Skocz do zawartości

Aliexpress - tylko wrażenia z zakupów, opinie o sklepach


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio złapałem się na tym, że szukałem przez 10 stron ogólnego wątku aliexpressowego opinii o pewnym sklepie. Dlatego zakładam ten wątek, w którym proszę o brak jakichkolwiek komentarzy nie będących recenzją konkretnego zakupu w konkretnym sklepie. Temat bezpośrednich zakupów u naszych chińskich przyjaciół mocno się rozrasta więc muszę pomyśleć jak to przejrzyście zorganizować na forum (mam w głowie kilka konkretnych wątków żeby nie mieszać).

Żeby nie być gołosłownym, zaczynam od siebie :)

 

Po 15 dniach od "dnia singla" (a 10 dni od wysyłki) dotarł do mnie Maxvision 6,7mm od TianyuanStar Optical instrument Store. Widziałem wcześniej pozytywne opinie o sklepie, które potwierdziły się w 100%. 2 tygodnie od zamówienia to naprawdę dobry czas dostarczenia zakupu, paczka bez zarzutu pod względem wizualnym, sam okular również (miałem kiedyś ES'y z "oficjalnej dystrybucji"), w gratisie żółty filtr #12. Żadnych niepodzianek po drodze. W ramach "singlowych" promocji zapłaciłem ok. 270zł.

 

tianyuan.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paether napisał:

Potwierdzam, zero problemów. 23.07.2020 złożyłem zamówienie na Maxvision 14mm i 04.08.2020 dotarła do mnie bezpiecznie dobrze zabezpieczona przesyłka z okularem i gratisem w postaci filtra. Zero opłat dodatkowych. Wtedy zapłaciłem 329zł. Polecam sklep.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paether Przepłaciłeś, ten okular jest wart tylko $4 - popatrz na deklarację celną. Dałeś się orżnąć :)

 

Z TianyuanStar (to ten sam sklep co LanWan) korzystałem kilka razy i było ok. Aż do dzisiaj, bo właśnie dostałem informację, że nie mają tego co mi sprzedali i mam anulować zamówienie bez deklarowania ich winy. 

 

A jeszcze ogólniej: jeden wątek na cały Aliexpress to zbyt szerokie podejście. Zupełnie jakby całe Allegro wrzucić do jednego worka. Może lepiej osobne wątki dla poszczególnych sklepów? Tych dobrych wcale nie ma tam tak dużo.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie clę to co mi przysłali i Chińczycy z ZWO i niestety wpisali kwotę 160$. Za towar natomiast  zapłaciłem  498$  oczywiście sprostowanie wysłałem do urzędu.

Czekam jeszcze na  ustalenie ile cła i podatku oraz ile doliczą mi do  kosztów transportu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jeden wątek z podsumowaniem w pierwszym wpisie np. Nazwa sklepu| Wysyłka| Oceny pozytywne|Oceny negatywne a szczegóły odnośnie danego produktu w postach niżej.
 

Laida Optical store: Filtry Optolong LRGB 36mm - nowa wersja AR Coated, wyczernione krawędzie, dostawa 14 dni bez problemów.

svbony Official Store: tania kątówka dielektryczna 1.25", wysyłka 045, towar zgodny z opisem

Starpal Outdoor store: Optolong Ha 36mm, sklep bez problemów, odpisują na wiadomości, wysyłka 045 - czas dostawy poniżej 2 tyg.

 

Starsze:

telescope & accessories - Dew Heater https://pl.aliexpress.com/item/32282989281.html   tracking LP00... bez niespodzianek

Flyying dreams Store - zabawka spektroskop ręczny, wysyłka 045 , produkt badziew plastikowy ale widma można pooglądać - https://pl.aliexpress.com/item/32990132130.html

https://star-hunter.ru/en/simple-spectroscope-review-aliexpress/

https://star-hunter.ru/en/light-pollution-filters-test/

MZLASER Store - laser z krzyżem (trudno taki znaleźć) do ATM, dostawa bez problemu 2-3 tyg.

