Skocz do zawartości

Metoda dryfowa i montaż


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wyposażyłem się w końcu w działającą kamerę która uzupełniła mój zestaw do astrofoto zbliża się również pora bezchmurnych nocy w mojej miejscówce, i mam drobne pytanie odnośnie metody dryfowej ustawiania montażu paralaktycznego która jest jedyną z której w moich warunkach będę mógł skorzystać. Jest to chyba uproszczona metoda dryfowa, w której nie rozumiem jak wykonać jedną część:

"Należy naświetlać 10 sekund bez prowadzenia i 50 sekund z wyłączonym prowadzeniem z kamerą wycelowaną w południe" Jestem posiadaczem montażu skywatcher eqm - 35 i stąd rodzi się moje pytanie :

10 pierwszych sekund to wiadomo, ale nie wiem czy po włączeniu elektroniki montaż ten od razu będzie miał uruchomione prowadzenie czy też nie trzeba najpierw przejść przez szereg ustawień wstępnych i dopiero po tym zacznie śledzić dla prędkości obrotu dostosowanej do ruchu gwiazd? Czyli nie wiem czy zdążę po tych 10 sekundach bez ruchu od razu włączyć prowadzenie żeby pozostałe 50 sekund klatki było z prowadzeniem. 

W instrukcji montażu brak odpowiedzi na to pytanie

Proszę uprzejmie o poradę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za montaż i co to za kamera ? Nie utrudniaj sobie na siłę - jak chcesz dryft to skorzystaj z oprogramowania - PHD2 - pół godziny i po robocie.

Przepraszam - teraz widzę co za montaż - kwestia tego czy PHD2 zobaczy kamerę.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kubaman napisał:

Najprostsza i najlepsza metoda to PAT lub za darmo w Nina.

Jak rozumiem to jakieś programy do guidingu, czy mogę poprosić o linki? Bo jak wpisuję PAT w google to wychodzi mi bajka Kot i Pat którą oglądałem za dzieciaka, swoją drogą bardzo fajna

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jan Astralbreeze zobacz to: jest trochę redundantnie (to stellarium jest niepotrzebne w sumie) ale idea jest pokazana:

 

 

@kubaman A jak nie ma dostępu do północy? to jak?  - byłbym ostrożny w wydawaniu opinii, chociaż w sumie mi G900 od Brabusa nie za bardzo chciał jeździć... Wolę Paska.

Edytowane przez delaa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaman Super ale platesolve-assistance - ale to chyba nie jest etap na którym znajduje się aktualnie sprzętowo/softwareowo kolega @Jan Astralbreeze

Chyba że ma ogarnięte sterowanie montażem przez ascom skonfigurowaną NINĘ itd... 

Jeśli tak to pełne spoko - choć nie sądzę.... Prosty drift w PHD jest prosty i skuteczny, bez udziwnień.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o fotografii, a zakładam że do tego jest ten PHD2 to nie wyobrażam sobie pracy bez plate solve. Ale racja może kolega jeszcze nie opanował - w takim razie bardzo polecam od tego zacząć. Moje doświadczenia z dryfem w PL są takie, że metoda jest skrajnie niedokładna. W zeszłym tygodniu kolejny raz postanowiłem się nią skatować i uzyskałem po 75 minutach cyzelowania dokładność 20 minut. Do wizuala ok do foto nie do przyjęcia. Odradzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delaa napisał:

Ale po co ????

W tej metodzie dryfowej robi się 60 sekundową klatkę, pierwsze 10 sekund jest bez prowadzenia, a 50 sekund z prowadzeniem, własnie ja próbuję robić według tego video co wstawił Tayson

Edytowane przez Jan Astralbreeze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.