Skocz do zawartości
  • 0

Teleskop do 2 , 2,5 tyś. Zł


Mateusz.G

Pytanie

Hej myślę nad zakupem teleskopu do 2 2,5 tyś złotych , najlepiej było by jakby był do ds-ów. Zależy mi żeby był bardziej mobilny od 8 calowego Newtona. Mówiac mobilny Man na myśli żeby teleskop był w miarę krótki

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Flex 10" świetnie się sprawdza przy transporcie. Tuba na przednie, ew. tylne siedzenie (pasy + jakaś linka dla lepszej stabilności), a dobson do bagażnika (stosunkowo nieduży - można sobie sprawdzić wymiary).

Przy okazji postawiony w rogu, w pokoju, nie rzuca się tak bardzo w oczy.

Wiadomo, że nie jest to sprzęt do wzięcia "pod pachę", ale który dobry i stosunkowo niedrogi sprzęt pod DS-y taki jest...

Kolimacją flexa nie przejmowałbym się (co zresztą potwierdzają też opinie innych właścicieli). Problemem jest aktualnie cena. Kilka miesięcy temu 10" flex kosztował na Fotozakupy.pl koło 2,5 tys. a teraz... Widzę jednak, że na giełdzie pojawiają się fajne okazje. Może warto obserwować. Ceny niektórych okularów też poszybowały w górę - niedawno Morpheusy były za 849 zł, a teraz 1000 zł. Na szczęście ES-y na Aliexpress wciąż są do wyrwania o wiele taniej niż u nas, a przesyłka nawet w 5 dni (tak, tak - w tyle dostarczyli mi ostatnio ES 4.7mm). Zresztą z tymi cenami w naszych sklepach zawsze coś można urwać. Jak rozpytywałem to zawsze oferowali coś koło 10% upustu.

Kolega jest trochę na forum i pewnie wie więcej niż ja :)Ja w każdym razie po kilku miesięcznym studiowaniu forów wybrałem 10" flexa jako najlepsze dla mnie rozwiązanie pod względem ceny/mobilności/dawanych obrazów. U mnie rewelacyjnie sprawdza się też na niedużym ok. 5m2 balkonie (na stoliku z Ikei za 30 zł) - daje świetne obrazy planet i księżyca.

 

Ps. Ostatnia normalna cena jaką widziałem i nadal widzę to https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/optyka/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-8-quot-pyrex (chyba możliwe -50zł za zapisanie do newslettera), ale tuba dłuższa (nie postawi się tego na siedzeniu w pionie) i pewnie wiele osób powie, że lepiej dopłacić do GSO...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, mgr napisał:

Flex 10" świetnie się sprawdza przy transporcie. Tuba na przednie, ew. tylne siedzenie (pasy + jakaś linka dla lepszej stabilności), a dobson do bagażnika (stosunkowo nieduży - można sobie sprawdzić wymiary).

 

Ps. Ostatnia normalna cena jaką widziałem i nadal widzę to https://www.mediaexpert.pl/foto-i-kamery/optyka/teleskopy/teleskop-sky-watcher-synta-sk-dobson-8-quot-pyrex wiele osób powie, że lepiej dopłacić do GSO...

"Dostępny w wybranych sklepach niedostępny w sklepie internetowym" gso nie jest dużo droższy od synty a skoro jest lepszy to chyba będzie warto do niego dopłacić , sprawdzę wymiary tych teleskopów synt i gso i sprawdze czy się zmieszczą raczej powinny się zmieścić

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, M4teusz napisał:

"Dostępny w wybranych sklepach niedostępny w sklepie internetowym"

Gdzieś mi to umknęło ;)

Swoją drogą 8" na combat.pl było w czerwcu, z okazji Dnia Dziecka, przez kilka dni dostępne w cenie ok. 1200 zł... Ja tam bym czekał i w międzyczasie zerkał na giełdę. Oczywiście jak ktoś nie ma ciśnienia i liczy kasę ;) Na razie wygląda to jakby oszaleli bo wszystko i tak się wyprzedawało. Może w przyszłym roku się uspokoją i opanują z tymi cenami. Tak samo jak z laptopami i chyba też rowerami :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, mgr napisał:

Gdzieś mi to umknęło ;)

Swoją drogą 8" na combat.pl było w czerwcu, z okazji Dnia Dziecka, przez kilka dni dostępne w cenie ok. 1200 zł... Ja tam bym czekał i w międzyczasie zerkał na giełdę. Oczywiście jak ktoś nie ma ciśnienia i liczy kasę ;) Na razie wygląda to jakby oszaleli bo wszystko i tak się wyprzedawało. Może w przyszłym roku się uspokoją i opanują z tymi cenami. Tak samo jak z laptopami i chyba też rowerami :)

Myślę że może na święta trochę ceny stanieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.