Skocz do zawartości

Black Friday 2020


luzikos

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, peter5 napisał:

Jak nasza skarbówka dołoży opłaty to wyjdzie tyle co na giełdzie dlatego ja bym się tak nie cieszył:haha:.

Przesyłka zaczyna się na 0045 więc jestem dobrej myśli. Poza tym zamawiałem już wiele razy za kwotę poniżej 100USD i nigdy nie miałem cła ani vatu więc z mojego punktu widzenia naliczanie dodatkowych opłat to wyjątek a nie reguła. Dam znać czy musiałem coś dopłacić. Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprzedaży używanego sprzętu w cenie wyższej niż w sklepie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, komprez napisał:

Jak zwykle poratuję :)

 

Kod    Rabat    MWZ                                              MWZ - Minimalna Kwota Zamówienia


FEST2311    $20    $180    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
DOSTAWA2311    $15    $120    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
11LUKASZ    $11    $100    
11ALIPACZKA    $11    $100    
11LOWCYCHIN    $11    $110    
DUZAZNIZKA11    $11    $100    
ALIOFERTA2311    $10    $90     
SZYBKA2311    $8    $60    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
AECZARNY10    $8    $80    
MADE8    $8    $80    
2020FRIDAY    $8    $80     
DOKONANE8    $8    $80    
MEGASALE2311    $5    $40    
CZAJNA5    $5    $40    
MADE5    $5    $40    
INPOST5    $5    $50     
RABATY    $4    $35     
MEGACZARNY    $2    $15    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
SKOKPIATEK    $2    $20    

 

Co do VATu i CŁA .. jeśli zamówicie przesyłkę Aliexpress Standard Shipping to na 99% tego nie zapłacicie .. sęk w tym że droższe rzeczy wysyłają kurierami ....  pozostaje jeszcze opcja z magazynu PL lub CZ ewentualnie DE

 

Jeśli będzie kiedyś okazja to stawiam piwo w ramach podziękowania :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 08:02, soader napisał:

Przesyłka zaczyna się na 0045 więc jestem dobrej myśli. Poza tym zamawiałem już wiele razy za kwotę poniżej 100USD i nigdy nie miałem cła ani vatu więc z mojego punktu widzenia naliczanie dodatkowych opłat to wyjątek a nie reguła. Dam znać czy musiałem coś dopłacić. Pozdrawiam i życzę powodzenia w sprzedaży używanego sprzętu w cenie wyższej niż w sklepie.

 

Nie straszmy tym cłem... Od ponad sześciu lat kupuję na Ali.... i jeszcze ani raz nie zdarzyło się mi cło w przypadku standardowej darmowej przesyłki. Parę tych rzeczy kupiłem - zwłaszcza z działu elektronika i fotografia.

Oczywiście wszystkie zakupy w ramach przesyłki darmowej bez kuriera (w przypadku kuriera cło + Vat są normalną praktyką u kurierów).

Wg polskiego prawa jest tak.:

"

zwalnia się od podatku import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego bezpośrednio do odbiorcy przebywającego na terytorium kraju, pod warunkiem, że łączna wartość towarów w przesyłce nie przekracza kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 22 euro." czyli do 100PLN

 

Ale po to jesteśmy w UE by urząd skarbowy respektował prawo wspólnotowe.:

"W niektórych sytuacjach podatnik może skorzystać ze zwolnienia z opłat celnych. Jak bowiem stanowi artykuł 24 Rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego system zwolnień wspólnotowych:

"zwolnione z należności celnych przewozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości (do 150Euro) wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie."

 

Zdarzyło się mi też że sprzedawca sam zaniżał wartość by zmieścić się w tym limicie :)

Edytowane przez ax
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wiadomość z LanWan, że mam anulować zamówienie na Maxvisiony (parka 82/14), bo już ich nie mają. Buraki sprzedają więcej niż mają - człowiek traci czas, nerwy, kupony zniżkowe i nie wykluczone, że część kasy na przeliczaniu walut. :nerves:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, dobrychemik napisał:

Dostałem wiadomość z LanWan, że mam anulować zamówienie na Maxvisiony (parka 82/14), bo już ich nie mają. Buraki sprzedają więcej niż mają - człowiek traci czas, nerwy, kupony zniżkowe i nie wykluczone, że część kasy na przeliczaniu walut. :nerves:

A dużo sprzedali? Mi się tak zdarzyło, że sprzedający próbował sztucznie podbić ilość zamówień - wystawił taniej, potem kazał mi anulować, a potem podbijał cenę. 

