Skocz do zawartości

Aliexpress - tylko wrażenia z zakupów, opinie o sklepach


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, ozokarol said:

@twegier czy paczka wysłana była ASS czy poprzez Cainiao? Mam 2 różne przedmioty od tego samego sprzedającego, wysłane właśnie tymi 2 różnymi metodami, obydwa kody trackingu zaczynają się 0055... ale przedmiot kupiony ponad tydzień później niż pierwszy, wysłany ASS- dostałem powiadomienie, że przyjdzie na dniach. O tym pierwszym kupionym, to ni widu, ni słychu i nie wiem ile będę musiał czekać...

moja wysłana była przez ASS

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś odebrałem przesyłkę zamówioną w marcu. Listonosz zostawił awizo - do zapłaty 11,50. Zakupiony przedmiot wraz z przesyłką kosztował 11,54zł. Dlaczego naliczono aż taką kwotę? 3zł to jakaś opłata manipulacyjna, ale przecież VAT nawet 23% nie powinien tyle wynieść.

aliexpress1.png.bdfbf2b26a2359331dc2a33a52b94372.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 17:46, dobrychemik napisał:

Niestety Poczta Polska powinna stracić prawo użytkowania w nazwie słowa "Polska" w sytuacji gdy stara się na każdym kroki wzbudzać złość w klientach i ogólnie staje się synonimem wszystkiego co najgorsze. 

Zgadzam się, dość często podnoszą mi ciśnienie.

W dniu 20.08.2021 o 17:51, MateuszW napisał:

Zarządaj w oddziale dokładnego cennika od tych oszustów, dokładne wyliczenie. 

Właśnie napisałem oficjalne pismo, w poniedziałek zaniosę do oddziału. To jakaś paranoja, że za coś warte 11,54zł naliczają drugie tyle. Niech sobie dodają ten VAT, ale cała reszta opłat to zwykłe zdzierstwo.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie VAT - on jest doliczany przez portal handlujący (to jego obowiązek - nie poczty). Poczta Polska wprowadziła tzw opłatę manipulacyjną 8.50zł za "clenie" paczki - jeśli Twoja wylądowała na urzędzie celnym (widać to w trackingu - np Przemyśl) to wtedy takową opłatę doliczają. Inną kwestią jest to, że CŁO powinno przyjść osobnym pismem z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komprez napisał:

To nie VAT - on jest doliczany przez portal handlujący (to jego obowiązek - nie poczty)

A widzisz, pani z poczty powiedziała, że VAT i 3zł jakieś opłaty. Ta rzecz była kupiona jeszcze przed 1.07 (w marcu 2021) i dopiero teraz przyszła. Dzięki za wyjaśnienie.

 

1 godzinę temu, komprez napisał:

Inną kwestią jest to, że CŁO powinno przyjść osobnym pismem z UC.

Przed 1.07 moje 2 przesyłki wylądowały w UC i musiałem dosłać dowód zakupu i wyciąg z banku. Ponieważ wartość nie przekraczała 150 euro doliczyli tylko VAT i jakąś opłatę. Kurde, jakie to przykre, że nie mogę kupować skąd chcę bez tych opłat.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z poczty (na maila): "Do przesyłki został naliczony podatek vat w wysokości 3 zł oraz opłata pocztowa 8,50 zł za dokonanie zgłoszenia celnego przez Pocztę." Tak jak pisał @komprez. Czyli co, teraz każda paczka z Ali przechodzi przez clenie i pobierana jest opłata 8,50? Nawet jak zamawia się jakieś drobiazgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Frosch napisał:

Dostałem odpowiedź z poczty (na maila): "Do przesyłki został naliczony podatek vat w wysokości 3 zł oraz opłata pocztowa 8,50 zł za dokonanie zgłoszenia celnego przez Pocztę." Tak jak pisał @komprez. Czyli co, teraz każda paczka z Ali przechodzi przez clenie i pobierana jest opłata 8,50? Nawet jak zamawia się jakieś drobiazgi?

No tak nie do końca bo można zrezygnować z tego by poczta dokonywała zgłoszenia celnego składając oświadczenie w placówce poczty. Można samodzielnie je zgłaszać ale nie wiem jak to działa i czy prywatna osoba może to zrobić. Dzisiaj udzielałem poczcie pełnomocnictwa odnośnie paczki o wartości 150€-1000€ z UK która czeka od 3 sierpnia u celników w Wawie. Babka w okienku popatrzyła na mnie jak na kosmite jak powiedziałem po co przyszedłem i po prawie 30min spędzonych przy okienku przebrnęliśmy przez cały proces który musiała robić pierwszy raz i szukała informacji co jak i gdzie bo nie wiedziała że od 1 lipca weszło takie coś w życie :roflmao:

https://www.poczta-polska.pl/pakiet-vat-dla-e-commerce/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj przyszło Asiair plus. Naprawdę szybko bo ledwo po 15 dniach od zamówienia. Licząc od pierwszego dnia roboczego to równe 2 tygodnie. Dodatkowo Chińczycy zrobili mi niezwykle miłą niespodziankę. Na screenie widać cenę. Jak widać odliczony został VAT jak to dla zamówień powyżej 150 euro. VAT płacimy przy odbiorze. Na pozostałych zdjęciach widać co napisane było na paczce i ile tego vatu w efekcie zapłaciłem ;) podaje link do aukcji i daje 11/10 za obsługę 


https://a.aliexpress.com/_v7OlaY

CF81B0A1-2384-4025-892F-688353E0C2AD.jpeg

CEE3EFAD-D490-4C0C-8F34-764E918FD41F.jpeg

469BF5E1-9DB0-458B-9CF6-136C65CD0B43.jpeg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.