Jump to content

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


Recommended Posts

Sprawa ma drugie dno. Jak wiecie zdjęcia wygrywające w konkursach miesięcznych Polskiego APODa będą służyły sponsorowi firmie Delta Optical w kalendarzu . Pani Honorata zapytała mnie czy mam oświadczenia twórców o udostępnieniu fotek bo w/w kolega Siwek narobił jej bagna udostępniając / sprzedając ( nie wiem) właśnie te kradzione fotki jako swoje. Potwierdzam to co napisał Tomek wyżej.

Dobrze że regulamin Papoda zawiera odpowiednie zapisy.

Edited by wessel
 • Like 5
Link to post
Share on other sites

Aaa to ten od tego dziwnie wklejonego Boeinga na Księżyc...

Panowie jak już robicie godzinami te swoje zdjęcia, to tagujcie je na całości w niewidoczny sposób, który przetwa kwantyzację po transformacie cosinusowej w JPEG, albo wklejajcie te tagi do widma w taki sposób, żeby nie było "dzwonienia" na krawędziach. Człowiek aż tak dobrze nie widzi, żeby zobaczyć takie artefakty. Filmy również można w taki sposób na kilku klatkach otagować np. imieniem i nazwiskiem komu sie je wysyła. Wtedy w przypadku wycieku do netu wiadomo komu łapy odrąbać.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Pytałem kilkukrotnie na grupie na fb jakim sposobem robi takie zdjęcia, zawsze pokrętnie się tłumaczył, a potem już poszła lawina. Sam na siebie kręcił bata. 

 

Screenshot_20201122_221508_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20201119_063524_com.android.chrome.jpg

FB_IMG_1605713809261.jpg

Edited by sidiouss
 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Po co takie rzeczy robić? Nie mam pojęcia, w sumie ja z "mojego amatorskiego pstrykania" mam frajdę, a jakbym cokolwiek potrzebował to zawsze spytałbym autora o pozwolenie/cenę itp. Druga rzecz, wysłać plagiat do Delty to zuchwałość czy głupota, a może razem? Takie cwaniakowanie może już konkretnie uderzyć po kieszeni i naprawdę nie widzę większego sensu działań tego typu. 
 

Link to post
Share on other sites

No ręce opadają. 

Za takie coś to ręce upierdzielić przy samej d*pie. 

 

Mam nadzieję, że delta sprawę będzie kontynuować i pozwie go na konkretną kwotę, żeby mu się odechciało kradzieży na zawsze. 

 

No debil, po prostu debil. 

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Jawne draństwo, w dodatku szkodzące oprócz autorów oryginalnych prac także podmiotom 3-cim. Tutaj to konkretnie materialnie. W tym przypadku oczywiście chodzi o Delta Optical, bo oni ponieśli przecież koszty przygotowując kalendarz, którego wydanie trzeba było zapewne wstrzymać. I jedyny sposób odzyskania tych strat to pozew wobec "bohatera" tego przekrętu. Zatem nie ma miejsca na litość. Mistrzu mecenasie, czyńcie swoją powinność.

Swoją drogą, delikwent obok 100% braku etyki rozumem też się nie popisał... Sprawa pewnie się będzie ciagnąć, prośba do kolegów, którzy  ją namierzyli, o monitorowanie i relację finału w stosownym czasie.

Pozdrawiam

-J.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? Czy regulamin DO dotyczył tylko osób powyżej 18 roku życia?

 • Like 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, orome4 napisał:

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? 

Wg. mnie facet doskonale wiedział co robi. Z jego profilu wynika, że profesjonalnie fotografuje żużel, więc raczej ma świadomość, że kradzież cudzych prac to przestępstwo.

 • Like 5
Link to post
Share on other sites
Teraz, delaa napisał:

Ponakręcajcie się jeszcze odrobinę... ;-) koleś ukradł "zdjęcia" ;-)

A ktoś codziennie kradnie fizycznie WASZE pieniądze i pozwala 

krzywdzić dzieci... Z uśmiechem zatem ;-)

Wiesz z nudów - dobra taka od czasu do czasu tania sensacja ;)

Ale dla kogoś - już nie taka tania - np dla DO

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, orome4 napisał:

Podejrzewam, że ten bohater może nie do końca być świadomy tego co robił. Tak silna potrzeba bycia podziwianym żeby się posuwać do konfliktu z prawem? Ciekawe czy to nie nastolatek? Czy regulamin DO dotyczył tylko osób powyżej 18 roku życia?

Jeśli to jest nastolatek, to DO powinna cisnąć do końca, choćby mieli rachunek za straty wysłać jego rodzicom, którzy według prawa odpowiadają za nieletnie dzieci!

Jeśli pozwoli się raz, to w przyszłości będziemy oglądać nasze zdjęcia podpisane cudzym nazwiskiem!!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remanent - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 5 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 238 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.