Skocz do zawartości

Arkadiusz Siwek - kradzież zdjęć


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, lkosz napisał:

Najprościej to dodajesz znak wodny na jednym z kanałów, który jest kilka wartości (1 - 5 wartości z 256) inny od oryginału. Eksperymentalnie to się dobiera i patrzy czy kompresor jpeg ustawiony do rozsądnych wartości nie usunął tego przy kwantyzacji koloru.

Alternatywna metoda to przerobić obrazek używając transformaty fouriera do macierzy liczb zespolonych, i tak poprawić wartości, żeby na części fazowej (macierz argumentu liczb) był napis po odpowiednim narysowaniu. Trzeba uważać żeby nie było efektu Gibbsa i innych artefaktów. Istnieje baaaaaaaardzo małe prawdopodobieństwo, że odpowiedni napis w tym miejscu pojawi się przypadkowo, co samo w sobie jest oznakowaniem :) Takie zniekształcenia fazowe powinny też przetrwać kompresję z użyciem transformaty kosinusowej (wariantu t. fouriera) używanej w JPEG. Swego czasu usiłowałem to zrobić do pracy magisterskiej, ale z braku czasu musiałem zarzucić pomysł.

 

Przykładowe widmo fazowe obrazka w skali szarości:

1.jpg.925d71720cfb941b871ad3afbc316c65.jpg

 

a tu widmo amplitudowe (czyli macierz modułu liczby zespolonej):

2.jpg.53a44e1cf8257301841ea632118578e4.jpg

 

i na koniec biedna pani, którą rozłożyliśmy transformatą (dobrze znana w kręgach algorytmicznych)

3.jpg.91963185f5d40813a16529564506a24c.jpg

Wychowanek prof. Tadeusiewicza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, lkosz napisał:

Swego czasu usiłowałem to zrobić do pracy magisterskiej, ale z braku czasu musiałem zarzucić pomysł.

A jest jakiś gotowy soft, jakaś funkcja w PSie albo coś? :) Tak żeby dało się to zrobić łatwo, szybko i przyjemnie, a najlepiej automatycznie? Można się bawić w cuda, ale żeby to miało praktyczny sens, musi być praktyczne w użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lkosz napisał:

nie, ale uwielbiam tego człowieka :D Tego obrazka używają wszyscy

 

@Krzysztof z Bagien proszę bardzo: https://www.wired.com/story/finding-lena-the-patron-saint-of-jpegs/

nie trzeba dziękować :D

Potwierdzam, też męczyłem się z tą panią :D

Ileż to godzin i kodu razem spędziliśmy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lkosz napisał:

Najprościej to dodajesz znak wodny na jednym z kanałów, który jest kilka wartości (1 - 5 wartości z 256) inny od oryginału. Eksperymentalnie to się dobiera i patrzy czy kompresor jpeg ustawiony do rozsądnych wartości nie usunął tego przy kwantyzacji koloru.

Alternatywna metoda to przerobić obrazek używając transformaty fouriera do macierzy liczb zespolonych, i tak poprawić wartości, żeby na części fazowej (macierz argumentu liczb) był napis po odpowiednim narysowaniu. Trzeba uważać żeby nie było efektu Gibbsa i innych artefaktów. Istnieje baaaaaaaardzo małe prawdopodobieństwo, że odpowiedni napis w tym miejscu pojawi się przypadkowo, co samo w sobie jest oznakowaniem :) Takie zniekształcenia fazowe powinny też przetrwać kompresję z użyciem transformaty kosinusowej (wariantu t. fouriera) używanej w JPEG. Swego czasu usiłowałem to zrobić do pracy magisterskiej, ale z braku czasu musiałem zarzucić pomysł.

