Skocz do zawartości

Astrosklep w Niemczech


swnw

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze niemiecki APM Telescopes, ale nie oferuje tak szerokiej gamy produktów jak TS czy Astroshop. AS, ma trochę niższe ceny niż TS. Osobiście robię zakupy w tych dwóch sklepach. Zawsze mam 5% rabat na kupowane produkty powyżej 100€.

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/ te produkty na które ja patrzyłem były tańsze niż w wyżej wymienionych sklepach, ale narazie nic mi nie doszło. Paczki mają dojść końcem listopada, albo początkiem grudnia więc niewiem jak sklep wypadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Space170 napisał:

Jest jeszcze https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/ te produkty na które ja patrzyłem były tańsze niż w wyżej wymienionych sklepach, ale narazie nic mi nie doszło. Paczki mają dojść końcem listopada, albo początkiem grudnia więc niewiem jak sklep wypadnie

Tez mam u nich zamówiony refraktor -  minął conajmniej tydzień  i nic.  COVID rządzi ...  :);)

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak astroshop. Cenę, którą proponują, można zbić klikając na link pod przedmiotem: too expensive? lub u nas: za drogo? Nie raz wysyłałem im linki do produktów np z Delta Optical - tańszych a których nie było na stanie i korygowali indywidualnie cenę. Także jak znajdziesz gdzieś taniej czego szukasz - oni dla Ciebie skorygują.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, alinoe napisał:

Polecam jednak astroshop. Cenę, którą proponują, można zbić klikając na link pod przedmiotem: too expensive? lub u nas: za drogo? Nie raz wysyłałem im linki do produktów np z Delta Optical - tańszych a których nie było na stanie i korygowali indywidualnie cenę. Także jak znajdziesz gdzieś taniej czego szukasz - oni dla Ciebie skorygują.

 

Z tym może być różnie . Swego czasu coś zamawiałem - nie pamiętam - i znalazłem na włoskiej stronie ten produkt z podejrzanie

niską ceną, inne astro-zabawki też miały śmieszne ceny. Sprzedawano w tym internetowym sklepie miód, mydło i powidło...

Wiedziałem, że nic nie wskóram - ale podałem link do astro-shopu .  Odpisali mi, że taka cena jest nierealna - tak jakoś

 

dexter 77 , by sprawa była jasna , dodałem do mojego pierwszego tutaj postu jeszcze jeden smajlik. Usatysfakcjonowany ?  :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, alinoe napisał:

Polecam jednak astroshop. Cenę, którą proponują, można zbić klikając na link pod przedmiotem: too expensive? lub u nas: za drogo? Nie raz wysyłałem im linki do produktów np z Delta Optical - tańszych a których nie było na stanie i korygowali indywidualnie cenę. Także jak znajdziesz gdzieś taniej czego szukasz - oni dla Ciebie skorygują.

w TS też tak można uzyskać rabat, warunkiem jednak jest dostępność u konkurencji danego sprzętu :)  Raz mi odpisali: Może i mają taniej, ale my mamy go na stanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zbignieww napisał:

Tez mam u nich zamówiony refraktor -  minął conajmniej tydzień  i nic.  COVID rządzi ...  :);)

Jak skywatcher to przyjdzie końcem miesiąca lub początkiem nowego. Choć ostałem maila, że przyszło im 30 palet od sw i będą w tym grzebać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Martyn napisał:

Jeżeli interesują Cię używki, to na forum astronomie.de znajduje się bogata giełda. 

A od kiedy to Niemiec sprzedaje Polakowi z wysyłką do PL?.

Mi się to jeszcze zdalnie nigdy nie udało, totalna olewka i przeważnie kłamstwo że zarezerwowany lub sprzedany, a spróbuj dodzwonić się z polskiego numeru.

Używka z DE to prawie mission impossible.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wampum napisał:

A od kiedy to Niemiec sprzedaje Polakowi z wysyłką do PL?.

Mi się to jeszcze zdalnie nigdy nie udało, totalna olewka i przeważnie kłamstwo że zarezerwowany lub sprzedany, a spróbuj dodzwonić się z polskiego numeru.

Używka z DE to prawie mission impossible.

 

Pierwsze słyszę ale jeśli kogos spotka taki problem to chętnie pomogę. Mieszkam tu na stałe

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wampum napisał:

A od kiedy to Niemiec sprzedaje Polakowi z wysyłką do PL?.

Mi się to jeszcze zdalnie nigdy nie udało, totalna olewka i przeważnie kłamstwo że zarezerwowany lub sprzedany, a spróbuj dodzwonić się z polskiego numeru.

Używka z DE to prawie mission impossible.

 

Nie mieszkam w Polsce ani w Niemczech, ale pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Zrobiłem na tamtej giełdzie sporo zakupów.

Edytowane przez Martyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to wielokrotnie z kolegą, przeważnie ogłoszenia z Kleineainzeigen (czy jakoś tak). Niemiec jak słyszy czy przeczyta, że z Polski....zapomnij. Kolega tak kupił SCT10", jak dzwonił z polskiego numeru, zero odzewu większość nie odbierała, jak pojechał na robotę do DE i zadzwonił z niemieckiego numeru - telefon odebrany na drugim sygnale. 

