Skocz do zawartości

PHD2 Multi-star guiding


Zywis

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Sebastianus napisał:

 

Jeżeli dobrze pamiętam to w APT mam ustawiony settle time na 20 sekund

Czyli po ditheringu jest 20 sekund na ustabilizowanie guidingu,tak? I jeszcze jedno pytanie,co ile klatek stosować dithering?

Edytowane przez Łysy Łysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łysy Łysy napisał:

Czyli po ditheringu jest 20 sekund na ustabilizowanie guidingu,tak? I jeszcze jedno pytanie,co ile klatek stosować dithering?

 

Czas oczekiwania na uspokojenie wykresu zależy od samego montażu, ew luzów. Musisz zaobserować, czy nim zacznie naświetlać sie kolejna klatka skończyły się korekty przywracające montaż "do porządku". Jeżeli nie wydłużasz cas. Generalnie jeżeli naświetla się klatki po 5-10 minut to można nawet co klatke odżałować czas na dithering. Jeżeli robisz klatki po 60 sekund to dithering co klatkę to duża strata czasu. Ja zwykle robie dithering co 4-5 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastianus napisał:

 

Czas oczekiwania na uspokojenie wykresu zależy od samego montażu, ew luzów. Musisz zaobserować, czy nim zacznie naświetlać sie kolejna klatka skończyły się korekty przywracające montaż "do porządku". Jeżeli nie wydłużasz cas. Generalnie jeżeli naświetla się klatki po 5-10 minut to można nawet co klatke odżałować czas na dithering. Jeżeli robisz klatki po 60 sekund to dithering co klatkę to duża strata czasu. Ja zwykle robie dithering co 4-5 klatek.

Ok,dzięki za sugestie, wszystko sprawdzimy w sobotę,i ile nie zmieni się prognoza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę to dziwne, ale u mnie multistar osiąga zdecydowanie gorszy wynik niż gwiazda pojedyncza. Robiłem już kilka testów na tym samym obiekcie tej samej nocy i za każdym razem multistar wypada gorzej. I to są różnice dość spore, na miltistar mam total SNR w granicach 1.4, na pojedynczej gwieździe rzadko jest powyżej 0.7. Moim zdaniem wynika to z tego, że moja kamera T7C nie jest wystarczająco czuła i czasem gubi gwiazdy pomocnicze, natomiast na jednej gwieździe idzie jak po sznurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, isset napisał:

Moim zdaniem wynika to z tego, że moja kamera T7C nie jest wystarczająco czuła i czasem gubi gwiazdy pomocnicze, natomiast na jednej gwieździe idzie jak po sznurku.

To raczej nie to.

Ja mam asi120 mini (t7c jest jej klonem) i nie mam problemu z gubieniem gwiazd pomocniczych.

Pytanie, jakie czasy ustawiasz, jeśli chodzi o ekspozycję. Ja się zaskoczyłem (@Tayson mi podpowiedział) kiedy ustawiłem 2s. Nagle prowadzenie mi się o jakieś 20% poprawiło, bo nie śledziłem seeingu, tylko faktycznie gwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, OnlyAfc napisał:

Pytanie, jakie czasy ustawiasz

2,5 sekundy

 

31 minut temu, Tayson napisał:

SNR czy RMS?

 

RMS oczywiście :) 

 

Wyraźnie było widać, że na multistar gubi gwiazdy pomocnicze i czasem prowadzącą, a na one star nie, na tych samych ustawieniach. Ciekawe czemu.

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHD nie używam, ale moduł w Kstars prowadzi podobnie. T7C odpuściłem, bo gubiła klatki i reakcje programu były spóźnione.

Czy przy prowadzeniu z 1 gwiazdą używasz subframe czy pełnej klatki? Może T7C radzi sobie z przesyłem fragmentu obrazu, a z pełną klatką gorzej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.