 

Edytowane przez karp_killer
:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni dzień wyprzedaży :) Załączam zaktualizowane kupony, z uwagi na to że sytuacja dynamiczna i szybko schodzą ... niektóre mogą już nie działać.

 

Kod  |  Rabat  |  MWZ                                                MWZ - Minimalna Kwota Zamówienia


OSTATNIE16    $16    $140    
DOSTAWA2311    $15    $120    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
GOODIECZARNY12    $12    $110    
ALIEXPRESSBF12    $12    $110    
11LUKASZ    $11    $100    
11ALIPACZKA    $11    $100    
11LOWCYCHIN    $11    $110    
DUZAZNIZKA11    $11    $100    
ALIOFERTA2311    $10    $90    
GOODIECZARNY9    $9    $90    
ALIEXPRESSBF9    $9    $90    
SZYBKA2311    $8    $60    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
AECZARNY10    $8    $80    
ALIPROMO8    $8    $80    
MADE8    $8    $80    
2020FRIDAY    $8    $80    
DOKONANE8    $8    $80    
CHCUPONBLACK50    $7    $50    
TUDOBLACK50    $7    $50    
GOODIECZARNY7    $7    $50    
ALIEXPRESSBF7    $7    $50    
DOKONANE5    $5    $40    
ALIPROMO5     $5    $40    
MEGASALE2311    $5    $40    
CZAJNA5    $5    $40    
MADE5    $5    $40    
INPOST5    $5    $50    
RABATY    $4    $35    
ALICUDA3    $3    $30    
CHCUPONBLACK20    $3    $20    
BRUCEBLACK20    $3    $20    
MEGACZARNY    $2    $15    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
TWISTOZALI    $2    $20    
SKOKPIATEK    $2    $20    
OSTATNIE1    $1    $10    

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo sprzedaż bezpośrednia z Chin wypchnie wszystkich z rynku, niestety muszę przyznać że podoba mi się ich podejście, czyli sprzedać prawidłowo złożony / zrobiony produkt. Ja szczerze zakupiłem wszystko czego potrzebowałem podczas ich promocji, jak tylko zaczną sprzedawać z wysyłką z Polski teleskopy i montaże nasze sklepy mogą się niestety zwijać, era pośredników się skończy. Zostaną tylko rodzime produkcje o podwyższonej jakości typu taurus i chinczyki bezpośrednio.

Edytowane przez cwic
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelStw napisał:

https://www.apm-telescopes.de/en/violet-friday/eyepieces.html

 

Tutaj jest fajny okular 20mm 100stopni za tysiaczka. 

Szkoda, że sam Markus nie wie kiedy będą dostępne, więc kupujesz trochę ryzykując dostawę na przyszły rok. Coś jak nowe bino baadera, zmieniają terminy co miesiąc, żeby ludzie "już" zamawiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cwic napisał:

W naszych slepach taki czarny piątunio, że aż pieniążki w potfelu się głębiej pochowały zamiast wyskakiwać.

No co ty, zobacz jaka promocja:

https://deltaoptical.pl/teleskop-officina-stellare-rc-pro-250-lt?from=content

10k taniej :)

 

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update aktualnych kodów ... topnieją ...

 

Kod    Rabat    MWZ                                     MWZ - Minimalna Kwota Zamówienia
OSTATNIE16    $16    $140    
DOSTAWA2311    $15    $120    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
11LUKASZ    $11    $100    
11ALIPACZKA    $11    $100    
11LOWCYCHIN    $11    $110    
DUZAZNIZKA11    $11    $100    
ALIOFERTA2311    $10    $90    
SZYBKA2311    $8    $60    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
AECZARNY10    $8    $80    
ALIPROMO8    $8    $80    
MADE8    $8    $80    
2020FRIDAY    $8    $80    
DOKONANE8    $8    $80    
INPOST5    $5    $50    
RABATY    $4    $35    
ALICUDA3    $3    $30    
TUDOBLACK20    $3    $20    
CHCUPONBLACK20    $3    $20    
BRUCEBLACK20    $3    $20    
MEGACZARNY    $2    $15    Na produkty z magazynów EU (oznaczone jako szybka dostawa)
TWISTOZALI    $2    $20    
SKOKPIATEK    $2    $20    
OSTATNIE1    $1    $10    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.