 

Przykładowe widmo fazowe obrazka w skali szarości:

1.jpg.925d71720cfb941b871ad3afbc316c65.jpg

 

a tu widmo amplitudowe (czyli macierz modułu liczby zespolonej):

2.jpg.53a44e1cf8257301841ea632118578e4.jpg

 

i na koniec biedna pani, którą rozłożyliśmy transformatą (dobrze znana w kręgach algorytmicznych)

3.jpg.91963185f5d40813a16529564506a24c.jpg

No dobra dzięki za wytłumaczenie teorii. Czy ktoś się podejmie wykonania tutorialu w PS lub PIX ? Bo nadal nie mam pojęcia jak to zrobić. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MateuszW napisał:

A jest jakiś gotowy soft, jakaś funkcja w PSie albo coś? :) Tak żeby dało się to zrobić łatwo, szybko i przyjemnie, a najlepiej automatycznie? Można się bawić w cuda, ale żeby to miało praktyczny sens, musi być praktyczne w użyciu.

no nie, skoro miałem to wymyślić i zarzuciłem... :D zresztą i tak nie byłoby to w PSie, tylko matlabie

ale zawsze można takie coś napisać, np. w pythonie i zrobić z tego skrypt :D trzymam kciuki bo sam jestem ciekaw jak wyjdzie

 

widzę że sami leniwi, żadnemu się nie chce nic ponad klikanie... :P

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu dwa dni, a tu taka impreza mnie ominęła :D Ależ koleś popłynął, masakra. A pamiętam to zdjęcie z boingiem na tle księżyca, jeszcze pomyślałem, kurde ale ma farta koleś tak złapać moment, a ten po prostu zerżnął sobie fotę i twierdził że to jego, co za ameba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, isset napisał:

Nie było mnie tu dwa dni, a tu taka impreza mnie ominęła :D Ależ koleś popłynął, masakra. A pamiętam to zdjęcie z boingiem na tle księżyca, jeszcze pomyślałem, kurde ale ma farta koleś tak złapać moment, a ten po prostu zerżnął sobie fotę i twierdził że to jego, co za ameba.

Mam nadzieję że nie mówisz o moim zdjęciu :emotion-5::emotion-5::emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, lkosz said:

no nie, skoro miałem to wymyślić i zarzuciłem... :D zresztą i tak nie byłoby to w PSie, tylko matlabie

ale zawsze można takie coś napisać, np. w pythonie i zrobić z tego skrypt :D trzymam kciuki bo sam jestem ciekaw jak wyjdzie

 

widzę że sami leniwi, żadnemu się nie chce nic ponad klikanie... :P

Myślę, że to nie chodzi o lenistwo, tylko o to, że Matlaba czy Pythona w jeden dzień się nie nauczysz :hmm: (a szkoda)

Matlab jest płatny, ale jak ktoś zna Pythona to może w tym celu zainteresować się ImageJ/Fiji i biblioteką ImgLib2 (biblioteka jest w Javie, ale żeby z niej korzystać wystarczy Python). To wystarczy do zrobienia z obrazkami czego dusza zapragnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, franz55 napisał:

Mam nadzieję że nie mówisz o moim zdjęciu

A faktycznie, widziałem Twoje zdjęcie na forum i o Tobie pomyślałem, że miałeś farta :D 

Ale nasz główny bohater wątku też sobie zerżnął zdjęcie z boingiem na tle księżyca :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof z Bagien napisał:

No właśnie. Co robimy nie tak? :D

Wiesz myślałem o tym i to może chodzić o kadr..:firefire::grin: skoro główny bohater mógł obłok magellana zrobić z Gliwic, to może ty zrób na szeroko krzyż południa, a ja mykne omege Centauri z Wielkopolski:emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr Strama napisał:

skoro główny bohater mógł obłok magellana zrobić z Gliwic, to może ty zrób na szeroko krzyż południa, a ja mykne omege Centauri z Wielkopolski:emotion-5:

możesz wszystko, musisz tylko uwierzyć!

opuść swoją strefę komfortu!

to ferrari czeka abyś do niego wsiadł!

:)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyste cwaniactwo. Sprzętu nie trzeba kupować i znać się na astrofoto a chwałę i fanfary zażywać.

To raczej gówniarska zagrywka nieletniego dlatego nie liczył bym na żadne zadość uczynienia ze strony rodziców, bo i jak mieli by go upilnować.?

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Adam_Jesion napisał:

My tu gadu, gadu, a dzisiaj jedna z top celebrytek polskich (śpiewająca) wrzuciła sobie na insta zdjęcie z naszej kolekcji

@Adam_Jesion A Czy mógłbyś wysłać linka do tego ?

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.