Skocz do zawartości

Pomoc przy zdjęciu


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

witam,niestety nie jestem w stanie nic poradzić,chodzi o zdjęcie które zrobiłem wczoraj,m45 plejady. Popatrzyłem na zdjęcia innych i czasy i zrobiłem 25zdjęć po 300s z iso 800 modowanym canonem,i tu mam zagwózdkę,za cholere nie jestem w stanie wydobyć mgławicy,nawet odrobine, za to halo na gwiazdach jest strasznie duże. To są dopiero moje początki, ale wcześniej zrobiłem irysa i coś tam było widać. Gdyby ktoś miał chęć spróbować coś z tego zdjęcia wyciągnąć i zobaczyć czy jest tam jakiś potencjał to proszę link https://drive.google.com/file/d/1MHfesR3eqOcrVo-Wt6nzVmydDFqpHXP4/view?usp=sharing     Zdjecie robione newtonem 150/750 na heq5 25*300 iso 800. Za wszystkie uwagi i sugestie dziękuje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łysy Łysy napisał:

witam,niestety nie jestem w stanie nic poradzić,chodzi o zdjęcie które zrobiłem wczoraj,m45 plejady. Popatrzyłem na zdjęcia innych i czasy i zrobiłem 25zdjęć po 300s z iso 800 modowanym canonem,i tu mam zagwózdkę,za cholere nie jestem w stanie wydobyć mgławicy,nawet odrobine, za to halo na gwiazdach jest strasznie duże. To są dopiero moje początki, ale wcześniej zrobiłem irysa i coś tam było widać. Gdyby ktoś miał chęć spróbować coś z tego zdjęcia wyciągnąć i zobaczyć czy jest tam jakiś potencjał to proszę link https://drive.google.com/file/d/1MHfesR3eqOcrVo-Wt6nzVmydDFqpHXP4/view?usp=sharing     Zdjecie robione newtonem 150/750 na heq5 25*300 iso 800. Za wszystkie uwagi i sugestie dziękuje. 

Zaraz spróbuję. Kolego @_Spirit_ no chyba nie przepuścisz samotnego nieznanego stacka? :D

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w plejadach modyfikacja nie jest tak istotna. Nie ma tam mgławicy wodorowej, tylko pyłowa mgławica refleksyjna. Mimo wszystko, przy takich czasach naświetlania, powinna się zarejestrować. 

PS. Używałeś jakiegoś filtra przy foceniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie,żadnego filtra,tylko canon. I powiem, że trochę się zaniepokoiłem patrząc na inne zdjęcia z podobnymi czasami,a może po prostu nie wiem jeszcze jak do tego podejść,obecnie próbuje swoich sił tylko na Gimpie,wiec muszę kombinować,bo większość tutków to Ps

 

16 minut temu, Antek Staszewski napisał:

Po spojrzeniu na stacka widać, że warunki były lekko mówiąc kiepskie.  Mgławica jest zarejestrowana, ale po prostu ginie w tym halo. Wydaje mi się, że po prostu warun nie dopisał i przez to materiał jest za słaby.

przed plejadami spróbowałem gromady w perseuszu i jakoś to wyszło,więc pomyślałem ,że i tu się uda, cóż, może nastepnym razem,ale szkoda...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Paether zmienił(a) tytuł na Pomoc przy zdjęciu

obraz.thumb.png.1b878f42dde56d06aac50163760cfe23.png

 

Dokładnie tak samo. Czyżby kolega z Krakowa lub okolic? :D Wczoraj był paskudny cirrus i gwiazdy o połowę "słabsze". Inaczej wyjść nie mogło.

 

Kadr jest piękny, przy normalnych warunkach wyjdzie cacuszko. Pamiętaj tylko o flatach bo masz jakiś paproch, albo może gruszką wydmuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łysy Łysy napisał:

tak,koło Krakowa,mi wyszło dokładnie to samo,ale ja dopiero zaczynam raczkować w foto ,więc myślałem,że coś robię nie tak

Dobra, dobra... coś tak czuję, że jak powalczysz pod dobrym niebem z M 45 to będzie petarda :D Tylko podziel się proszę stackiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.