Skocz do zawartości
  • 0

Funkcja bulb


Igor Wierzbowski

Pytanie

Hej, może to głupie pytanie i nie z tego forum ale nigdzie nie mogę znaleźć na internecie. Chciałbym zrobić startrails i potrzebuje ustawić długi czas naświetlania. Da się to zrobić tylko za pomocą funkcji"bulb"  ale jak zrobić żeby nie było trzeba trzymać cały czas przycisku ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
11 minut temu, Igor Wierzbowski napisał:

Hej, może to głupie pytanie i nie z tego forum ale nigdzie nie mogę znaleźć na internecie. Chciałbym zrobić startrails i potrzebuje ustawić długi czas naświetlania. Da się to zrobić tylko za pomocą funkcji"bulb"  ale jak zrobić żeby nie było trzeba trzymać cały czas przycisku ?

 

Jeżeli aparat nie ma funkcji timera, musisz sobie kupić zewnętrzny interwałometr. Nataniej ten od Newella, który kosztuje w granicach 60-80zł. Przyda się do astro chociażby do robienia serii klatek :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoczko, to nie jest problem i tak prędzej czy później bym to kupił. Tylko się pytałem bo liczyłem, że dzisiaj może mi się uda startrails i myślałem że aparat ma jakąś funkcję że nie trzeba trzymać cały czas tylko raz się klika na włączenie, a drugi raz na wyłączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli aparat jest po gwarancji to jest jeszcze Magic Lantern :)

 

https://builds.magiclantern.fm/1100D-105.html

 

Wtedy żadne kabelki dodatkowe i piloty nie są potrzebne.

Ja miałem wgranego do Canona 500D i obecnie do 6D

Nie wyobrażam sobie pracy bez tego. A instalacja to 5-10 minut roboty.

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Lukasz83 napisał:

Nie wyobrażam sobie pracy bez tego.

Od czasu, jak sobie ML zainstalowałem, to nie mogę się nadziwić dlaczego fabrycznie nie dali przynajmniej części tych funkcji. Choćby właśnie interwałometru.

 

No ale pewnie wtedy nie trzeba by było kupować akcesoriów za grube dolary :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Choćby właśnie interwałometru.

W nowszych aparatach już dają, przynajmniej Nikony. Ale to jest interwałometr do 30 sek na klatkę niestety.

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

to nie mogę się nadziwić dlaczego fabrycznie nie dali przynajmniej części tych funkcji

W niższych aparatach to wiadomo - żeby kupowali droższe. Ale czemu w tych droższych nadal nie ma... dobre pytanie. No ale choćby np bardzo wysokie ISO - w sofcie producenta dają taki bajer w przypadku wersji "A", przy odpowiednio "słusznej" cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.