Skocz do zawartości

konwerter wide 0.45xxx


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

To szerorkokątna nasadka do kamery lub aparatu ale jej rubinowe warstwy mocno pachna odpustowoscia, wiec nie wróże jej super jakości obrazów gwiazd :unsure:

Trzeba to "cuś" założyć na obiektyw aparatu, cyknąć w nocy fotę i sprawdzić co to jest w ogóle warte i jakie daje obrazy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szerorkokątna nasadka do kamery lub aparatu ale jej rubinowe warstwy mocno pachna odpustowoscia, wiec nie wróże jej super jakości obrazów gwiazd :unsure:

Trzeba to "cuś" założyć na obiektyw aparatu, cyknąć w nocy fotę i sprawdzić co to jest w ogóle warte i jakie daje obrazy ???

 

Hm... wydaje mi sie za solidna na "rubin".

To chyba raczej jakas powloka IR.

Zalaczam "szybkie" fotki cyfrakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... rybie oko.

Zdięcie całej półsfery niebieskiej. Nie przychodzi mi do glowy nic innego.

Chyba że.... zdjęcie zestawu całego sprzętu dostrzegalnego ustawionego w ciasnym kącie pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.... rybie oko.

Zdięcie całej półsfery niebieskiej. Nie przychodzi mi do glowy nic innego.

Chyba że.... zdjęcie zestawu całego sprzętu dostrzegalnego ustawionego w ciasnym kącie pokoju :)

 

Musze z tym pojechac pod czarne niebo popstrykac troche. To skubanstwo jest tak czule na wszelkie zrodla swiatla, ze wychodza straszne flary i takie tam inne odbicia.

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze z tym pojechac pod czarne niebo popstrykac troche. To skubanstwo jest tak czule na wszelkie zrodla swiatla, ze wychodza straszne flary i takie tam inne odbicia.

:Beer:

Trudno żeby było inaczej, skoro masz kąt widzenia bliski 180 stopni! Zawsze na brzegu pola jakaś flara się zmieści. W dzień nie rób zdjęcia w lakierkach bo odblask od czubów butów zaświetli klatkę! :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie ma napis: IR SERIES. Te powłoki mają z tym coś wspólnego, tylko nie wiadomo co. Albo blokują podczerwień, albo przepuszczają. Mój filtr IR Paas Baadera blokujący wszystko poniżej 670nm. daje obraz czerwonawy, a powłoka odbija barwę zieloną. Zrób fotkę testową w nocy, może on redukuje światła lamp sodowych w mieście, albo ma coś wspólnego z blokowaniem monochromatycznego czerwonego światła laserowego.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie ma napis: IR SERIES. Te powłoki mają z tym coś wspólnego, tylko nie wiadomo co. Albo blokują podczerwień, albo przepuszczają. Mój filtr  IR Paas Baadera blokujący wszystko poniżej 670nm. daje obraz czerwonawy, a powłoka odbija barwę zieloną. Zrób fotkę testową w nocy, może on redukuje światła lam sodowych w mieście.

 

A ten zazielenia (widac na fotkach) czyli to taki "negatyw" czerwieni. Ale z czym to sie "je"?

 

Zrobie jeszcze dzis, ale tylko lamp, bo na pogode sie nie zapowiada :burza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób długoczasowe zdjęcie chmur, tak na kilka kilkanaście sekund jeśli możesz, to wtedy będzie widać jaki mają odcień. Lamp nie fotografuj bo i tak zaświetla obraz.

 

Pstrykne maxa 15sek bo tyle mam w cyfrowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.