Skocz do zawartości

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, delaa napisał:

Ponakręcajcie się jeszcze odrobinę... ;-) koleś ukradł "zdjęcia" ;-)

A ktoś codziennie kradnie fizycznie WASZE pieniądze i pozwala 

krzywdzić dzieci... Z uśmiechem zatem ;-)

Napisz tak koledze @Adam_Jesion zobaczymy co powie. Albo zapytaj w DO co będzie jak ich ktoś pozwie za bezprawne wykorzystanie kradzionych zdjęć.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na profilu człowieka - nie ma żadnych zdjęć astronomicznych ale są za to inne fajne:
Polecam album - "Speedway Cheerleaders Rybnik".

A tak na marginesie - to ten profil?

I jeszcze warto wziąć pod uwagę, że pisanie publicznie (forum) że ukradł (czyli złodziej)

nawet jeśli to oczywiste - a nie ma prawomocnego wyroku, w pewnym

niesprzyjającym układzie może skończyć się niefajnie dla piszącego...

więc powolutku.

PS.

Nie bronię go - nie znam, może to fajny gość ;-) 

Zabłądził niestety ;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jak cwaniaczek ze sklepu, który liczy ile może ukraść żeby nie było kwalifikacji jako przestępstwo.

no bo jakie autor poniósł straty że ktoś inny się w internecie podpisał pod jego fotką? zerowe. można śmiało kraść.

 

a tu psikus, kalendarz konkursowy, jest realny koszt i realna strata, no i się cwaniaczek przeliczył, będzie bolało :szczerbaty:

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, delaa napisał:

Byłem na profilu człowieka - nie ma żadnych zdjęć astronomicznych ale są za to inne fajne:
Polecam album - "Speedway Cheerleaders Rybnik".

A tak na marginesie - to ten profil?

I jeszcze warto wziąć pod uwagę, że pisanie publicznie (forum) że ukradł (czyli złodziej)

nawet jeśli to oczywiste - a nie ma prawomocnego wyroku, w pewnym

niesprzyjającym układzie może skończyć się niefajnie dla piszącego...

więc powolutku.

PS.

Nie bronię go - nie znam, może to fajny gość ;-) 

Zabłądził niestety ;-)

 

 

Tak to chyba ten profil - ale chyba opróżnił swój profil z fotek astro ;)

 

Dlatego patrząc po profilowych zdjęciach, czym się zajmuje (chyba zawodowo) - to aż ciężko mi uwierzyć, że rozmienia się na drobne takimi numerami ...... 

A u niego na profilu znak wodny na połowę zdjęcia.....

Poczekam na rozwój sytuacji - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Może Delta lub ktoś inny podrzuci jakieś nowe newsy w tej sprawie :)

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, delaa napisał:

Byłem na profilu człowieka - nie ma żadnych zdjęć astronomicznych ale są za to inne fajne:
Polecam album - "Speedway Cheerleaders Rybnik".

A tak na marginesie - to ten profil?

I jeszcze warto wziąć pod uwagę, że pisanie publicznie (forum) że ukradł (czyli złodziej)

nawet jeśli to oczywiste - a nie ma prawomocnego wyroku, w pewnym

niesprzyjającym układzie może skończyć się niefajnie dla piszącego...

więc powolutku.

PS.

Nie bronię go - nie znam, może to fajny gość ;-) 

Zabłądził niestety ;-)

 

 

Podobno wszystkie już usunął. Z tego co wiem z innych portali społecznościowych pousuwał znajomych związanych z astrofotografią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że jestem w szoku...

kiedyś (pewnie z 8 lat temu) chcąc wydrukować sobie piękne ujęcie M42 do powieszenia we własnym pokoju zapytałem wykonawcę (z naszej społeczności) czy nie będzie miał nic przeciw takiej formie wykorzystania jego pracy...

A tu taki zonk!

Swoją drogą ciekawe, czy te "jego" zdjęcia facebookowe też nie są nielegalnego pochodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dyspa napisał:

Nie no włam na konto to chyba nie...

skoro w polemice uzasadniał swoje techniczne triki, a ponadto znów ktoś by mu się włamał, aby teraz zdjęcia pousuwać?

sam nie wiem

 

Ale patrząc na profil i jego foty ze znakiem wodnym na pół zdjęcia - to jakoś ciężko mi zrozumieć podszywanie się pod zdjęcia innych....