Ali Fishing Tackle Store - 1.25INCH / 2INCH Eyepiece Filter Wheel Multiple 5-Filter  - wysyłka 045, tanie koło 2" - jak to wszystkie manualne koła brak dobrego łożyska, mechanizm ustalania pozycji rysuje wnętrze obudowy przez co po jakimś czasie lecą opiłki.
ZWO - kamera CMOS, wysyłka DHL więc opłaty celne

svbony Official Store filtr SVBONY 2 "filtr UV/IR CUT - towar zgodny z opisem, brak problemów z dostawą.

Lightdow's Store - adapter Pentax K -  T2 - adapter dobrej jakości, wysyłka bez problemu

 

Generalnie poznać się na sprzedawcy można dopiero jak rozwiązuje problemy. Na szczęście nigdy nie miałem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svbony Official Store - SVBONY 1.25" 3X Barlow Lens Eyepiece Multi-coated - zapłaciłem 83zł, free shipping Ali Standard Ship. W równiutkie 14 dni od złożenia zamówienia paczka była u mnie. Jakość bardzo fajna, żadnych rys, wyczernione w środku, paczka dobrze zabezpieczona. Jak najbardziej polecam! :neat:

721639094_20201126_2104561.jpg

20201126_210704[1].jpg

1318985261_20201126_2106561.jpg

Edytowane przez ozokarol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eyesdon Store - wysyłka 0045, dotarła po 16 dniach, bez opłat dodatkowych. Towar (przedłużka projekcyjna) w porządku, wyknany lepiej niż oczekiwałem.

TianyuanStar Optical Instrument Store - wysyłka 0045, dotarła po 17 dniach bez opłat dodatkowych. Towar (nasadka bino) również prezentuje się lepiej niż oczekiwałem, poza tym że są jakieś dwa małe paprochy w jednym torze optycznym.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek przepraszam - sformatuję - dostosuję post do wymogów później, bo nie mam teraz za dużo czasu, wklejam za to bezpośrednie linki, do tego co polecam.

 

Ja często kupuję na ali. Dotychczas wyłowiłem takie rzeczy:
 

W sprawie zakupu kamerek ASI kontaktowałem się z ZWO (2014r.), podali mi link do swojego sklepu (uwaga zamawiałem m. in. 3 kamerki w różnym czasie, za 2 płaciłem cło, ale na przesyłkach zawsze ZWO podawało zaniżoną mocno wartość towaru) tak więc pierwszy link podaję jako sprawdzony i godny polecenia ze źródła bezpośredniego, jako oficjalny sklep ZWO:

https://www.aliexpress.com/store/311206?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fvaNPh2

 

Słynne ekonomiczne okulary SW z 80* oraz 66* polem widzenia (pierwszą sztukę kupowałem w sklepach polskich, drugą po zakupie bino i udanych zakupach w zwo kupiłem na ali - zewnętrznie ani pod względem otrzymywanych obrazów - nie widzę różnicy, stosuję w bino):

 

https://pl.aliexpress.com/item/32967422594.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvPC3n8

https://pl.aliexpress.com/item/32974962381.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fY6b4Dv

https://pl.aliexpress.com/item/4000969833011.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMMdIys

Bahtinov na lustrzankę również mogę polecić:

 

https://pl.aliexpress.com/item/32978148314.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fXNSm2z

 

Mocowanie szukacza typu kolimator - dowolny w standardzie szyny 20mm:

https://pl.aliexpress.com/item/33042661493.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMMdIys
 

Kolimator 20mm z wyborem jasności koloru i rodzaju "kursora" np.:

https://pl.aliexpress.com/item/4001056623399.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMMdIys

 

Filtr do Wenus 1000nm:

https://pl.aliexpress.com/item/1702050510.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f9Y9nKq

 

Oczywiście nie kupujcie u nas drogich oprawek, czy najtańszych filtrów za 40pln - bo łatwiej i taniej wymienić szkło w takim czymś (chyba, że będziecie czekać na używki):

https://pl.aliexpress.com/item/4000087071453.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0f5K7hNh

 

Z reguły terminy dostawy odpowiadają opisom, ale zdarzają się również przypadki "szybszych" dostaw.
Wszystko co wymieniłem dostałem, działa, jestem zadowolony i mogę polecić.

 

Ponadto z ali zamawiałem wiele innych nieastro rzeczy np. 2 wózki dziecięce, czy termometry bezdotykowe, czy pulsoksymetry (u nas identyczne w promocjach za 120zł - na ali 26 z pokrowcem, a 23zł bez)...

