Skocz do zawartości

MTO 1000


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Darek_B napisał:

Sorry za wtrącenie, co daje znajomość numeru ? partia, rok produkcji ? Pytam bo sam posiadam .


Pierwsze dwie cyfry to na pewno rok produkcji. Kolejne to zapewne numer egzemplarza w danym roku.... Powszechny format oznaczeń na rusczankach z tamtego okresu..

Edytowane przez krzychb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.11.2020 o 01:54, _Spirit_ napisał:

@joachim63

Dokładne oznaczenie:

MC MTO-11CA 10/1000 numer 911 876

Co wy wiecie: 911 to model Porsche!

Wczoraj sprawdziłem, że mój Mały Teleskop Obserwacyjny (w skrócie MTO) jest z roku 2000. Pierwszy egzemplarz, który miałem, był z końca lat 80-tych (kupiłem go chyba w 1990 a zakończył żywot około roku 2002). Wydaje mi się, że wielką opocyzję Marsa 2003 lookałem już tym nowym....

Edytowane przez Marcin_G
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o numer z zupełnie innego powodu,otóż posiadałem kiedyś od Św.pamięci Janusza mój pierwszy exemplarz,którego nie wiedzieć czemu się pozbyłem i może jakimś cudem  mój stary MTO się odnajdzie,przygarnę go z powrotem ze wzgl.sentymentalnych mój pierwszy MTO miał numer010137,miał do tego specjalny uchwyt do lunetki celowniczej,a przy okazji przypomnieliście mi  znaczenie numeru,kiedyś mi się obiło o uszy co oznaczają cyfry ale człowiek zapominalski jest.wszystkie ostatnie zaćmienia Księżyca i Słońca,tranzytu Wenus i Marsa obserwowałem właśnie tym egzemplarzem i nie straszne mi było ostrzenie tym Makiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.