Jump to content

Recenzja teleskopu- raczej z kosmosu


Recommended Posts

Traf chciał, że na niebie górował aktualnie baaaaaardzo daleko Mars. No to ciach! Szybko ustawiam swój teleskop no i czas na oględziny.

 

Myślałem, że napisze coś więcej, a nie że obraz był super :) 

 • Haha 2
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, isset napisał:

Traf chciał, że na niebie górował aktualnie baaaaaardzo daleko Mars. No to ciach! Szybko ustawiam swój teleskop no i czas na oględziny.

 

Myślałem, że napisze coś więcej, a nie że obraz był super :) 

Mnie zawsze słowo oględziny kojarzą się z miejscem wypadku i zejściem śmiertelnym ;-) 

 • Like 3
Link to post
Share on other sites

Piękne - złotymi zgłoskami zapisane:

 

- "...bardzo szczegółowa i rozbudowana mapa widocznej z ziemi strony księżyca. Tak, tylko jednej, ponieważ jak wiemy, tzw. ciemna strona księżyca jest nie widoczna i jej nie zobaczymy przez teleskop."

- "Traf chciał, że na niebie górował aktualnie baaaaaardzo daleko Mars. No to ciach! Szybko ustawiam swój teleskop no i czas na oględziny."

-"Do grzbietu teleskopu przykręcamy także małą lunetę, dzięki której możemy ustawić odpowiedni kąt widzenia teleskopu. Obraz w niej, tak samo jak w teleskopie jest odwrócony do góry nogami, aby nie było trudności z ustawieniami. Właśnie! Co do obrazu, to brakowało mi w zestawie specjalnej nasadki, która sprawiałaby, że to co widzimy nie jest do góry nogami. Ale taką możemy dokupić osobno za małe pieniądze."

-"Opisywany model to również bardzo ładny dodatek do wystroju mieszkania! Już kilka osób powiedziało mi, że całość bardzo ładnie współgra z wystrojem mojego domu."

 • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Mój brat ma bardzo podobny teleskop za 300 zeta go chyba kupił kilka lat temu. Powiem tak. Na początek jest całkiem spoko, widać Jowisza z księżycami, Saturna i pierścienie, tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca też zaobserwowany i teleskop się nie stopił ¯\_(ツ)_/¯

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Łukasz Horoś napisał:

Mój brat ma bardzo podobny teleskop za 300 zeta go chyba kupił kilka lat temu. Powiem tak. Na początek jest całkiem spoko, widać Jowisza z księżycami, Saturna i pierścienie, tranzyt Wenus na tle tarczy Słońca też zaobserwowany i teleskop się nie stopił ¯\_(ツ)_/¯

Ze wzgledu na długość, to optykę ma całkiem do przejścia. Oczywiście prawie kazdy inny teleskop jest od niego lepszy.

 

Pamiętam że Niklo z CN go kiedys męczył...

https://www.cloudynights.com/gallery/image/21686-jupiter-2112014-with-114900-newton/

 

EDIT

A nie... pomyliłem, to jest przeciez 76mm a nie 114...

Edited by JSC
Link to post
Share on other sites

Napisał co wiedział - o kartonie, sposobie pakowania, dodanych świstkach które każdy i tak wyrzuca, że trzeba ostrość ustawić i moje ulubione: ładnie wygląda postawione w kącie w mieszkaniu. Jak stary serwer na SPARCu robiący za podstawkę pod kwiatek :D To nie jest żadna recenzja, tylko relacja z otwarcia pudełka przez gadżetową szafiarkę. Chyba nigdzie, nawet w sklepie! nie ma podstawowej informacji, że to newton :D Całe szczęście przy tej światłosile obstrukcja nie jest duża, ale apertura czynna będzie pewnie gdzieś w okolicach 50-60mm. Szukacz, a nie teleskop :D 

 

Ta tuba da 114x max 152x powiększenie co odpowiada okularom 6.1 i 4.6mm odpowiedno, a powyżej obraz będzie się szybko degradować i tracić ostrość. 420x jest oczywiście bezczelnym chwytem marketingowym. Wszystko na telepiącym się montażu, co już sam autor zauważył. Musi być naprawdę źle, jeśli takie coś zauważa osoba niemająca pojęcia o sprzęcie astro.

 

To nie jest sprzęt ani dla amatora, który powinien lepiej wydać swoje 700zł, ani tym bardziej do zaawansowanego wykorzystania. Nie kupuj tego gówna. Jak zalęgnie ci się takie coś w domu, to połóż trutkę, oblej kwasem, albo strzelaj. Ostrzegaliśmy

 

 

 

i na koniec tagi żeby ludzie szukając w googlu znaleźli ten wątek: Tasco Luminova 76×700 76/700 420x geeknerd geeknerd.pl @geeknerd recenzja opinia jakość test quality telescope

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 12 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 238 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.