 

Polecam i zachęcam, zanim "nasi" urealnią te groźby z Vatem.

 

Aha od marca wyraźnie wydłużyły się dostawy, ze względu na covid, ale można sugerować się opisem na ofertach - bo te również skorygowano. Miałem 3 sytuacje, że zakupy nie doszły do skutku, ale pieniądze zawsze wracały na konto (maks chyba 7 dni roboczych), i ze 2 sytuacje, że coś przyszło po terminie.

PS nasz premier również zaopatruje się w ali - nie nosił na początku maseczki, bo czekał na dostawę :) Swoją drogą mogę je polecić:
https://pl.aliexpress.com/item/4001082209816.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fMODZUn

Edytowane przez harryLH
detale
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

The Outdoor Movement Store - dwa okulary ES zakupione 24 i 27 listopada, obie paczki, wysłane z kodem 0045, dotarły 8 i 9 grudnia - brak dodatkowych opłat.

Svbony Official Store - cztery okulary i opaska grzewcza, zakupione 11 listopada, wysłane z kodem 0045, dotarły 1 grudnia - brak dodatkowych opłat.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomical camera Astronomical filter equipment Store - koło filtrowe QHY CFW3 7x1,25, wysłane paczką NL, na szczęście przepakowana lub wysłana bezpośrednio z Holandii dzięki czemu ominęła cło :P Dostawa około miesiąca.

IMG_20201209_190721.jpg

IMG_20201209_190708.jpg

Edytowane przez kudi145
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LAIDA KŁAMIE

 

Kolejny raz przekonuję się, że z Laidą trzeba uważać. Zamówiłem parę filtrów, m.in. Optolong O III, niby 18nm:

https://pl.aliexpress.com/item/32862050744.html?spm=a2g0o.cart.0.0.49f13c007bwmEf&mp=1

 

Wczoraj zmierzyłem jego widmo: to jest filtr 25nm. Nie twierdzę, że to zły filtr, ale na pewno inny niż to opisano w ofercie. Miał być (O III 18nm), a jest (O III + H beta 25nm).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svbony - 24.11.20 zamówiony helical focuser, katówka i cos tam jeszcze, 3.12 w Belgii, 14.12 u mnie. Wysyłka 0045, bez dodatkowych opłat. Towar jak w opisie, tylko na początku się wystraszyłem, że wysłali focuser z innym gwintem niż zamawiałem, ale się po chwili okazało, że był na niego wkręcony jakiś dodatkowy adapter :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

LanWan Optical

 

Ogólnie dość sympatyczny sklep, ale pewne rzeczy ich przerastają, np. sprzedaż maski Bahtinowa o rozmiarze 80-120mm. Właśnie dzisiaj przysłali mi kolejną, trzecią już maskę 60-80mm, mimo że wyraźniej im opisałem problem z poprzednią przesyłką.

 

Podczas listopadowych wyprzedaży 'kupiłem" u nich dwie sztuki okularów. Najpierw długo nie wysyłali. Tuż przed upływem czas na wysłanie paczki wygenerowali list przewozowy z numerem do śledzenia. Po jakimś czasie przesyłka została anulowana i później długo nic się nie działo. W końcu odzyskałem pieniądze, ale straciłem dużo czasu i kupon zniżkowy, który mogłem wykorzystać w innym sklepie.

 

Dla równowagi dodam, że parokrotnie wcześniej kupowałem u nich jakieś drobiazgi oraz okulary i wtedy było bez jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 22:53, kudi145 napisał:

Astronomical camera Astronomical filter equipment Store - koło filtrowe QHY CFW3 7x1,25, wysłane paczką NL, na szczęście przepakowana lub wysłana bezpośrednio z Holandii dzięki czemu ominęła cło :P Dostawa około miesiąca.

 

 

Jak długa szła Ci paczka z Holandii. Moja 21 stycznia wysłana z Holandii do Polski, i od tego czasu cisza. Sprawdzałem na post.nl (wysłano do kraju docelowego - Polska), na stronie do śledzenia poczty polskiej tylko dwa wpisy z Holandii. Długo coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastianus napisał:

Jak długa szła Ci paczka z Holandii. Moja 21 stycznia wysłana z Holandii do Polski, i od tego czasu cisza. Sprawdzałem na post.nl (wysłano do kraju docelowego - Polska), na stronie do śledzenia poczty polskiej tylko dwa wpisy z Holandii. Długo coś.

