Skocz do zawartości

Szukam Blanku na LG 510mm BK7 lub Pyrex.


Edgens

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Szukam porządnego materiału na LG D-510mm lub nieznacznie mniej , minimum 506mm.Tylko Pyrex-Sital lub ewentualnie BK7 o grubości co najmniej 50mm-55mm.Float nie wchodzi w rachubę.
Oferty Proszę na PW.
Pozdrawiam Krzysztof. :wink:


_________________
Obserwatorium Roll-Off i Sprzęt: APO-ED Refraktory , SCT-ki , NEWTON-y , MAKI INTESA , MAK ORION DE LUX OMC 200 F20 , SolarMax60 II , BF10.Serdecznie Zapraszamy.

Cóż piękniejszego nad niebo , które nas otacza.

Pozdrawiam Krzysztof P. z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pawle Pan Stefan nie dysponuje materiałem z Pyrexu czy BK7 a przy tak dużym LG i tak wysokim wsp. rozsz.term. Floatu za Float bardzo dziękuję.

Zbyszku ja szukam materiału a nie gotowego lustra.Pan Stefan wykona mi optykę dużo lepszej jakości niż podlinkowałeś w Czechach.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

 

Pamietam, ze Włosi sprzedają dobrej jakości szkło, typu Pyrex. Nichols w UK z tego co pamietam też ma blanki.

Wiesz, ze cena tego materiału jest dużo wyższa niż float :(

pozdr

Edytowane przez TUR
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawle , wiem , niestety ceny dobrego materiału są wysokie.Czasem można też trafić w USA na CN czy Astromart , eBay.

Chcemy zbudować większego Newtona do naszego Obserwatorium jak i na wyjazdy pod ciemne niebo.Na pewno będzie to Truss.Może nawet z GO-TO.

Aktualnie się rozglądam.

Pozdrawiam Krzysztof.:-)

Edytowane przez Edgens
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Krzysztof.

Ja tam będę czekał też na swoją kolej , zanim kupię blank i zanim to wszystko zostanie wykonane to zapewne upłynie jeszcze sporo czasu.

Dzisiaj będę dzwonił , jest parę spraw na rzeczy.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edgens napisał:

Dzisiaj będę dzwonił , jest parę spraw na rzeczy.

Powodzenia Krzysiek! Trzymam kciuki. A jak będziesz miał dylemat to pamiętaj, że... warto :)

 

10 godzin temu, zbignieww napisał:

 

Zdaję sobię sprawę z tego, że duże lustro jest po prostu drogie ale...  ~ 76000,- zł za 80cm , 212000,- zł za 1m.

Nawet jak na standardy astronomiczne wydaje mi się, że ceny są przesadzone. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Edgens napisał:

Witajcie.

Pawle Pan Stefan nie dysponuje materiałem z Pyrexu czy BK7 a przy tak dużym LG i tak wysokim wsp. rozsz.term. Floatu za Float bardzo dziękuję.

A nie wystarczyło by dać 2-3 wentylatory wiejące od spodu i na lustro? W zupełności wystarczy za zmieniającą się temperaturą w ciągu nocy.

 

Tutaj gość sprzedaje blanki na lustra:

http://www.stathis-firstlight.de/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.