Skocz do zawartości

Loty na "Letalnicy"


Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne większość z Was przyzna że loty w Planicy było bardzo widowiskowe.

Który ze skoków podobał się Wam najbardziej??

 

Dla mnie najlepszy był lot Ahonena na 240m pomimo nieszczęśliwego upadku ale to świadczy o klasie zawodnika który nie ustępuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i moim zdaniem był to najlepszy konkurs pucharu świata w historii. Wszystko zaczęło się od Dimitrieja Wasilieva (przepraszam za ew. błędy) który ustanowił rekord Rosjii, a po nim wszyscy po kolei bili zarówno własne jak i krajowe rekordy. Szczerze cieszyłem się gdy Matti Hautameki pobił rekord świata i wolałbym gdyby został on w jego rękach. Gdy Romoren ustanowił nowy rekord, wiedziałem, że jeszcze pozostał Ahonen i nie zawiodłem się :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs był bardzo ciekawy, ale na pewno nie jakis najlepszy w historii. Czemu? Bo walczyli o pietruszkę. Ale też z tegj przyczyny zaimponował mi dzisiaj Ahonen. Pokazał mimo upadku mistrzowską klasę sportową. A Adaś? Dobrze, że zakończył sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że decydenci tym razem przesadzili. Zawodnicy często mówią, że kosztem widowiska ryzykuje się ich zdrowiem i tu widac to było jak na dłoni. Velikanka na punkt sędziowski na 215 metrze. Po każdym skoku poza tą granicę powinno zbierać się jury i decydowac czy konkurs ma trwać dalej.

Dzisiaj 80% skoków było poza granicę 215 metrów, co oznacza, że albo jest to przepis martwy i

FIS ma gdzieś zasady bezpieczeństwa, albo punkt sędziowski jest ustawiony zbyt asekuracyjnie.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne większość z Was przyzna że loty w Planicy było bardzo widowiskowe.

Który ze skoków podobał się Wam najbardziej??

 

Dla mnie najlepszy był lot Ahonena na 240m pomimo nieszczęśliwego upadku ale to świadczy o klasie zawodnika który nie ustępuje

 

Na 240? Lot był co najmniej na 250, facet przeskoczył skocznię i jak zobaczył światła lądowania i koniec pasa startowego to przypikował w pionie żeby przyziemić. Inaczej chyba by się mocno połamał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba cygnus ma jednak rację. Gdyby zeskok się nie wypłaszczał Ahonen

poleciałby kilka metrów dalej. To przypominało ten rekordowy skok Małysza z 9 marca 2001 roku z Trondheim, kiedy Tajner łapał się za głowę. Zarówno Małysz wtedy jak

teraz Ahonen wyraźnie hamowali i lądowali bliżej żeby się nie zabić.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że Ahonen mógł skoczyć jeszcze dalej - pokazywali jego skok z bocznej kamery i wyraźnie było widać, że skrócił go. Gdy był jeszcze w powietrzu, to wystawił narty do lądowania i widać było charakterystyczny pionowy spadek zawodnika z wysokości. W przypadku Ahonena był to spadek na prawie płaski grunt dlatego się trochę poturbował.

Edytowane przez Krzysiek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te wspomnienia... Pamietam jak chyba 5 lat temu Goldberger ustanowił rekord świata 225 m :banan: to przerwali konkurs ze względu na zbyt długie skoki... A teraz? 225 m to jest słaby wynik. Przecież ok. 245 m to jest już uzpełnie płasko!! Gdzie oni lądowali?!?! Jury nie powinno do tego dopuścić bo mogło się to skończyć (odpukać) złamanym kręgosłupem Ahonena! Nie można robić tego co robią Panowie z FIS-u bo to jest szaleństwo!! Jeżeli chcemy latać 240 m to trzeba wybudować większą skocznię, a nie w każdym skoku ryzykować życie zawodników!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos konkursu lotów ciekawe jak się zakończy konflikt z Federerem? Małysz wyraźnie nie akceptuje działań związku. Logicznym jest, że albo prezes się powinien podać do dymisji albo związek powinien zawiesić zawodnika. A Włodarczyk tłumaczy że Małysz jest głupi bo daje się manipulować przez Ediego. Paranoja normalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.