Skocz do zawartości
  • 0

Filtr H-Alpha - Czy spełni zadanie?


wajoman1991

Pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
35 minut temu, wajoman1991 napisał:

Jeżeli chodzi obecnie o mój cel astrofoto to Mgławica Róży NGC 2237. Więc w takim wypadku jak wygląda sprawa z filtrami przy moim sprzęcie. Za pewne modyfikować canona a do tego, który filtr?

 

Po modzie, bez filtra też można się pobawić - załącznik ;) 
Ale Ha pozwoli na HaRGB, a to tylko zwiększy możliwości sprzętu.

1877430712_St-avg-8160V4_resjpg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, wajoman1991 napisał:

Stacki czy cos gotowego? Nie za bardzo mam się czym pochwalić bo zawsze mi coś nie pasuje  i ląduje w koszu, już coś wrzucam.

 

ps. fotka wrzucona jako screen bo oryginalny format za dużo waży a teraz nie mam jak tego przerobić.

 

A jakie czasy?  Jak na początek to całkiem fajnie, kolorki do kupy trzeba zebrać.  Rogi są  do poprawy, pewnie montaż korektora.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@monter to jest dokładnie taki efekt zarówno kontrastowo jak kolorystycznie jakie chcę osiągnąć. WOW :)

 

@Maro21 Więc tak, tutaj czasy 240s ISO1600 na tą fotę 23 klatki.

 

Moją zmorą obecnie przy obróbce jest to, że dominuje tutaj kolor fioletowy ze względu na szkło korektora komy. Staram się wyrównywać na bieżąco kanały jednak na końcu obróbki i tak wychodzi ten fiolet dodatkowo nie potrafię sobie poradzić z kolorem gwiazd. Próbowałem już wszystkiego, robię tutorialę krok po kroku, kombinuje ile mogę sam, a efekt dalej taki, że gwiazdy bez koloru. Na filmikach uzyskują piękne różne barwy a u mnie nic ;/

 

Wrzucam tutaj stacka z powyższej foty. Jeżeli ktoś by miał chwilę i pokazał co można wyciągnąć na szybko z takiego zdjęcia. Będę miał się czym inspirować. Byłbym bardzo wdzięczny. Mi wiecznie coś nie pasuje i setki projektów w trakcie obróbki do kosza bo zawsze "coś" :) ;/ 

 

https://megawrzuta.pl/download/b919256da272fa97fe258e0d249b9646.html

 

stack ok 500 mb

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0

A nie - sory ;-) Dawno nie miałem z DSS doczynienia/aparatem ;-) Tam w DSS jest przy fitsach do wyboru rodzaj debajeryzacji. - przy RAWACH - powinno iść z automatu. Zrób - pokaż, jestem mocno ciekawy. 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Maro21

Cytat

ten drizzle wykończył mój komputer , siatkę widać coś jest nie tak . Materiał zacny

 

Już przerabiam stacki bez drizzle.

 

No dostałem kopa do roboty, skoro wiem, że materiał nadaję się do obróbki. Dzięki

 

Tak stackowane z RAW

Edytowane przez wajoman1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.