 

poczekam na dalszy rozwój sytuacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru miesięcy wrzucał zdjęcia do konkursu na profilu Astrowiedza, nierzadko przechodził do ścisłego finału. Niestety rozrzut jakościowy prac dawał do myślenia, do tego pisanie czasów typu 2-3h na zdjęcia, które wyglądały na 20-30h lub brak spajków, pisanie, że Newton lub kadry vs sprzęt kompletnie z czapy... No i usilne wmawianie swej racji i robienie debila z człowieka znającego temat. No słabo to wszystko wygląda. 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sidiouss napisał:

Od paru miesięcy wrzucał zdjęcia do konkursu na profilu Astrowiedza, nierzadko przechodził do ścisłego finału. Niestety rozrzut jakościowy prac dawał do myślenia, do tego pisanie czasów typu 2-3h na zdjęcia, które wyglądały na 20-30h lub brak spajków, pisanie, że Newton lub kadry vs sprzęt kompletnie z czapy... No i usilne wmawianie swej racji i robienie debila z człowieka znającego temat. No słabo to wszystko wygląda. 

żeby nie było ja go nie bronie - nawet nie próbuję

Ale przydałaby się wersja tej drugiej strony.

 

Mógłby chociaż jakieś oświadczenie walnąć na profilu - jak politycy dają po jakiejś aferze hehe - że to sprawa polityczna lub cos takiego hehe

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

Mógłby chociaż jakieś oświadczenie walnąć na profilu - jak politycy dają po jakiejś aferze hehe - że to sprawa polityczny lub cos takiego hehe

Eee skoro usunął wszystkie zdjęcia z profilu i uciekł z grup to raczej liczy na to że sprawa ucichnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RomekAstrobaza napisał:

żeby nie było ja go nie bronie - nawet nie próbuję

Ale przydałaby się wersja tej drugiej strony.

 

Mógłby chociaż jakieś oświadczenie walnąć na profilu - jak politycy dają po jakiejś aferze hehe - że to sprawa polityczny lub cos takiego hehe

A ja nie osądzam i nie wydaję "wyroku", bo nie mnie to osądzać. Ważne, że udało się chłopakom pewne kroki w temacie poczynić, w sumie okazało się, że moje wątpliwości zbiegły się czasowo z działaniami i odkryciami Tomka. Operowanie faktami i dowodami - tego tu tylko potrzeba. A póki co, nie ma co wylewać wiadra pomyj na człowieka, póki sam się w temacie nie wypowie, to prawda. 

Patrząc jednak po reakcjach i szybkim rozprzestrzenianiu się informacji na Facebooku, no to krótko mówiąc facet ma przekichane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

żeby nie było ja go nie bronie - nawet nie próbuję

Ale przydałaby się wersja tej drugiej strony.

 

Mógłby chociaż jakieś oświadczenie walnąć na profilu - jak politycy dają po jakiejś aferze hehe - że to sprawa polityczna lub cos takiego hehe

 

Zgadzam się, jest możliwe inne wytłumaczenie.  Trzeba by się sporo pomęczyć i mentalnościowo cofnąć do czasów niewinnej młodości ale na pewno się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szuu napisał:

"zostawiłem zalogowany komputer, kot chodził po klawiaturze i przypadkowo wysłał kilka postów, ja nic nie zrobiłem"

Chciałbym mieć takiego kota :) - potrafi pisać spójny językowo tekst, wyszukiwać zdjęcia w internecie, edytować je w PSie i robi to niepostrzeżenie co najmniej od kilku miesięcy :P 

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

[...]

Może jakiś włam na konto czy coś ...

[...]

 

 

 

Tak mogło być :emotion-5: Jakiemuś politykowi też swego czasu włamało się na konto dwóch hakerów i pisali bzdury. Podobno ich namierzyli i są to Jack Daniel's i Johnnie Walker.

 

Natomiast w kwestii naśladownictwa i bezkarności można napisać książkę poczynając od plagiatów prac, używania nielegalnego oprogramowania, wykradania pomysłów w przemyśle po różnego rodzaju okazje zakupowe i płatne pośrednictwo nawet na odpowiednio wysokich stołkach...

 

Zawsze stałem na stanowisku, że trzeba tak w życiu postępować aby można było bez odrazy patrzeć na swoje odbicie w lustrze przy goleniu. Ale są tacy co nie mają luster lub nie czują odrazy :) 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.