Jump to content

[S] Sprzedam SW 120/600 + wyciąg GSO + torba transportowa


Paweł Sz.
 Share

Recommended Posts

 

 

Sprzedam teleskop SW 120/600 wraz z wyciągiem GSO i torbą transportową wykonaną "na wymiar".

 

Tuba została przeze mnie zakupiona miesiąc temu od kolegi Michała z forum FA ( https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/23700-refraktor-sw-120600-i-okular-z-krzyżem/ ), który był jej pierwszym właścicielem. Tuba została kupiona w sklepie Astrokrak w Krakowie, także sprzęt dobrego pochodzenia - jest dowód zakupu. Wcześniejszy właściciel dokonał ulepszenia tuby, m.in. została wyczerniona i dodany welur na odrośniku. Modyfikacje wpływają w sposób znaczący i pozytywny na jakość obrazu.

 

W tubie został wymieniony standardowy wyciąg SW na bardzo dobry wyciąg GSO Linear Bearing M-LRA - chodzi bardzo płynnie, posiada mikrofocuser, redukcję 2"/1,25", a dodatkowo posiada możliwość obrotu w osi. Oczywiście standardowy wyciąg mam również (wymiana zajmuje 5 minut). Na obejmach została zamontowana nowa stopka na szukacz, gdyż wyciąg GSO nie posiada możliwości montażu szukacza. Stopkę można zdemontować w minutę.

 

Torba została uszyta na wymiar, posiada piankę PE o grubości 4/5cm - pewność i bezpieczeństwo podczas transportu gwarantowane.

 

Sprzedaję, ponieważ tuba miała być wykorzystana z nasadką bino, ale termin dostępności w sklepach bino Baadera i nasadki T2 pryzmatycznej został przesunięty o kilka miesięcy, więc zmieniłem koncepcję i idę w dużą lornetę. Nie chciałem skracać tuby pod bino ani używać z barlowem + bino, aby wyostrzyć.

 

Polecam sprzęt, bardzo mobilny o sporych możliwościach. Testowałem w nim ESy i Morfeusze - DSy w szerokim polu bardzo dobre. Przy przysłonięciu tuby można bez problemu oglądać obiekty US - testowane na Księżycu i Marsie.

 

Sprzedaję jako komplet (nie rozbijam):
- tuba SW 120/600 (800 zł)
- wyciąg GSO (+standardowy wyciąg SW) (500 zł)
- torba transportowa na wymiar (100 zł)

 

Dodatkowo dorzucam gratis czarną szynę dovetail.

 

Cena 1400 zł + wysyłka.

 

Polecam!

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.