Skocz do zawartości
  • 0

Lenspen - czy warto przepłacać?


Bezel

Pytanie

Witam :)

 

Z racji tego iż moje okulary są nieźle uwalone, to przymierzam się do zakupu Lenspena oraz jakiegoś specyfiku. Na FA wyczytałem że ktoś używa zwykłego płynu za 5-7 zł u optyka, to akurat nie duży wydatek w porównaniu do  tych za 40zł :o Szukałem też lenspena, i są one również i za 6 na allegro i za 40. Pytanie czy warto? I jak go prawidłowo użyć? 

Edytowane przez Bezel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
29 minut temu, Bezel napisał:

Witam :)

 

Z racji tego iż moje okulary są nieźle uwalone, to przymierzam się do zakupu Lenspena oraz jakiegoś specyfiku. Na FA wyczytałem że ktoś używa zwykłego płynu za 5-7 zł u optyka, to akurat nie duży wydatek w porównaniu do  tych za 40zł :o Szukałem też lenspena, i są one również i za 6 na allegro i za 40. Pytanie czy warto? I jak go prawidłowo użyć? 

 w delcie jest ściereczka z mikrofibry za 9 zł i płyn do czyszczenia optyki (alkohol izopropylowy) za 5 zł. 

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę się od marca nazbierało, tak to wygląda. Czyli mogę kupić szmatkę i specyfik do czyszczenia u optyka i nic złego stać się nie powinno. Nie mogę dodać zdjęcia, kod błędu -200

18 minut temu, Mariusz Psut napisał:

Co Ty wyprawiasz z tymi okularami że są "uwalone":happy:.

To mój zestaw do czyszczenia okularów.

U optyka 10zł.16075981107006886210291829047010.thumb.jpg.1734e29680a50ad2b89deec9c70ce69f.jpg

 

Edytowane przez Bezel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, Bezel napisał:

Trochę się od marca nazbierało, tak to wygląda. Czyli mogę kupić szmatkę i specyfik do czyszczenia u optyka i nic złego stać się nie powinno. Nie mogę dodać zdjęcia, kod błędu -200

 

jakby to był kurz , pyłki czy coś tego typu to płynem się chyba porysuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepłacać nigdy nie warto :D
A co do lenspena - tych najtańszych nie kupuj; kiedyś kupiłem w ramach eksperymentu jakiś taki za kilkanaście złotych i nie bardzo się do czegoś nadawał. Natomiast ten oryginalny jest super.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli będziesz używał alkoholu i ściereczki do czyszczenia to oczywiście przed zabiegiem trzeba dobrze przedmuchać gruszką czyszczony okular. Z praktyki wiem że dobrze jest używać rękawiczek, mogą być takie cienkie jak są używane teraz w sklepach. Z czasem ściereczka zostawia smugi i trzeba ją wyprać. Dobrze sprawdzają się jednorazowe cienkie bibułki papierowe. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra, czyli tych za 6zł nie warto kupować. Z gruszką słyszałem że warto, a może nawet i trzeba przedmuchać gruszką, a co jeśli różne drobiny są tak jakby przyklejone? Dmucham i dmucham i tak niezbyt chcę to wszystko odlecieć. Co wtedy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Bezel napisał:

Dobra, czyli tych za 6zł nie warto kupować. Z gruszką słyszałem że warto, a może nawet i trzeba przedmuchać gruszką, a co jeśli różne drobiny są tak jakby przyklejone? Dmucham i dmucham i tak niezbyt chcę to wszystko odlecieć. Co wtedy? 

przyklejone? to rzeczwyście nieźle uwalone , coś ty robił z tymi okularami

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, M4teusz napisał:

przyklejone? to rzeczwyście nieźle uwalone , coś ty robił z tymi okularami

Szczerze mówiąc to nie wiem. Gdy mrugam odsuwam głowe, pałacami oczywiście nie dotykam.

Edytowane przez Bezel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Bezel napisał:

Szczerze mówiąc to nie wiem. Gdy mrugam odsuwam głowe, pałacami oczywiście nie dotykam.

a jak konczyłeś obserwacje to chowałeś okulary czy były tak luzem  bez żadnej przykrywki? A może ktoś ci pobrudził jak z kimś obserwowałeś?

