Skocz do zawartości

Koniunkcja Jowisza z Saturnem 20-22.12.20


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Następnym razem trzeba wynająć samolot :)

 

Koniunkcja, koniunkcja i po koniunkcji.

Czekam na relacje tych szczęśliwców, którym się udało, a jeżeli ktoś ma jakieś linki ze zdjęciami z innych zakątków świata, to też chętnie zobaczę.

Edytowane przez AviatorL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lemarc napisał:

To chyba Darek wchodzi na Kasprowy. Będą fotki.:emotion-5:

Prorok jakiś czy cuś. :)

Właśnie wróciłem i siadam do zgrywania, nie wiem czy coś wyjdzie bo pomimo niesamowitej przejrzystości był spory wiatr i szarpało montażem. Chmury wisiały mniej więcej do 1300m , nawet Babia Góra była oblewana chmurzyskiem.

 

ps.lemarc ja szedłem od strony kolejki :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Południowa Wielkopolska (Krotoszyn) - doczekałem się :laughbounce2:, w końcu pojawiły się dziury w chmurach i widziałem koniunkcję choć planety były już bardzo nisko. W sumie szału nie było, w lornetce wyglądały fajnie, ale ze względu na wysokość nad horyzontem i obecność cienkich chmur nie było widać nawet księżyców Jowisza. 

Ale widziałem na własne oczy (moja żonka również) ! 

Edytowane przez anatol
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to moje najlepsze zdjęcie... ale złapałem :D 
Rzutem na taśmę. Zobaczyłem przez okno dziurę w chmurach i świecący punkt. Złapałem będący pod ręką, przygotowywany na sprzedaż refraktorek SW 909 (o imieniu Słomka) i okular 6mm. 
Ciepłą tubę ustawiłem na balkonie. Trzasnąłem telefonem to, co pokazywał okular. Nie zdążyłem poprawić ISO, nie zdążyłem nic nagrać. Ale zdążyłem złapać skubańców :D Była godzina 16:49, dnia 2020-12-21. Potem już tylko chmury.
To będzie piękne pożegnanie ze Słomką.  
Pierwsze zdjęcie tylko kadrowane, drugie podciągane selektywnie. 

 

sat-jup-2-1.thumb.jpg.e8bc32b09fed47829894c747daba8043.jpgsat-jup-2-2.thumb.jpg.284d3d14914b2b5a5c0825059e735a5d.jpg

Edytowane przez karp_killer
Podmianka zdjęć - poprzednie straciły rozdzielczość podczas zrzutu z telefonu
  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mam dziś czas na obserwacje więc wyskoczyłam za blok po 16, nie licząc na nic spektakularnego (lp, zabudowania, brak jakichkolwiek wzniesień), ale koniunkcja zaliczona z czego się bardzo cieszę  :) była piękna! Na dowód fota, słaba ale jest  :)

20201221_165613_resized.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków - mamy to! Chmury odsłoniły parkę w ostatniej chwili. Szkoda, że nie można było złapać ich przed zachodem słońca, może byłoby trochę wyżej. Oczywiście jak zwykle nerwówka, dzieci płaczą, żona szaleje, zapomniałem czapki, buty rozwiązane, biegnę z lapkiem w plecaku, obiektyw w torbie, statyw i montaż w jednym ręku a krzesełko w drugim, jakieś błoto, jakieś ludzie z psami łażą, gdzie ten Jowisz, komputer nie widzi sterowników ASI, coś Tair nie chce ostrzyć, miejsca na dysku nie ma, szlag mnie trafia a zimno strasznie bo bez czapki biegłem ;)

No ale wreszcie się udało i widok był zacny, nawet przez chwilę było widać cztery księżyce no i przy niewielkiej dozie wyobraźni ten nieszczęsny pierścień ;)

Wieczorem jak zrobię stackowanie, bajerowanie i domaluję przerwę Cassiniego to wrzucę wynik;)

Pozdrawiam

  • Lubię 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.