Skocz do zawartości

Celestron SCT11”


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Sprzedam Teleskop Celestron SCT 11” z warstwami xlt. W zestawie, tuba optyczna, visual back 2”, stopka pod szukacz, szyna typu Vixen, dekielek, oryginalne pudlo transportowe. Stan oceniam na dobry. Teleskop był dokladnie kolimowany i daje bardzo dobre obrazy. Cena 5500 zł. Jestem otwarty na wymianę za Celestron SCT 8”  z dopłatą. Potrzebuje coś bardziej mobilnego co wejdzie mi do bagażnika samochodu :) 

Po szczegóły zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam

Paweł 

 

 

 

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, marro napisał:

Zastanawiam się czy EXOS2 to udźwignie. 

To górna granica, nawet dla wizuala. 

Dolicz do tuby jeszcze kątówke, okular i Szukacz. 

Ja bym nie ryzykował. 

Nawet do mojego heq5 bym się bał podczepić, mimo, że ma większą nośności od twojego montażu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż wstrzymana do czasu zakupu 8”. Myślałem że uda mi sie kupić tubę SCT 8” od kolegi @grzecki, ale temat nie wypalił. Jeżeli ktoś chciałby zrobić upgrade z C8 na C11, proszę o PW.

 

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, OnlyAfc napisał:

To górna granica, nawet dla wizuala. 

Dolicz do tuby jeszcze kątówke, okular i Szukacz. 

Ja bym nie ryzykował. 

Nawet do mojego heq5 bym się bał podczepić, mimo, że ma większą nośności od twojego montażu. 

 

Kiedys wieszałam SCT11 na EQ5 do foto planet. Było to dość ryzykowne, ale dał radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bresser wiesza na tym montażu refraktory ważące 11 kg. Niby mniej, ale rura jest o wiele dłuższa, więc być może przeciążenia wynikające np. z niedoskonałego wyważenia obciążają montaż mocniej, niż przy krótkiej rurze ważącej 13 kg?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.