Skocz do zawartości
  • 0

Mam problem z zadaniem na studia


Gość

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
38 minut temu, Marta Piszczek napisał:

Czasem trzeba

Nie, wcale nie trzeba.

 

Co do zadań to mogę polecić dobry skrypt:

 

Zadania z astronomii ogólnej / Maria Karpowicz i Konrad Rudnicki. Karpowicz, Maria.
Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1960.

 

u mnie w bibliotece jest jeszcze pozycja, której nie znam, ale zakładam, że poziom trudności zadań będzie pewnie podobny:

 

Astronomiczne podstawy geografii z zadaniami / Eugeniusz Rolnik

Łódź : Państwowe Wydaw. Naukowe, 1972.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, kompas napisał:

Zadanie 15 jest bezprzedmiotowe, w Tromso nie ma linii kolejowych.

lub podobnie:

 

"Zadanie jest tak proste że nie ma co rozwiązywać." :-)

 

Taki tekst  był umieszczony na liście cytatów z prac egzaminacyjnych, dawno temu, kiedy aplikowałem na studia.

Wykładowcy zbierali takie "kwiatki"  i publikowali je ku uciesze przyszłych inżynierów :-)

Edytowane przez pki1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, fornax napisał:

No Panowie,  wykażcie się inicjatywą i dajcie prawidłowe odpowiedzi na proste pytania.:uhm:

Dokładnie! 

 

4 godziny temu, pki1234 napisał:

lub podobnie:

 

"Zadanie jest tak proste że nie ma co rozwiązywać." :-)

 

Taki tekst  był umieszczony na liście cytatów z prac egzaminacyjnych, dawno temu, kiedy aplikowałem na studia.

Wykładowcy zbierali takie "kwiatki"  i publikowali je ku uciesze przyszłych inżynierów :-)

odpowiedź to kierunek wschodni tak? Bo ciezar zmalal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

http://www.fizykon.org/wlk_podstawowe/ciezar_uwzglednienie_sily_odsrodkowej_dodatek.htm

 

Pewnie chodzi o to, ze na południe...*

No ale w sumie... na wschód tez chyba zmaleje :uhm:

 

* Ale nie - to by było chyba bez sensu z podaną prędkością lokomotywy. Trzeba policzyć, czy te 120km/h daje zmniejszenie ciezaru o 100N

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okej nie jestem orłem z astronomii, nie znam sie na tym i nie musze sie znac, chcialam chociaz ją troche zrozumieć, myślałam ze dla "sympatyków" astronomi to bedzie pestka, jak widać pomocnosc 0%

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Marta Piszczek napisał:

Okej nie jestem orłem z astronomii, nie znam sie na tym i nie musze sie znac, chcialam chociaz ją troche zrozumieć, myślałam ze dla "sympatyków" astronomi to bedzie pestka, jak widać pomocnosc 0%

Więc jeśli chcesz "ją chociaż trochę zrozumieć" to poszukaj sama rozwiązania. 

A tak to jakbym chciał się nauczyć naprawy auta oddając go do mechanika...:movingtongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.