Skocz do zawartości
  • 0

Problem z PHD2 Guiding


krzyn24

Pytanie

Witajcie czy ktoś mógłby z was poradzić mi z problemem połączenia programu PHD2 z montażem.Z kamerą ładnie połączyło ale z montażem w żaden sposób nie chce co próbuje połączyć wyskakuję mi info "Montaż nie wspiera wymaganego interfejsu dla PulseGuide"

Czy może ktoś podpowie co źle robię za każdą wskazówkę będę wdzięczny.

IMG_20201111_160227.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
22 minuty temu, delaa napisał:

Ze spokojem - nie wszystko na raz;-) Standard ST4 (proponuję od tego zacząć) to tylko zwieranie pinów do masy w gniazdku. Kamera przez ten port zwiera je powodując że montaż albo zwalnia albo przyspiesza w danym kierunku RA/DEC o wartość ustaloną w pilocie - najczęściej 0.5. Dla tego sposobu PHD2 nie musi nic wiedzieć o twoim montażu. Ani montaż nie musi mieć komunikacji z komputerem - żadnej. Tak jest najprościej zacząć. Potem ogarniemy resztę wspólnymi siłami.

Czekam na pogodę i działam dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam wszystkich. 

 

Temat już trochę przycichł i ma już kilka miesięcy, ale myślę, że warto go odświeżyć. 

 

Montaż Celestron NEXSTAR 130 SLT. Kamera Omegon Pro kolor. Podłączyłem wszystko, w PHD2 konfiguruję kamerę bez problemu, na montaż ustawiam Celestron Telescope Drive (ASCOM) i otrzymuję komunikat, że muszę wybrać port COM, bo nie może być pusty. Próbuje zatem ustawić montaż na CPWI (ASCOM). Także bez powodzenia. Uruchamiam program CPWI, nawiązuję połączenie z montażem i sterowanie przez CPWI działa. Niestety przez PHD2 nie

 

Próbuje tak jak zalecają instrukcja obsługi i duża część internetowych forów: ustawiam montaż jako on-camera, montaż Aux: Celestron Telescope Drive (ASCOM) - działa. Pokazuje się dodatkowe okienko z przyciskami do sterowania (W, E, N, S). W sumie na tym można by zamknąć temat - konfiguracja guidera działa poprawnie.

 

Jednak analizując manual PHD2 widzę, że można zmienić binning o ile taka opcja jest w kamerze, sprawdzam - w mojej jest od 0 do 3, oraz 4 krotnie już cyfrowo. 


Zaczynam tworzyć nowe profile sprzętowe przy wykorzystaniu konfiguratora. Przypadkiem ustawiam swój montaż jako Celestron Telescope Drive (ASCOM), a nie jako on-camera. Ku wielkiemu zdziwieniu - działa.

Wieczorem siadam do konfiguracji optyki, kalibracji wyrównania teleskopu guidingu i innych parametrów. Niestety nowo stworzone profile z montażem na Celestron Telescope Drive (ASCOM) nie działają - znowu mam komunikat, że port COM nie może być pusty.
Zaczynam się zastanawiać czym różni się to podłączenie z poprzednim, gdy tworzyłem nowe profile, w których port COM był.

 

Mam rozwiązanie problemu:
Zanim podłączymy przewody USB (zwłaszcza od montażu - u mnie podłączony do pilota) należy włączyć montaż i pozwolić by oprogramowanie się aktywowało i stworzyło odpowiedni port. Dopiero wtedy należy podłączyć USB do komputera. 


Konfiguracja na montaż per Celestron Telescope Drive (ASCOM) działa teraz za każdym razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.