Skocz do zawartości

Bo mamy tu na forum różnych magików i speców od kamer...


Krzysztof z Bagien

Rekomendowane odpowiedzi

... więc tak z pewną taką nieśmiałością zapytam:

mam sobie parę kamer monitoringu (łączą się przez WiFi) i ostatnio kilka z nich zaczęło robić coś takiego:

 

1.jpg.d5af6bad0b4773e6f1129c44bf7944b9.jpg

 

2.jpg.7d0a70b9172dca97e204a412ce08f18b.jpg

 

 

Znaczy się na obrazie pojawiają się takie pionowe, stałe paski. Po restarcie sobie znikają, ale za jakiś czas znów jest to samo. Co ciekawe - pozdejmowałem kamery i zabrałem do domu, i w domu nic takiego się nie robi, obraz jest taki, jaki być powinien.

Macie jakieś pomysły, co może być przyczyną takiego zachowania? Temperatura (ale to raczej miałoby sens, gdyby było im za ciepło, poza tym jedna z nich na zewnątrz działa bez problemów)? Zasilanie (ale zmieniałem zasilacze i w niczym to nie pomogło)? Jakieś zewnętrzne zakłócenia?

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie coś z kamerką raspberry zamontowaną w karmniku, tylko pojawiały się losowo kolorowe pasy, ale tylko gdy było chłodniej. Powodem była taśma sygnałowa, użycie nowej krótszej rozwiązało problem :) O ile się da, to rozłącz i podłącz ponownie złącza sygnałowe w środku, sprawdź też tętnienia napięcia na wejściu. Możesz mieć uszkodzone elektrolity w kamerze i trzeba będzie je wymienić, albo dolutować jakieś porządne na kablu przy kamerze. One są czasem podstępne, ESR lekko podniesione, pojemność lekko zaniżona, ale urządzenie działa dopiero gdy kondensatory się trochę podgrzeją i odzyskają parametry :)

W ostateczności zamontowanie grzałeczki ceramicznej w środku ograniczy problem :D

t1.jpg

Edytowane przez lkosz
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lkosz napisał:

O ile się da, to rozłącz i podłącz ponownie złącza sygnałowe w środku, sprawdź też tętnienia napięcia na wejściu.

O widzisz, dziękuję!

Tak to się bawić nie będziemy - po prostu odeślę kamery do sprzedawcy i dostanę nowe :) Mam to z nim generalnie obgadane, ale wolałem zapytać, czy tego typu problemy mogą wynikać np. właśnie z temperatury, żeby nie było, że mi je wymieni i dalej będzie to samo.

Czyli mówiąc krótko sprzęt wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Czyli mówiąc krótko sprzęt wadliwy.

Jeśli to kamera typu zewnętrznego, to zdecydowanie tak.

 

Tzn możesz zrobić dla pewności test - podłączyć pod zasilacz krótkim kablem bez przedłużaczy, jest szansa że okablowanie masz uszkodzone, ale to raczej problem z samą kamerą.

Edytowane przez lkosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.