Skocz do zawartości

Szwindle, fejki i kradzieże - o lansie na "astrofotografa"


Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Wiesz myślałem o tym i to może chodzić o kadr..:firefire::grin: skoro główny bohater mógł obłok magellana zrobić z Gliwic, to może ty zrób na szeroko krzyż południa, a ja mykne omege Centauri z Wielkopolski:emotion-5:

OK, zrobiłem na szybkości, trochę biurko zasłania, ale poza tym chyba nieźle wyszło:

 

1003805056_krzypoudniazodzi.jpg.02a500e0a474994bf80f94f01eb2d4d3.jpg

I tera czekamy i patrzymy, czy ktoś ukradnie :D

 

 

Edit: a nie, czekaj, bo zapomniałem podpisać, tera dobrze!

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tuvoc napisał:

Jak już tak wybiegasz w przyszłość Mateusz to powiem Ci, że ja to widzę inaczej. Myślę, że jesteśmy w piku takiej wyimaginowanej krzywej eksploatacji naszej planety i za kilkadziesiąt lat będziemy wycofywać się z takiego zaśmiecania wszystkiego wszystkim - w tym światłem. Raczej skupimy się w większych miastach (co już następuje), a gros terenu oddamy naturze.

Chciałbym, żeby to była prawda. Ale boję się, że jeszcze nam mało. Nie jestem pewny, czy ludzie przenoszą się teraz do miast. Obserwuję raczej, że powstają bez przerwy nowe domy na wsiach i innych, pustych obszarach. Gdzie nie pojedziesz tam dom przy domu, każdy skrawek natury zagarnięty przez kogoś. No i oczywiście każdy na tym swoim zadupiu musi mieć Las Vegas.

 

6 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Narrowband ludzie robią z miasta. Jest jeszcze niedoceniana podczerwień.

Owszem, da się robić narrowband z miasta, ale jest to nadal dużo mniej efektywne, niż spod ciemnego nieba. No i w tym paśmie jest tylko część obiektów. Natomiast co do podczerwieni, to mamy problem wielkich, jasnych gwiazd, które nam przeszkadzają. No i jak zrobić kolor w IR? Ale zgadzam się, są jakieś alternatywy na pocieszenie.

6 godzin temu, lkosz napisał:

kwestia LP zaczyna być coraz szerzej dyskutowana, a nawet wprowadza się już zmiany lub myśli o nich poważnie

Może i tak, ale z drugiej strony ludzie dążą raczej do tego, żeby oświetlić każdy metr kwadratowy planety. Z roku na rok przybywa oświetlonych (niepotrzebnie) ulic, tych coraz to mniej uczęszczanych. A ulice są wszędzie, cały kraj jest nimi poprzecinany i gdy oświetlimy wszystkie - nie będzie już gdzie uciekać. Dodajmy do tego chęć szpanowania, jaką to ja mam wypasioną chałupę, która to musi się świecić jak choinka. Tak samo jak każdy nowy wieżowiec, firma, zabytek, jakieś publiczne miejsce, park itd. Wszystko musi być oświetlone. Gdy do tego dojdzie, poziom LP będzie większy kilkukrotnie niż obecnie. Ledy są już tanie, to aspekt ekonomiczny przestał być istotny.

Działania w ochronie ciemnego nieba to wciąż tylko incydenty. Jest postęp, ale bardzo daleko tu jeszcze do sukcesu.

 

Nie mówiąc już o tym, że przemysł turystyczny niszczy naturalne skarby Ziemi, szpeci je "intrastrukturą" i oświetleniem. Wszystko musi być łatwe i bezpieczne, czyli zeszpecone i nudne.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szuu napisał:

sorry, taki mamy klimat, pochodzimy od zwierząt aktywnych w dzień a nie od karaluchów i siedzenie po ciemku jest wbrew ludzkiej naturze - nawet jeżeli niereprezentatywna grupa na naszym forum będzie przysięgać że jest inaczej :)

 

Tak, jesteśmy aktywni w dzień i potrzebujemy również nocy, żeby spać. No i w nocy nie potrzebujemy oglądać oświetlonych budynków.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysztof z Bagien napisał:

OK, zrobiłem na szybkości, trochę biurko zasłania, ale poza tym chyba nieźle wyszło:

 

1003805056_krzypoudniazodzi.jpg.02a500e0a474994bf80f94f01eb2d4d3.jpg

I tera czekamy i patrzymy, czy ktoś ukradnie :D

 

E no super szczegół..:emotion-5: trochę agresywniej bym wyciągnął jest potencjał:grin: złodzieja tylko może odstraszyć ten super znak wodny z twoim logo, może być trudno to zapaćkać na tych brązowych pyłach:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu osobnik sprzedaje różne widokówki wklejając jeden taki sam kadr Drogi Mlecznej, raz lepiej raz gorzej mu to wychodzi.

No ale Droga Mleczna z Kasprowego nad Podhalem? na północy ? to już spore przegięcie w dodatku to praca komercyjna.

 

https://www.istockphoto.com/pl/zdjęcie/milky-way-over-snowy-mountain-kasprowy-wierch-poland-gm1217388121-355340753

milky-way-over-snowy-mountain-kasprowy-w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MateuszW napisał:

No i oczywiście każdy na tym swoim zadupiu musi mieć Las Vegas.

Nie każdy :)

Ja mam całą swoją „posesję” oświetloną jedną lampą led przed drzwiami, która w dodatku uruchamia się tylko fotokomórką :) Mam też kilku sąsiadów obok, którzy mają podobnie. 1-2 lampy i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gryf188 napisał:

Lans dziś to podstawa. Droga mleczna w ładnych okolicznościach przyrody to przeżytek , to przyszłość sławy w astrofotografii :D 

658847764_fejk2.jpg.4191800e5b84adfa7fa2e4d35595de64.jpg

 

Dobrze że Andromeda oświetla te góry bo by nic nie było widać

Robiłeś z reki czy oparleś o coś telefon?

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.