Skocz do zawartości

26 marca - Śląska biesiada astroszaleńców


Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z tym o czym już kiedyś wspominałem na "silosie" na 26 marca (Wielka sobota) - godzina do ustalenia (ok. 16-tej ?) - zastępczy termin (2 kwietnia), planuje zorganizowanie w jednym z lokali gastronomicznych (czytaj: astronomicznych) małego spotkania przy :Beer: i omówienia najistotniejszych spraw naszej grupy, w tym terminów ewentualnych obserwacji na silosie.

 

Wskazane przybycie wszystkich. Będe rozdawał (oczywiście gratis) każdemu (liczę rodzinnie) moją nową płytę DVD o Teleskopie Hubble'a, opis na: http://www.astrocd.abc24.pl/default.asp?kat=-2&pro=32308

 

Wstępne miejsce spotkania: Restauracja "Bażant" - tam gdzie spotkaliśmy przed wypadem do Planetarium :) Jeżeli ktoś ma inne propozycję - proszę je podawać.

 

W planie omówienie zbliżających się zjawisk w 2005 roku w tym m.in.

- obrączkowego zaćmienia Słońca - 03.10.2005 widocznego u nas jako częściowe.,

- kolejnej wyprawy na seans do Planetarium (czerwiec) - tym razem bez ucieczek przed i po seansie

- obserwacji na silosie (zapowiada się kilka ciekawych nocy)

 

Czekam na złoszenia i ewentualne sugestie co do samego spotkania

 

Pozdrawiam

 

Uwaga: Od kilku już dni mam zmieniony numer telefonu komórkowego.

Aktualny numer to: (0-880) 184-000

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na prośby wielu kolegów (święta itd), termin spotkania został przesunięty na

 

2 kwietnia 2005 (sobota) na godzinę 15-tą lub 16-tą

 

Wstępne miejsce spotkania: Restauracja "Bażant" - tam gdzie spotkaliśmy przed wypadem do Planetarium Jeżeli ktoś ma inne propozycję - proszę je podawać.

Edytowane przez Marek Substyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Co prawda nie wiem gdzie jest Bażant ale jadę z Wami :)

 

Dla mniej zorientowanych daje małą mapkę

 

Dojazd samochodem: od strony Katowic i Siemianowic, obok ośrodka Telewizji Katowice wjazd do parku aleją Planetarium (uwaga: przy wjeździe kasują każdego po 5 zł.).

 

500 metów dalej jest wiadukt kolejki szynowej (przejazd górą), a 50 metrów dalej po lewej stronie ładka chatka "BAŻANT"

Ceny z sufitu, ale atmosfera bardzo sympatyczna. Poza tym blisko do Planetarium :-)

 

Aha. Chce zarezerwowac dla nasz duży stolik lub stoliki. Prosze wszystkich o zgłaszanie się imieniem i nazwiskiem + ilość osób towarzysących na e-maila, GG: 1000693 lub tel. 880-184-000, 771-97-09

 

Marek

mapka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykroscia musze stwierdzic, iz nie pojawie sie na spotkaniu :( Bardzo zaluje ale musze skonczyc mature ustna z polskiego... ech...

 

Ale sercem jestem z wami :notworthy:

 

P.S. No moze jednak jak nie bede miec na nic ochoty to sie pojawie ;) Wiec ewentualnie mozecie mnie policzyc :D

Edytowane przez Harnaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy (koleżanki :D )

 

Godziny nie można utstalić tak, aby pasowała dla każdego, a wybór dnia to jeszcze gorsza sprawa do dyskusji.

 

Większość zawsze była za sobotą, a godzina 16.00 jest chyba odpowiednią godziną do takich spotkań. Z drugiej strony nikt nikogo nie zmusza być punktualnie. Pasuje Ci o 17.00 bądź o 17-tej. Sądze, że do 18-tej, 19-tej posiedzimy, a być może nawet dłużej.

 

Oczekuje również jasnych deklaracji co do uczestnictwa, ponieważ musze wiedzieć czy rezerwować dla nas miejsce ? ile nagrać kopii filmu ?

 

Dziś jest już czwartek. Zostały 2 dni, a tylko parę osób zadeklarowało uczestnictwo na 100%

 

Piszcie na forum na GG (1000693) lub nawet e-maila (astrocd@astrocd.pl). Możecie nawet mi wysłać widokówkę, tak jednak aby było wiadomo czy będziesz czy nie.

 

Jeżeli ktoś nie wie co będziemy robić to napiszę:

 

pkt. 1 - :Beer:

pkt. 2 - :pijacy:

pkt. 3 - :piwa:

pkt. 4 - :letsdrink:

 

a na poważnie

 

omówienie planów obserwacji na bieżący rok, z ustaleniem dat obserwacji kilku zjawisk. :astro:

 

Proszę o konkretne deklaracje uczestnictwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc są już nowsze ustalenia co do sobotniej imprezy.

 

Ze względu na koszta (Bażant jest na prawdę drogi) imprezę przenosimy do "Róży". Aby jednak nie komplikować sprawy niezależnie od wszystkiego umawiamy się w sobotę w tym miejscu jak miłało być, czyli pod "Bażantem" o godzinie 16.00.

Dokładnie o 16.10 wychodzimy spacerkiem w kierunku "Róży"

 

Osoby które wiedzą gdzie jest "Róża" (ok. 300 m od "Kapelusza" niedaleko głównego wejścia do WPKiW), mogą od razu przyjść do "Róży" ok. godziny 16.30 - 16.40

 

Osobiście będe pod Bażantem.

 

Uwaga:

Wskazane przybycie bez własnych środków transportu. 0,2%% to mało :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.