Skocz do zawartości

Oglaszam konkurs na nazwe dla telepa :)


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dwie propozycje

 

pierwsza związana z obecnym wyglądem telepa (chyba lekko niebieski) więc

 

1) BLU VELVET

 

druga biorąc twoją nazwę HANS i czytając ją od tyłu wychodzi SNACH ja bym dodał jeszcze W na początku i ddał spacje i wychodzi W SNACH tzn. o takim telepie można mażyć w snach czyli W SNACH.

 

propozycja druga

 

2) W SNACH

 

ps. PS. czytając z nowu od tyłu można wnioskować nazwę producenta czyli HANS W to znaczy W-jak wykonawca lub W wykonał reasumując może być nawet HANS W a czytane od tyłu znowu wychodzi W Snach :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Fenix i ISAAC egzekwo :)

 

Inteligentny System Astronomiczny Amatorsko Ciosany  :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

 

Bardzo ładne rozwinięcie skrótu! :helo:

Ale może być też np. Interstellar Semi Apochromatic Astro Checker, cokolwiek to APOCHROMATIC miałoby w tym przypadku oznaczać :) , choćby apochromatyczne lusterko wtórne.

 

Moim zdaniem nawiązanie do nicka HANS będzie czytelne tylko w tym forum. Trzeba jednaj wziąć pod uwagę że większość populacji zamieszkującej Wszechświat nie jest jednak AstroForumowiczami. Dla nich wszystkie skojarzenia typu J-23 itp będą kompletnie nieczytelne.

 

Fenix... czy coś zostało SPALONE w trakcie rekonstrukcji? Bo jeśli nie, to ten FENIX - heh bałbym się nim robić obserwacje słoneczne!

:Salut:

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro stoi to na "geodeziaku" to może ASTRO-GEODA ?

 

Geoda to termin geologiczny, pusta przestrzeń wypełniona minerałem. Zamknięty w lawie wulkanicznej pęcherzyk gazu, od wewnątrz osadza się (narasta) na nim jakiś minerał, efektownie to wygląda na przecięciu.

 

Osadza się coś, osadza... latami (nocami)... wreszcie musimy to LUSTRO wyczyścić!

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. REINKARNACJA

2. ASTRO-REAKTYWACJA albo sama REAKTYWACJA

3. Coś z Nitschego - by A.Słodowy

4. Małe CONIECO

5. BEKA (poprostu duża beczka)

6. ReBEKA (reaktywowana beka)

7. Okleić żółtą folią, nalepić Saturna i... NIC NIE PISAĆ! Będzie "łudząco podobny" :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję: BURAN

Słowo to oznacza w języku rosyjskim "burza". Tak nazwano rosyjską "kopię" amerykońskiego wahadłowca. Też go można było nazwać składakiem, wizualnie niczym się nie różnił od "amerykana" poza tym, że był kilka razy cięższy i większy... a co , też taki składak. Poza tym, niech będzie na przekór pogodzie, wszak pogoda też rządzi się własnymi prawami i często bywa przekorna... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję: BURAN

Słowo to oznacza w języku rosyjskim "burza". Tak nazwano rosyjską "kopię" amerykońskiego wahadłowca. Też go można było nazwać składakiem, wizualnie niczym się nie różnił od "amerykana" poza tym, że był kilka razy cięższy i większy... a co , też taki składak. Poza tym, niech będzie na przekór pogodzie, wszak pogoda też rządzi się własnymi prawami i często bywa przekorna...  :Beer:

Nie różnił się??????

Tyle że delta.

A system nośny też się nie różnił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany az mnie szczeka ze smiechu rozbolala .... :Boink:

 

Przechodzimy do finalow... :szczerbaty:

 

Na polmetku ostaly sie Fenix, I.S.A.A.C., J23 i Hansolo

 

Pozdrawiam.

 

PS. Jak jescze dowale parametry od tego Isaaca to bedzie dopiero tajemniczo

 

I.S.A.A.C. 150/620 astro-forum.org

 

B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. a może SKŁADAK w koncu ma wiele pochodziez - czesci z róznych telpów więc bedzie pasować  :D  :Beer:  :ha:

 

To może SQUAD???

Na samodziałowe auta kiedyś mówiono SAM (ale nie WUJ SAM!)

 

ISAAC bez kropek, jest wystarczająco tajemnicze no i... NEWTON jest bez kropek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz szukać nazwy kojarząc ją z lustrem ( w końcu to lustrzak).

Może "LUSTRATOR" , z tym, że lustrujący niebo - nie polityków ( sam nie wiem czego jest więcej do porządnego zlustrowania - gwiazd na niebie, czy polityków :D:szczerbaty: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba dam sobie siana z oklejaniem. Polazlem dzis do sklepu z materialami na reklamy i odnalazlem folie ktora parametrami dala by rade na telepie w warunkach ekstremalnych (zimno, mokro, tarcie mechaniczne itd.) Nawet nie wyszlo by drogo, ok. 30pln za odpowiedni kawalek... Tylko jak popatrzylem na prospekt z technikami naklejania to sie zalamalem... Nie dam rady, przy moich zdolnosciach manualnych wyszlo by jak na ubocie. :angry:

 

Proszkowo nie pomaluje, drogo i zadna lakiernia nie podejmie sie malowania tak aby nie upackac wnetrza tubusu, Do tego musial bym rozmontowac telepa na czesci pierwsze i poskladac po calym zabiegu i od nowa skolimowac. Uznalem, ze nie warte swieczki. Folia i owszem dala by sie nalepic bez calkowitego demont. telepa, ale jest to zadanie trode manualnie... Zostal mi ew. spay. Niby moglbym zabezpieczyc pow. nie malowane np. tasma, ale 10 do 1, ze wyszly by mi zacieki i nierownsci. Obawiam sie, ze zostanie jak jest :rolleyes:

 

Chyba, ze macie jakis pomysl...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, chyba dam sobie siana z oklejaniem. Polazlem dzis do sklepu z materialami na reklamy i odnalazlem folie ktora parametrami dala by rade na telepie w warunkach ekstremalnych (zimno, mokro, tarcie mechaniczne itd.) Nawet nie wyszlo by drogo, ok. 30pln za odpowiedni kawalek... Tylko jak popatrzylem na prospekt z technikami naklejania to sie zalamalem... Nie dam rady, przy moich zdolnosciach manualnych wyszlo by jak na ubocie.  :angry:

 

W sumie oklejenie to i tak chyba najlepszy pomysl, ale jeżeli rzeczywiście nie masz zdolności manualnych to nie zaczynaj. Oklejałem swojego telepa i w domowych warunkach to jest poprostu masakra, jak go oklejałem to mialem ochote to wszystko :sterb003:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.