Skocz do zawartości

SGP plate solve


gryf188

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z SGP, przy krótkich ogniskowych a konkretnie 50 mm  Plate solve otwiera się i zaraz przestaje działać.  Od razu powiem że przy dłuższej ogniskowej np 135 mm normalnie działa bez problemu potrafi znaleźć pozycję. Ma ktoś pomysł gdzie może leżeć problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tayson napisał:

Wyrzuca jakikolwiek info?

Moze gwiazdki sa tak male ze ich po prostu nie rozpoznaje.

 

Sprawdz jak zachowa sie  przy zakrytym obiektywie.

Może to jaki s trop . Wyskakuje tylko że program przestał działać i system wyszukuje rozwiązania, nawet nie zaczyna wyszukiwać. Tak myślę jeszcze że może taka klatka z szerokim kadrem jest za duża i program tego nie daje rady przetrawić. Możesz @Tayson sprawdzić czy u ciebie  SGP rozwiąże tę klatkę ? https://drive.google.com/file/d/1KiEF-J91KyyUZ7VJG39Q8AUtIHDenum6/view?usp=sharing

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę i widzę by ktoś w tej skali i takim FOV korzystał z plate solve... ustawia się ręcznie i jazda.

Jedyne co możesz próbować to Astrometry.net i ktalogi dla najszerszych FOV.

Nawet by mi do głowy nie przyszło by tego używać i by platesolve miał działać z takim FOV, nie z myślą o takim polu widzenia to stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Selmak napisał:

Pierwsze słyszę i widzę by ktoś w tej skali i takim FOV korzystał z plate solve... ustawia się ręcznie i jazda.

Jedyne co możesz próbować to Astrometry.net i ktalogi dla najszerszych FOV.

Nawet by mi do głowy nie przyszło by tego używać i by platesolve miał działać z takim FOV, nie z myślą o takim polu widzenia to stworzone.

Jeśli chcesz zrobić mozaikę to kadrowanie z SGP jak najbardziej jest przydatne nawet przy tak szerokich kadrach nie wspominając o powtórzeniu kadru w inną noc.  :)  Ostatecznie ustawiłem ręcznie , ale chodzi o zasadę i dlaczego wywala mi plate solve.

setup Atik 490 EX 3379X2703 pixel 3,69 i obiektyw 50 mm

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam bugi w sofcie plateslove :) Skoro okno się wywala, a nie nie może znaleźć, to dzieje się coś, czego programista nie przewidział. Poszukaj czy gdzieś jest podane, jakie max fov powinno działać. Próbowałeś obu dostępnych katalogów?

Wiem że np ASPS ma do wyboru różne katalogi w zależności od fov i on chyba radzi sobie z dużym, no ale ten program niezbyt się tutaj przyda - wskazuję to tylko, że da się to zrobić, jeśli programista chce.

 

Może poruszyć ten temat na jakiejś grupie/forum SGP?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr4d napisał:

A na cropie solver nie zadziała? 

A to sprawdzę popołudniu , dzięki za wszystkie pomysły.

 

@MateuszW próbowałem obydwu  możliwe że problemem jest za duży FOV bo od razu po wywaleniu programu otworzyłem zdjęcie z dłuższej ogniskowej i wtedy bez problemu wyszukuje .

Edytowane przez gryf188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 00:03, gryf188 napisał:

Może to jaki s trop . Wyskakuje tylko że program przestał działać i system wyszukuje rozwiązania, nawet nie zaczyna wyszukiwać. Tak myślę jeszcze że może taka klatka z szerokim kadrem jest za duża i program tego nie daje rady przetrawić. Możesz @Tayson sprawdzić czy u ciebie  SGP rozwiąże tę klatkę ? https://drive.google.com/file/d/1KiEF-J91KyyUZ7VJG39Q8AUtIHDenum6/view?usp=sharing

bling solver dziala, zwykly sie od razu wylacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.