Ja czekałem trochę ponad tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastianus napisał:

Jak długa szła Ci paczka z Holandii. Moja 21 stycznia wysłana z Holandii do Polski, i od tego czasu cisza. Sprawdzałem na post.nl (wysłano do kraju docelowego - Polska), na stronie do śledzenia poczty polskiej tylko dwa wpisy z Holandii. Długo coś.

Miałem taką samą sytuację. Na alipaczce status: "PL-Item received at OE in the destination country: The item is at the PostNL sorting center" już trzeci tydzień.

Wcześniej dwa tygodnie: "Liege-Linehaul Arrival" 

Nie ma jednak co łudzić się przewidywanym czasem dostawy na Aliexpress :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamawiałem na ALI w sumie kilkanaście produktów w ciągu ostatniego półrocza od zaślepek do okularów. Jakość bez zarzutu, czas dostawy od 9 dni do 5 tygodni. Trzeba uzbroić się w cierpliwość - to nie teleskopy.pl.

Jedyny zgrzyt wystąpił przy zamówieniu redukcji 2/1,25 z clamping ringiem zaciskanym wg rysunku 3 wkrętami, którą otrzymałem z 1 wkrętem. Nie było opcji zamiany na właściwą, a w ramach reklamacji uzyskałem w ciągu 7 dni zwrot 97% wpłaconej kwoty bez konieczności zwrotu towaru. W sumie jestem zadowolony, śruba ma trochę większy talerzyk dociskowy niż spotykany w fabrycznych i zapewnia skuteczny docisk przy dużych obciążeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam, że już nigdy nie zamówię z Ali w opcji z odbiorem w Paczkomacie InPost.

Sposób niby super, ale niestety nie odebrałem przesyłki na czas (48h) bo nie dostałem żadnej informacji, że taka jest i czeka.

Sprawdzałem codziennie w aplikacji, i czekałem na SMSa, przyszedł! w końcu - z suchą informacją, że paczka się wraca i nie podjąłem jej na czas.

I na nic zdały się negocjacje na infolinii, że nie była żadnej informacji o tym że paczka czeka - paczka wróciła do wysyłającego.

Teraz zastanawiam się, jak to ugryźć aby mi zwrócili pieniądze, bo status paczki jest, że ciągle w transporcie od 3,5 miesiąca.

 

Reasumując nie polecam opcji wysyłki z odbiorem paczkomatem - nie do końca to jeszcze dobrze działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś otrzymałem ES 20/68 zamówiony 2 maja 2021 w StarPal Outdoor Store. Czekałem dość długo, ponieważ sklep wysłał ten okular dopiero po prawie 2 tygodniach. Sprzedawca przeprosił, podobno czekali na nową dostawę prosto z fabryki. Ten przypadek pokazuje, że na Ali jak sprzedawca twierdzi, że jest dostepnych 50 sztuk to nie musi oznaczać że je ma, a tylko, że ma mieć. W sumie niedziwne. Potem już poszło szybko, tracking number 0055... bez dodatkowych opłat. Sam okular bardzo dobry, bez skaz. Dzięki temu, że zamawiałem na Ali zaoszczędziłem prawie 200 zł i dostałem okular (podobno) prosto z fabryki, a nie ewidentnie macany, jak zdarzyło mi się ostatnio po zamówieniu z jednego polskiego sklepu. Ale z polskiego sklepu byłoby dużo szybciej.

Edytowane przez twegier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twegier czy paczka wysłana była ASS czy poprzez Cainiao? Mam 2 różne przedmioty od tego samego sprzedającego, wysłane właśnie tymi 2 różnymi metodami, obydwa kody trackingu zaczynają się 0055... ale przedmiot kupiony ponad tydzień później niż pierwszy, wysłany ASS- dostałem powiadomienie, że przyjdzie na dniach. O tym pierwszym kupionym, to ni widu, ni słychu i nie wiem ile będę musiał czekać...

Edytowane przez ozokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.