Skocz do zawartości
  • 0

JAk zacząć astrofotgrafię


Igor Wierzbowski

Pytanie

Hej, mam aparat Cannon 1100D oraz teleskop 150/750 z napędem w jednej osi. Jak podłączyć lustrzankę do teleskopu? Czy potrzeba jakiejś przejściówki dokupić? I ajkiś kabel żeby kablem robić zdjęcia żeby nie było drgań? Mógłby mi ktoś wszystko wyjaśnić proszę? I czy ustawienie montażu na gwiazdę polarną bez lunetki biegunowej na początek wystarczy??

PL. Astrofotografia - jak zacząć. / ENG. Astrophotography - how to start. —  Steemit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, Igor Wierzbowski napisał:

Rady typu, że nie da się fotografować teleskop sw 150/750 proszę zostawić dla siebie, bo nie o to pytałem.

Ja też byłem mądrzejszy od całego świata i mam sprzęt za parę tysięcy który leży pod łóżkiem bo nie dałem rady na nim za wiele wykrzesać. Kupiłem sprzęt za kilkanaście tysiecy i też niema szału jak narazie. Sprzęt tylko łapie fotony, ale wyniki w wielkim stopniu zależą od operatora (to odnośnie filmu z yt). Słuchaj co ci radzą ludzie do których zwracasz się o pomoc bo bez nich wróżę Ci krótką, i kiepska karierę. Masz eq3-2, masz Canona dokup obiektyw jakiś m42 z krótka ogniskową i próbuj tym. Tubę zostaw sobie do obserwacji albo np fotek księżyca. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
27 minut temu, Igor Wierzbowski napisał:

Potrzebuje coś dokupić żeby zamontować ten aparat na tym montażu?

Sądzę, że potrzebowalbyś takiej złączki z jednej strony dovetailem, a z drugiej z gwintem 3/8" i do tego głowicę np. kulową podobną do tej na zdjęciu (z gwintem 3/8" w podstawie). 

Bez głowicy też da radę ale wtedy potrzebowalbyś złączki z gwintem 1/4", bo taki gwint masz w aparacie.

 

16062393930738906105515402334008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szerokie kadry na montażu to nawet i KIT-em się da. Będzie trzeba domykać i będzie trochę mydlić na bokach, ale po wprawieniu się da się z tego całkiem spoczko foty zrobić. Grunt, żeby mieć jak najwięcej okazji fotografowania pod ciemnym niebem, bo jeżeli nie bawi się w narrowbandy to słabe niebo uprzykrzy życie nawet przy super sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fajne foty ludzie robią Samyangiem 135. Do tego obiektywu nie trzeba Bóg wie jakiego montażu. Star Adventurer wystarczy. 

A jeśli mowa o jeszcze szerszych to Sigma ART świetne szkło i jasne, choć czytałem że to zależy na jaki egzemplarz się trafi. Sam myślę popróbować swoich sił w takich szerokich kadrach. Na pewno jest to dużo łatwiejsze niż z użyciem teleskopu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, esiulek napisał:

Tylko tego typu szyna, wszelkiej maści głowice kulowe i inne wynalazki mogą tylko pogorszyć sytuację przez dodatkowe punkty ugięć.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Piotr4d napisał:

Tylko tego typu szyna, wszelkiej maści głowice kulowe i inne wynalazki mogą tylko pogorszyć sytuację przez dodatkowe punkty ugięć.

ale że jakie niby punkty ugięć??? do szyny przykręcasz aparat, a szynę w uchwyt montażu, Piotr gdzie tu będzie ugięcie z 50 mm obiektywem???  waga około 1 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, esiulek napisał:

ale że jakie niby punkty ugięć??? do szyny przykręcasz aparat, a szynę w uchwyt montażu, Piotr gdzie tu będzie ugięcie z 50 mm obiektywem???  waga około 1 kg.

Chyba mnie nie do końca zrozumiałeś. Twoja propozycja jest dobra. Szyna wystarcz i na to całą resztę przekręci, wszystko co ponad może być przyczyną kłopotów. Oczywiście znaczenie ma waga setupu.

Wiesz, dziś powiesi lekkie 50mm, jutro ciężkie 300mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.