Skocz do zawartości

Płonąca Gwiazda IC405


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Lukasz77 napisał:

Hej,

 

To moje pierwsze podejście do tego regionu nieba. Obiekt dosyć trudny do obróbki, pokazuje to co udało mi się uzyskać, jeśli jest ktoś chętny mogę udostępnić stak do zabawy! 

 

 

A możesz gdzieś to wrzucić, na dysk google np? Lookne w wolnej chwili.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Robson_g napisał:

Łukasz, szkoda że tak przeprocesowujesz te swoje fotki.

 

 

 

Ciekawy jestem twoich strzałów...

34 minuty temu, pablo12311 napisał:

Nie zgadzam się z przedmówcą. Bardzo pięknie wyszło.

 

Dzięki!

26 minut temu, Bodziok napisał:

 

A możesz gdzieś to wrzucić, na dysk google np? Lookne w wolnej chwili.

 

3 minuty temu, Stachu napisał:

Też bym chętnie się pobawił stackiem

 Dal linka potem do staka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lukasz77 napisał:

 

Ciekawy jestem twoich strzałów...

 

 

Chyba zostałem źle odebrany. Generalnie strasznie mi się podobają Twoje foty. Gdybyś jednak lżej je traktował, to byłby już zupełny kosmos :)

Wtedy gwiazdy nie byłyby plackowate, a zdjęcia nabrałyby dynamiki oraz przestrzenności. Naprawdę.

A ja? No cóż, ja mogę tylko próbować doganiać taki poziom.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Robson_g napisał:

Chyba zostałem źle odebrany. Generalnie strasznie mi się podobają Twoje foty. Gdybyś jednak lżej je traktował, to byłby już zupełny kosmos :)

Wtedy gwiazdy nie byłyby plackowate, a zdjęcia nabrałyby dynamiki oraz przestrzenności. Naprawdę.

A ja? No cóż, ja mogę tylko próbować doganiać taki poziom.

 

Powodzenia!

  • Zmieszany 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson_g napisał:

Łukasz, szkoda że tak przeprocesowujesz te swoje fotki.

 

 

Ja bym się trochę z tym zgodził. Zauważyłem, że próbujesz ciągnąć wodór na zdjęciach selektywnie wzmacniając czerwony kanał a w ten sposób obiekt przybiera bardzie formę artefaktu i sprawia wrażenie przesadzonego procesu. Spróbowałem zerknąć na zdjęcie od strony zasięgu mgławic wodorowych na Twoim zdjęciu i widzę, że działając tylko na jpegu zasięg mgławic jest dużo bardziej obszerny.

Moim zdaniem zarówno wodoru jak i mgławic pyłowych siedzi tam dużo więcej.

Wyraziłem tylko oczywiście swoją opinię :-) Nie ma jednak co narzekać bo zdjęcie zacne i bardzo ciekawe.

Gratulki!

L77.gif

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Ja bym się trochę z tym zgodził. Zauważyłem, że próbujesz ciągnąć wodór na zdjęciach selektywnie wzmacniając czerwony kanał a w ten sposób obiekt przybiera bardzie formę artefaktu i sprawia wrażenie przesadzonego procesu. Spróbowałem zerknąć na zdjęcie od strony zasięgu mgławic wodorowych na Twoim zdjęciu i widzę, że działając tylko na jpegu zasięg mgławic jest dużo bardziej obszerny.

Moim zdaniem zarówno wodoru jak i mgławic pyłowych siedzi tam dużo więcej.

Wyraziłem tylko oczywiście swoją opinię :-) Nie ma jednak co narzekać bo zdjęcie zacne i bardzo ciekawe.

Gratulki!

L77.gif

 

Dziękuje Bogdan! Jednak jestem jeszcze raczkującym astrofotografem głębokiego nieba! Myślę ,że jeszcze sporo nauki prze de mną. Tak  czasem wzmacniam wodór kolorem selektywnym, ale w przypadku tego zdjęcia tak nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.