Skocz do zawartości
  • 0

Filtr H-Alpha - Czy spełni zadanie?


wajoman1991

Pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@delaa patrzę w linki i tak w 1 linku jest part 1 i 2. w drugim linku jest part 3 i 4 , w trzecim linku 5 i 6 oraz w czwartym part 7. Tam jak się niżej zjedzie to są odnośniki rozwijane do dwóch plików.  Troszkę nieintuicyjna w obsłudze ta mega wrzuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

@delaa WOW to tak się z tego zdjęcia wyciągnąć

 

Już nie wiem o co chodzi ;/ Problemu fioletu znika tylko gdy zaznaczona jest opcja w RAW - AGH interpolation w innym wypadku cały czas mam ten fiolet na zestackowanym zdjęciu

 

Nie za bardzo rozumiem ten problem braku debajeryzacji, czy ktoś mógłby tak w skrócie opisać zagadnienie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pierwszy twój stack wygląda tak że widać na nim kratkę - ten proces (debajeryzacja) nie zaszedł prawidłowo - matryca sama w sobie jest szaro/szara kolor powstaje dlatego że docierają do pikseli tylko konkretne kolory bo jest przed nią kolorowy filtr. Informacje z matrycy trzeba przetłumaczyć znając ułożenie kolorów.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bayer_filter

U ciebie ten proces nie zachodzi prawidłowo - bo na stacku miałeś "kratkę".

Dziwne kolory są konsekwencją tego że coś nie idzie.

Wygląd stacka (kolor) w DSS jest bez zaczenia jeśli proces debajeryzacji i stackowania 

przebiega prawidłowo.

Odinstaluj tą wersję którą masz. Ja zainstalowałem nową ze strony i na tyle na ile może DSS działać- działa na twoich plikach.

Aha - nie brałem BIASów - bo po co - jeśli są darki do flatów - taką mam filozofię ;-)

Nic nie zmieniaj w ustawieniach DSS - na to przyjdzie pora.

jedyne co zaznaczałem to "align RGB channels" - bo uważam że trzeba.

Żadnych background calibration/per channel calibration - nic. To wszystko się da zrobić później

a DSS - jest nieco nieprzewidywalny. Jeśli uzyskasz prawidłowy stack - a da się - jesteś w domu.

 

PS EDIT - mam error 200 przy załącznikach - o co biega? Jpegi małe nawet nie wchodzą.

Pozdr.

 

 

 

 

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@delaa czy mógłbyś wrzucić swojego stacka surowego, ja mam wrażenie, że na każdym jednym zdjęciu mam  tą siatke.

 

DSS 4.2.5 mam taki problem, że jak kończy stackować to nagle znika pasek ładowania i nic. Ani zdjęcia, ani procesu. Myślałem, że jakiś błędny folder output zaznaczony ale jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, wajoman1991 napisał:

nie ma żadnego efektu, brak zdjęcia

U mnie na jednym kompie też tak jest.

Nie wiem dlaczego. 

 

Zmień ścieżkę - na inną niż defaultowa - jakąś neutralną - niesystemową.

Zadziałało na kompie na którym do tej pory nie działało ;-)

 

Aha i weź przesuń ten zielony suwak w prawo do końca;-)

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.