patrzy się na ciemne mgławice jaśniejsze  jednak niż tło.

 

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.