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
25 minut temu, M4teusz napisał:

a jak konczyłeś obserwacje to chowałeś okulary czy były tak luzem  bez żadnej przykrywki? A może ktoś ci pobrudził jak z kimś obserwowałeś?

Obserwuję zawsze sam, a gdy przyjdę z dworu czekam aż okulary odparują, i je chowam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Używałem lenspena za 6 zł a teraz mam oryginalnego NLP-1. Zaleta taniego, poza ceną to dwustrona końcówka. Oba działają równie dobrze, ten tańszy (identyczny z wyglądu jak te brandowane jako Celestron czy Hama) po roku się zużył. 

Co do sposobu użycia lenspena to jak wszystko - z głową. Ścieramy nim tylko smugi po uprzednim usunięciu paprochów z soczewki pędzelkiem i gruszką. Na mocno ubrudzone soczewki  to odpowiedni płyn. 

Edytowane przez Lukacz
literówki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@M4teusz dobry zestaw, dodam tylko że przy używaniu płynu i mikrofibry warto korzystać z lasteksowych, bezpudrowych rękawiczek - nie przeniesiemy tłuszczu z rąk na ściereczkę a z niej na optykę.

Ofc szmatka z brandem daje +10 pkt do profesjonalizmu :g: ale można kupić tańszą, bez nadruków która będzie działać równie dobrze. 

Edytowane przez Lukacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Lukacz napisał:

@M4teusz dobry zestaw, dodam tylko że przy używaniu płynu i mikrofibry warto korzystać z lasteksowych, bezpudrowych rękawiczek - nie przeniesiemy tłuszczu z rąk na ściereczkę a z niej na optykę.

Ofc szmatka z brandem daje +10 pkt do profesjonalizmu :g: ale można kupić tańszą, bez nadruków która będzie działać równie dobrze. 

Oczywiście że można ja dałem tylko przykładowy zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A! Z tą gruszką, to uważaj! Lepiej kupić taką monolityczną, jeśli w ogóle takie są.

Bo ta plastikowa rurka może wyskoczyć, jak nie jest porządnie wciśnięta - w ten sposób zrobiłem sobie rysę na "wlocie" noktowizora :(

Akurat mam w domu taką gumową, szczerze to myślałem że z nią jest coś nie tak, i dlatego drobiny nie chcą się odklejać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A! Z tą gruszką, to uważaj! Lepiej kupić taką monolityczną, jeśli w ogóle takie są.

Bo ta plastikowa rurka może wyskoczyć, jak nie jest porządnie wciśnięta - w ten sposób zrobiłem sobie rysę na "wlocie" noktowizora :(

 

Jednoczęściowe, gumowe są do dostania chyba w każdej aptece.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Krzysztof z Bagien napisał:

A! Z tą gruszką, to uważaj! Lepiej kupić taką monolityczną, jeśli w ogóle takie są.

Bo ta plastikowa rurka może wyskoczyć, jak nie jest porządnie wciśnięta - w ten sposób zrobiłem sobie rysę na "wlocie" noktowizora :(

Ja też tak miałem rysa na lusterku w taniej kontówce  się zrobiła. Mam taką teraz monolityczna za 30zł to nawet węty ma l lepszy i mocniejszy wyrzut powietrza. Mam te lans peny i za 8 zł i 50 zł. Jak okular kosztował ok 1000 zł to nie ma co oszczędzać na tych artykułach. Ten Celestona pen jednak lepszy tak jak i ta mikrofibra baadera. Jak już pucuje jakiś okular to raczej chucham i szmatką z mikrofibry przecieram. Czasem używałem alkaholu izopropyliwego ale zostawiał smugi nawet jak mianem rękawiczki. Najlepiej jest napisane w instrukcji płynu baadera żeby okulary czyścić jak najrzadziej bo mała rysa da większe szkody niż parę pyłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, MateuszW napisał:

Szczerze mówiąc, to jeszcze nic nie udało mi się zdmuchnąć gruszką. Nie widzę w niej sensu. Wystarczy coś minimalnie przyklejonego i już nie daje rady.

Też to zauważyłem, kilka drobinek udało się usunąć, na resztę trzeba coś większego kalibru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.