Skocz do zawartości
  • 0

APM APO 25-75x95 SOTTING SCOPE


centaur

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

TS Optics F-ED 22-67x100 jest w ofercie TELESKOP-EXPRESS: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p7960_TS-Optics-Optics-Spektiv-Final-100-F-ED-Objektiv---22-67-x100-mm.html Jak patrzę na TS, to mam wrażenie, biorąc pod uwagę wygląd lunety, ogniskową (540mm) i źrenicę wyjściową (1,3-3,9mm), że jest to taki sam produkt jak CELESTRON REGAL 100ED, chyba, że się mylę ? Rzeczywiście, jakiś miesiąc temu czytałem na BHPHOTOVIDEO.COM, że apertura CELESTRON REGAL, i zapewne TS-OPTICS, ma realnie tylko około 90 mm i gdzieś jeszcze, może na AMAZONIE, optyczne.pl (?), że Celestron ma małe pryzmaty i ścięte źrenice wyjściowe. Ponadto luneta CELESTRON REGAL kiepsko wypada pod względem rozdzielczości obrazu względem VORTEX RAZOR, a przecież nie należy ona do wielkiej czwórki (KOWA, ZEISS, LEICA, SWAROVSKI), oprócz NIKONA, PENTAXA czy MEOPTY. No ale i ceny są tu zupełnie różne. http://www.birdwatching.com/optics/2014travelscopes/chart_2014.html Cieszy mnie, że wysoko cenisz sobie APM APO 85mm. Zauważyłem, że pod względem wyglądu, parametrów i cenowym APM APO 25-75x95, XUMENG 25-75x95 z AMAZONA i BOSMA SWAN ED 25x75x95 z ALIEXPRESS to w zasadzie ten sam produkt o ogniskowej 554,2 mm. Wygląda, że obiektyw ma solidną budowę optyczną (tryplet zapewne + dodatkowa soczewka?). Zapewne używasz pierścienia 1,25" od TELESKOP-EXPRESS i jakieś okulary stałoogniskowe. Ciekawią mnie twoje opinie o obsewacjach dziennych, bo te lunety nie mają niemal żadnej recenzji. new-apm-apo-85-95mm.370074 1. Czy używasz może BADER-HYPERION ZOOM 8-24 i jak się sprawuje, a może PENTAXY ZOOM są lepsze? 2. Czy, jeśli masz stałoogniskowe okulary, osiągają ostrość w nieskończoności? 3. Czy da się problem nieosiągnięcia nieskończoności rozwiązać ścinając końcówki tulei okularu o kilka mm? 4. Jakich firm/marek można używać bezproblemowo okularów na złączu bagnetowym w APM-ie? 5. Jak się sprawuje okular firmowy od APM? Warto wymienić na inny? 6. Jak jest z digiscopingiem w tej lunecie? 7. Czy używając okularu 6 lub 7 mm, o szerszym polu widzenia (ok. 70°), da się wyciągnąć zbliżenie w granicach 80x do 95x przy obserwacjach dziennych bez utraty jakości obrazu i z komfortem patrzenia przez okular? 8. Czy przy szerokich okularach astronomicznych stałoogniskowych (82°) wyraźna jest dystorsja? Bardzo bym prosił o Twoje uwagi, jeśli nie dzienne, to może chociaż astronomiczne. Pozdro jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Darek_B możesz się przyjrzeć temu wątkowi? Założony przez Centaur, dwie odpowiedzi od...Centaur i są to jedyne wpisy centaura na forum. Dziwnie mi to wygląda, tym bardziej, że pisze sam sobie: "zajrzyj na birdforum", a pod koniec drugiego wpisu pisze do siebie "Bardzo bym prosił o Twoje uwagi"....

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.