Skocz do zawartości

Księżyc przez Olympusa C-750


demiurge

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm księżyc, no cóż samym aparatem cudów nie zdziałasz, ale może spróbuj w projekcji okularowej przez twoje super mini-mini :szczerbaty: . Efekt będzie zdecydowanie lepszy, tu są moje zdjęcia zrobione właśnie w ten sposób http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11869

Co do twojego awatara to także jestem ciekawy jak wyglądał. :rolleyes:

 

Grzybku...problem w tym, że mam problem z projekcją okularową...

jeśli jeszcze nie dotarłeś do mojego topicu, to znajdziesz go tutaj : http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11963

nie chce zaczynać tego tematu w kolejnym wątku....

 

w skrócie: o ile nie znajdę spobobu "przywiązania" ;) aparatu do Mini-mini, to nie mam co marzyć o fotkach....

a wygląda na to, że naprawdę sznurkiem go będę musiała przywiązać... ;) ;) ;)

btw: bardzo ładne te Twoje fotki :notworthy:

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alizar jesteś po zlocie w bukowcu, miał być hanysiak z ploslem 40mm. że zapytam wyszło coś z tego?

McArti, ja napisze tylko tyle, że niestety dana mi była tylko jedna noc w Bukowcu..

a to niestety bardzo mało...

a poza tym zanim zdążyłam się zorientować, hanysiak schował swój teleskop :mellow:

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeee,nie prawda,to nie tak bylo!

 

hanysiak zostal sam na chlodnym podworzu,Alizar przygotowywala goraca herbatke dla marznacych na zewnatrz,wreszcie i hanysiak nie wytrzymal i sie zwinal..

ale telep hanysiak nie był potrzebny tylko okular i można było w pomieszczeniu sprawdzic na ile winietuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
ale telep hanysiak nie był potrzebny tylko okular i można było w pomieszczeniu sprawdzic na ile winietuje :D

To ja się wtrącę.

CZASU, a i głowy nie starczyło na wszystko... Alizar była tylko przez 1 wieczór, noc i ranek. A atrakcji mieliśmy na zlocie TYLE, że tak już się stało. Winnych jest zbyt wielu, żeby do kogokolwiek mieć pretensje - heh, wszyscy ją wręcz rozrywali!

Ech, cierpliwość jest cnotą :) Alizar doczeka się i możliwości, i chwili odpowiedniej. Mi też na początku wydawało się, że jak nie kupię telepa JUTRO, to po prostu umrę :D He, jeszcze czekam... ale j u t r o.... :rolleyes:

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu
ale nie nastąpiło ROZWIĄZANIE...

 

...problemu :rolleyes:

... bo tylko NOC była BRZEMIENNA :D

(w wydarzenia)

 

A Hanysiaka zostawmy w spokoju, dość chłopu smutno, że niewłaściwego telepa se kupił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie nastąpiło ROZWIĄZANIE...

 

...problemu :rolleyes:

 

McArti ja nadal mam nadzieję, że kiedyś rozwiązanie znajdę!!

i proszę się tu nie naśmiewać z mojego pseudoastrofotografowania!!

;)

jeszcze Wam pokaże kiedyś...

Edytowane przez alizar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Ech, Hanysiak, twój jest w porzo!

Przecież o Syncie pisali, że jest przestarzała i niemodna !!! To normalne, że powstaje reakcja obronna :D

No i czekam, aż pokażesz. Serio zupełnie.

A ja swoją droga tysz się postaram coś pokazać. Biała rura podobno jutro, to czas na myślenie gwałtowne o jakiejś platformie... później aparacik... chyba, że na razie analogiem??? Ech, chyba lepiej nie, chociaż.... dylematy majowe :D

Oj potrwa to pewno troszkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To probki zdjec,przy srednim fromborskim seeingu.Po raz pierwszy zastosowalem konwerter 2x.

Teleskop MCT Santel 180/1800,ToUcam Pro.

Zdjecia sprzed ok.2 m-cy.

W tym miejscu naleza sie podziekowania Dominikowi "Domkowi",za obrobienie moich avikow i za cenne informacje,porady na temat rejestrowania obrazow przy pomocy kamerki internetowej,a takze ich obrobki.

Platon.jpg

Kopernik.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem fajne:)))

myslę,ze ta obróbka sporo dała...

no cóż...

ten nasz zoom 10X to niby fajny,ale nie tak do końca......

Pozdrawiam i życzę wytrwałości..

(i szybkiego zakupu jakiegoś super telepa...byle nie taki mini-mini jak mój, bo ten się do niczego nie nadaje)

:Salut:

Pozwolę sobie wrócić do głównego wątku ...

No cóż, minął rok od napisania tego wątku przeze mnie. I ku zaskoczeniu on nadal żyje. Zresztą jak sam autor ;P

Od tamtej pory zrobiłem kilka astrozakupów, m.in. zaopatrzyłem się w teleskop Newtonowski 203/1000 Oriona na montażu Sky View Pro i 'słoik' znanej firmy Tele Wujek 8)

Minął rok a właściwie nic nie pokazałem, jesli chodzi o astrofoto - poprawiam się zatem. o kilka kilogramów więcej :blink:

Uzupełnie materiał, na który proszę popatrzeć trochę z przymrużeniem oka ;)

 

Zacznijmy wędrówkę od wędrówki księżyca po nieboskłonie ()

P1010002_medium.JPG

 

Może troszkę z bliska i z pewną obróbką

P1010027bis_medium.jpg

Powiększenie

 

A teraz Tip and trick: Jak przerobić księżyć na Jowisza??

P1010034_medium.JPG

(podpowiedz: zatrudnić do tego 'nielubiane' chmurki)

 

Troszkę zawstydzony (nie ja oczywiście)

P1010124_medium.JPG

 

I na koniec spojrzenie na Księżyc poprzez wizjer statku

P4140018_medium.JPG

Powiększenie

P4140019_medium.JPG

Powiększenie

 

Mam nadzieje, że ta krótka podróż się podobała.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

demiurge

 

P.S.

Wszystkie zdjęcia były robione Olympusem C-750 przez wizjer Naglerka 31. Powiększenia uzyskano dzięki zoomowi optycznemu aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.