Skocz do zawartości

Katadioptryk na Allegro?


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Powlekane ...? Pewnie - czym powlekli ogniskową lustra 700 aby było 1400 mm ?Najprościej włozyc barlowa x2 w wyciąg . W/g mnie tam tak jest . Katadiooptyk byłby znacznie krótszy i gdzie indziej miałby wyciąg . To tak po mojemu nawet nie amatora . :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powlekane ...? Pewnie -  czym powlekli ogniskową lustra 700 aby było 1400 mm  ?Najprościej włozyc barlowa x2 w wyciąg . W/g mnie tam tak jest . Katadiooptyk byłby znacznie krótszy i gdzie indziej miałby wyciąg . To tak po mojemu nawet nie amatora . :Boink:

 

Hehe, wyslalem dzis maila z pytaniem o dlugosc tubusa i parametry soczewki-korektora :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej włozyc barlowa x2 w wyciąg . W/g mnie tam tak jest .

 

hm... to jak sie to ma do:

"Ogromna średnica zwierciadla 150mm oraz potężna ogniskowa 1400mm (...)"

Sciema? :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie wiem czy Hans czyta ten wątek ale ta tuba to bliźniak jego rury, nawet zakrętki na objmach ma takie same :Beer:

Czyli jest to optyka ze sferycznym, tanim lustrem głównym i soczewką uejmną w wyciągu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam !!!. Już kiedyś był temat o tych śmiesznych opisach. :lol:

""""" Aparat do fotografii obiektów astronomicznych, silniczek, filtry oraz wiele innych akcesoriów może być bezproblemowo i szybko zamontowanych dzięki zintegrowanemu w teleskopie wyciągowi 1,25“ (31,7mm). """

Uuu. Ciekawe co daje ten silniczek montowany do wyciągu :D

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Adallo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem odpowiedź na temat powlekanej ogniskowej- nie ma to jak profesjonalny personel, odpowiedź brzmi- "nie wiem" :Boink:

 

Ja tez dostalem odpowiedz:

 

moje pyt.

"Dzien dobry,

chcialbym spytac o wymiary tubusa i parametry korektora?"

 

ich odp.

"sadze ze sa na aukcji."

 

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Hans czyta ten wątek ale ta tuba to bliźniak jego rury, nawet zakrętki na objmach ma takie same  :Beer:

Czyli jest to optyka ze sferycznym, tanim lustrem głównym i soczewką uejmną w wyciągu :o

 

Kurde. Faktycznie podobny... :blink: Moj co prawda nie byl dziergany z Big Bossa by JNS ale to chyba ten sam projekt. Omijac szerokim lukiem. O ile kupno tuby za 200-300pln razem z akcesoriami i dokladka za parabolizacje i wymaine wyciagu jest na granicy sensownego ruchu to kupowanie tego za tysiaka juz nie. Pytanie czy dobrej jakosci jest barlow w wyciagu i czy lustro jest paraboliczne. 10 do 1, ze prawidlowa odpowiedz na oba powyzsze pytania brzmi nie. Montaz to tez pomylka. To mi wyglada na EQ2, a ta tuba wazy ok. 7kg. Moja tuba byla na konstrukcyjnie podobnym EQ2, ale jak patrze na te zdjecia to tutaj mamy doczynienia z chinska masowka ktora rowniez bedzie sie domgac jakis 10 rogoczogodzin i 50-100 pln inwestycji Swoj dopadlem na innym montazu w wymienionej wyzej cenie. Per analogia ten aluminiowy statywik.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13,8mag?? tym czymś??  :Boink:  ludzie to mają poczucie humoru  :rolleyes:

 

Wiesz co, glowy nie dam, ale to moze byc wykonalne. Nawet przy jakosci w./w. telepa. A dlaczego tak twierdze? Bo szukaczem samodzialem 7x50 czasem przekraczam 10M pod czarnym niebem, a Optisanem 114/900 takie 13M pod czarnym niebem tez sie udalo. (Oczywiscie to rekordy, nie norma podwarszawska).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

kupilem to cudo o ktorym piszecie i poza tym ze faktycznie jest rozlegulowana optyka to obraz jest nawet niezly. Przerwe w pierscieniach Saturna widac.

 

Niezłe! Napisz coś więcej o tym cudzie optyki, proszę.

 

Ja, ponieważ numer, który podają na stronie jest wrocławski, postanowiłem zapytać ich, czy nie byliby zainteresowani wypożyczeniem jednego teleskopu do obejrzenia i przeprowadzenia jakichś testów. Nie chciałem osądzać czegoś, czego nie widziałem na oczy.

 

Cóż, w odpowiedzi usłyszałem, że nie prowadzą wypożyczalni i odesłano mnie do Media Marktu. Pozostawiam to bez komentarza. :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.