Skocz do zawartości

Drugie podejście, ładna(tak mi się wydaje), ale dziwna mgławica Oriona


Rekomendowane odpowiedzi

SW evostar 72 ed + touptek atr-3 1600 

Klatki 30x 40sekund

 

Po usunięciu zanieczyszczeń światłem wyszły dziwne okręgi i kropki , mi nie przeszkadzają, ale w przyszłości chciałbym umieć zrobić zdjęcie bez nich, jakieś rady czym są spowodowane i jak je usunąc

815444450_MgawicaOriona.PNG

  • Lubię 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w DSS wszystko zrobić ale po 3 godzinach występowania problemu który opisałem w temacie: Pierwsze podejście - Dyskusje o astrofotografii - Astropolis - Astronomia i Astrofotografia

spróbowałem w Sequatorze, nałożyłem na siebie klatki, dodałem flaty i darki, (biasów nie da się dodać), potem użyłem funkcji  usuwanie zanieczyszczenia światłem i taki efekt, ale i tak to lepiej bo przed tym było całe żółte prawie zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wessel napisał:

Po pierwsze to zdjęcia nawet na początkującym poziomie nie naświetla się w 20 minut.

Nie rozumiem, możesz rozwinąć myśl? Udało mi się tak ustawić montaż że wyszły 40 sekundowe klatki, stwierdziłem że zrobię ich 30 , nie widzę gdzie zrobiłęm błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mieli na myśli, że 30 klatek po 40 sekund to zdecydowanie za mało, żeby zrobić dobre zdjęcie. Im większa ilość materiału tym więcej detalu a mniej szumu. Na FA ktoś miał podobne okręgi na fotach i okazało się, że to odblaski prze zbyt krótki odrośnik w tej tubie. Spróbuje prowizorycznie przedłużyć czarną tekturą i zobacz czy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to mój błąd, moje zdolności komunikacji i odczytywania intencji innych przedstawicieli gatunku są nieco koślawe :)  Nie zrobiłem więcej klatek bo byłem zmęczony i już ledwo co dałem radę wciągnąć sprzęt z balkonu do domu ale pomyślę o dłuższym naświetlaniu następnym razem, dzięki za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soader napisał:

Spróbuje prowizorycznie przedłużyć czarną tekturą i zobacz czy pomoże.

Zobaczę co da się zrobić, niedaleko miałem laptop, może to światło z niego spowodowało ten efekt ? Ale nie był oczywiście przed obiektywem tylko z boku i za

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jan Astralbreeze napisał:

Zobaczę co da się zrobić, niedaleko miałem laptop, może to światło z niego spowodowało ten efekt ? Ale nie był oczywiście przed obiektywem tylko z boku i za

W tamtym przypadku chodziło o odblaski z księżyca i lamp ulicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrobiłem też stackowanie w ogóle bez flatów i wciąż wychodzą te okręgi, są tylko mniej zielono-żółte i bardziej szare, próbowałem to usunąć jakoś w darmowych softach do post processingu ale nie działa tym bardziej że nie wiem czy to jest jakiś pyłek na matrycy czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jan Astralbreeze napisał:

Ale zrobiłem też stackowanie w ogóle bez flatów i wciąż wychodzą te okręgi, są tylko mniej zielono-żółte i bardziej szare, próbowałem to usunąć jakoś w darmowych softach do post processingu ale nie działa tym bardziej że nie wiem czy to jest jakiś pyłek na matrycy czy coś innego


Jak "rozciągasz" pojedynczą klatkę, to też coś takiego wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.