Ale chętnie skorzystam z Waszej pomocy jeśli chodzi o DE (dużo sprzętu mi uciekło koło nosa).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Buri napisał:

Pierwsze słyszę ale jeśli kogos spotka taki problem to chętnie pomogę. Mieszkam tu na stałe

 

8 godzin temu, Martyn napisał:

Nie mieszkam w Polsce ani w Niemczech, ale pierwszy raz spotykam się z takim problemem. Zrobiłem na tamtej giełdzie sporo zakupów.

 

Przerabiałem to wielokrotnie z kolegą, przeważnie ogłoszenia z Kleineainzeigen (czy jakoś tak). Niemiec jak słyszy czy przeczyta, że z Polski....zapomnij. Kolega tak kupił SCT10", jak dzwonił z polskiego numeru, zero odzewu większość nie odbierała, jak pojechał na robotę do DE i zadzwonił z niemieckiego numeru - telefon odebrany na drugim sygnale. 

Ale chętnie skorzystam z Waszej pomocy jeśli chodzi o DE (dużo sprzętu mi uciekło koło nosa)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wampum napisał:

Niemiec jak słyszy czy przeczyta, że z Polski....zapomnij.

Mam podobne doświadczenia z innej branży, a mianowicie akwarystyki. Na maile zero odpowiedzi lub ja po angielsku, to oni po niemiecku (mimo, że duża firma), albo że nie wysyłają do Polski (i podana lista wielu krajów UE, do których wysyłają, ale bez Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze z językiem angielskim w Niemczech słabo to prawda.  Z reszta o tym kraju można dużo dziwnych rzeczy napisać. Świat dziczeje.  Temat się trochę rozjechał.
W każdym razie mogę pomoc. Pozdrawiam 

PS szukam astromaniakow (Polaków) z NRW lub okolic. 

Edytowane przez Buri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Buri napisał:

To, ze z językiem angielskim w Niemczech słabo to prawda.  Z reszta o tym kraju można dużo dziwnych rzeczy napisać. Świat dziczeje.  Temat się trochę rozjechał.
W każdym razie mogę pomoc. Pozdrawiam 

PS szukam astromaniakow (Polaków) z NRW lub okolic. 

Ja siedzę w NRW dokładnie Moers koło Duisburga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 05:38, Space170 napisał:

Jest jeszcze https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/ te produkty na które ja patrzyłem były tańsze niż w wyżej wymienionych sklepach, ale narazie nic mi nie doszło. Paczki mają dojść końcem listopada, albo początkiem grudnia więc niewiem jak sklep wypadnie

 

W dniu 25.11.2020 o 12:51, zbignieww napisał:

Tez mam u nich zamówiony refraktor -  minął conajmniej tydzień  i nic.  COVID rządzi ...  :);)

 

W dniu 25.11.2020 o 12:59, Buri napisał:

tez u nich zamawialem refraktor. Po 10 dniach był u mnie. Wszystko ok polecam. 

 

Czy polecacie ten sklep? Mają najniższe ceny a do tego gratis przed wysyłką robią dokładną regulację i testy sprzętu. Zamierzam tam kupić TS 70/420 ED. Nigdy nie zamawiałem nic z Niemiec więc nie wiem jak to wygląda. Czy poza ceną teleskopu oraz kosztem wysyłki (którą oferują do PL za 24 EUR) naliczane są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty, vat, cło?

Czy ta darmowa regulacja i testy to prawda czy tylko chwyt marketingowy? Wiadomo, że w sprzętach z niższej półki jest duży rozrzut jakościowy więc fajnie jakby przed wysłaniem faktycznie posprawdzali czy wszystko ok ze sprzętem. 

ps. chodzi o tą usługę:

https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/Service-Offers/Verification-optimization-alignment-and-carefully-packed::1312.html

Edytowane przez soader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, soader napisał:

 

 

 

Czy polecacie ten sklep? Mają najniższe ceny a do tego gratis przed wysyłką robią dokładną regulację i testy sprzętu. Zamierzam tam kupić TS 70/420 ED. Nigdy nie zamawiałem nic z Niemiec więc nie wiem jak to wygląda. Czy poza ceną teleskopu oraz kosztem wysyłki (którą oferują do PL za 24 EUR) naliczane są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty, vat, cło?

Czy ta darmowa regulacja i testy to prawda czy tylko chwyt marketingowy? Wiadomo, że w sprzętach z niższej półki jest duży rozrzut jakościowy więc fajnie jakby przed wysłaniem faktycznie posprawdzali czy wszystko ok ze sprzętem. 

ps. chodzi o tą usługę:

https://www.teleskop-spezialisten.de/shop/Service-Offers/Verification-optimization-alignment-and-carefully-packed::1312.html

Tak. Ja dostałem informacje, ze sprzęt będzie sprawdzany i dlatego od zamówienia do otrzymania minęło 10 dni. To było jedyne zamówienie i wszystko było w porządku. 
Czy cło na granicy naliczają nie wiem. Zamawiałem towar w obrębie Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.