Skocz do zawartości

Koniunkcja Jowisza z Saturnem 20-22.12.20


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Darek_B napisał:

Kilka zdjęć z mini wyprawy na dzisiejszą koniunkcję.dawno tak czystego nieba nie widziałem, pewnie gdyby nie zachmurzenie widoczność przekraczałaby ponad 200 km.

Cień Ziemi prezentował się niesamowicie,a przy powrocie miejscowości podświetlające chmury od dołu także.

Kurde Darek! A ja w tym syfie na dole jeździłem jak porąbany w panice i mi kolega proponował żebym uderzył na Kasprowy, ale uznałem że za późno żeby już próbować :( A nie pomyślałem wcześniej żeby Cię spytać, gdzie planujesz się wybrać, bo coś czułem, że znajdziesz genialne miejsce.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MateuszW napisał:

Kurde Darek! A ja w tym syfie na dole jeździłem jak porąbany w panice i mi kolega proponował żebym uderzył na Kasprowy, ale uznałem że za późno żeby już próbować :( A nie pomyślałem wcześniej żeby Cię spytać, gdzie planujesz się wybrać, bo coś czułem, że znajdziesz genialne miejsce.

 

Hej, a miałem Mateusz dzwonić i pytać, czy nie chcesz jechać na Koskową. Ale kto mógł przewidzieć, że tam zrobi się świetna pogoda. Nie zabrałem nic więcej niż małego Canona. Bo nie liczyłem zupełnie na takie szczęście. Nie w moim życiu. A tu jednak.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 19:18, Darek_B napisał:

Miało być tak :

mgram_pict.php.png

A było tak:

IMG_7150s.jpg

IMG_7115s.jpg

 

A to z 300 mm.

Pozostałe z MTO niedługo, ale jesli chodzi o seeing dzisiaj, mimo że fociłem z wysokości ponad 1100 m n.p.m. to takiego mydła jeszcze nie widziałem.

Ale często seeing psuje się przed zmianą frontu. Niepokoję się o jutrzejsze maksimum.

IMG_7146s.jpg

 

Darek to robiłeś może na końcu Salamandry? :) robiłem tam timelapsa jakiś czas temu w nocy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczoraj i dzisiaj bez pogody, więc podszedłem jeszcze raz do materiału - wcześniej za mocno rozjechał mi się Saturn i zestackowalem jeszcze raz - zaznaczając w AS3 dodatkowo obie planety osobno, a nie tlyko obie razem :) (ED 102/714 + ASI 224)

 

1529634806_ED4ASI2242.png.e5ae9aac06801ee60c3d40519a12de1b.png

 

416355539_ED4ASI2242.png.914dd59f5f1f4094c545a62323373233.png

 

 

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy nie dawały szans na obserwacje, ale zaczęło się ładnie przejaśniać w trakcie biegu pod Łysą Górą. Powróciwszy w sprincie wystawiam statyw, lunetę, aparat. Sprzęt nie wychłodzony. Planety bardzo nisko...każda sekunda jest ważna, żeby nie zaszły za budynki. Kilka ujęć. Jakość nie powala, ale koniunkcja została uwieczniona :) 

 

R 102/600 + Sony Nex F3 Iso 800, 1/3s.

21.12.2020 godzina ok.17.15

Koniunkcja Jowisz I Saturn 2020.JPG

Edytowane przez krzysiek.p
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.