Skocz do zawartości

RASA 8" CCD inspector - interpretacja


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł, jak w 11" robiłem z powodzeniem tak. Zakładałem FF i na rozogniskowanych gwiazdach ustawiałem by w całym polu było dobrze. Po założeniu mniejszego czipa było wyśmienicie. Tu mam wątpliwości czy LG nie jest jednak jajowata, a to mikroskopijny sensor. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu że obie matryce mają tak samo ustawioną oś. A w to nie uwierzę :) Mechanika, gwinty i sama matryca. Chyba łatwiej wygrać w totka :)

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

Paweł, jak w 11" robiłem z powodzeniem tak. Zakładałem FF i na rozogniskowanych gwiazdach ustawiałem by w całym polu było dobrze. Po założeniu mniejszego czipa było wyśmienicie. Tu mam wątpliwości czy LG nie jest jednak jajowata, a to mikroskopijny sensor. 

 

Idealnie być może nie jest, ale raczej nie bede już kombinował. Przy ASI 178mmc mam backfocus 17.5mm, wiec nie mam miejsca na włożenie tiltera. A powiem szczerze nie chce ruszać kolimacji. Zastanawiam sie cały czas nad większym chipem, ale przy moim beznadziejnym niebie wiekszy chip, to tylko większe problemy :) 

 

A mod z kabelka kamery ;)

 

pozdr

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman Załączam pojedynczą klatkę z Maxima z cropem 200%. Według mnie wygląda ta naprawde dobrze. Sam oceń.  Wziąłem pierwszą lepszą klatkę z brzegu. Składałem na szybko w Maximie, więc może nie do końca dobrze wyszło. Fakt faktem wstępnie odrzuciłem 1/3 materiału przed składaniem,ale to była kwestia prowadzenia bez guidingu na montażu NEQ6.  30s to i tak dużo jak na niego  ;)  

Inna sprawa to umiejetność obróbki materiału, a z tym zawsze u mnie było słabo. Musze się zapisać na lekcje do @wessel :) 

 

Pozdr

Autosave-Image--020R.jpg

Edytowane przez TUR
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tayson napisał:

Halo to pewnie masz od filtrow.

Ciekawe co byloby na Astrodonie lub Chromie.

 

Tomek, no nie wiem. Zostawiłem w drodze optycznej fabryczny filtr Celestrona. Wydaje mi się, że to efekt z korektora, ale trzeba będzie sprawdzić z innymi filtrami.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tayson napisał:

Co to znaczy fabryczny filtr celestrona?

 W zestawie z teleskopem jest filtr wkręcany w cele korektora. Producent rekomenduje używanie go w przypadku kiedy nie ma innego filtra w drodze optycznej. Odległość 25mm od chipu do złączki producenta jest skalkulowana przy uwzględnionym w drodze optycznej filtra o grubości 2mm. Można go wymieńic na inny, ale to dopiero w kolejnym kroku...

 

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.