Skocz do zawartości
  • 0

Astrokamera do teleskopu


kondz

Pytanie

Witam,

 

zastanawiam się nad zakupem kamerki do teleskopu:

https://www.astroshop.pl/aparaty-do-astrofotografii/omegon-aparat-fotograficzny-guide-1200-c-color/p,61036

 

I teraz pytanie - jak ona się sprawdzi z refraktorem achro 102/660? Dodatkowo mam tylko montaż azymutalny, ale generalnie chciałbym porobić zdjęcia Księżyca i planet, może też np. Plejady. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, Tayson napisał:

Pomysl nad ASI224 kolor.

Trochę po za mój budżet obecnie, ale jeśli warto to mogę odłożyć zakup. A co sądzisz o tańszej ASI120? Do tych ASI chyba nie można zakładać filtrów?

 

Godzinę temu, wessel napisał:

@TuvocDziękuję za wsparcie, kolega pokazał jak to będzie wyglądało...


Jeśli nie będzie widać pasów Jowisza to traci to dla mnie sens, ale w tym symulatorze online niby jest, że widać przy użyciu takiego sprzętu. Teleskop też w przyszłości będę wymieniał, prawdopodobnie na jakiś apo, ale to jeszcze nie ten czas.

 

Jeszcze pytanie - czy z kamerką można używać soczewki Barlowa oraz czy można obserwować Słońce? Jeśli tak to jakiego Barlowa polecacie i jakie filtry do obserwacji Słońca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, wessel napisał:

Wyłącznie Księżyc i planety . Przy ogniskowej Twojego sprzętu to będą kropki, bez widocznej tarczy.

 

Mi tylko chodziło, że pytanie było o plejady a napisałeś o Jowiszu i skąd Tuvoc to zakumał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, _vk_ napisał:

 

Mi tylko chodziło, że pytanie było o plejady a napisałeś o Jowiszu i skąd Tuvoc to zakumał?

Myślę, że zrozumieliśmy się bez rozpisywania się o tym nawet. Taki refraktorek i ta kamera mają umiarkowanie sens tylko do planet ale i to średnio. Można jeszcze się ratować dokładając jakiegoś Barlowa, ale tutaj kluczowa będzie jakość optyki (pytanie co to za refraktor, zakładam, że Meade Starnavigator).

 

M 45 to już obiekt głębokiego nieba więc ani tuba, ani kamera się do tego nie nadadzą. Kamera jest planetarna, o malutkiej matrycy i bez chłodzenia (odpadają dłuższe ekspozycje klatek). DSO muszą mieć długie czasy naświetlań, sporą matrycę, najlepiej z chłodzeniem, a sama tuba dodatkowo flattener, sztywne połączenie itd itp. Wyjątkiem są oczywiście zdjęcia wykonywane techniką lucky imaging, ale tam znowu konieczne są newtony z dużymi aperturami i ogniskowymi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czemu nie wolisz zwykłej lustrzanki? Jest na rynku wtórnym mnóstwo do wyboru w Twoim budżecie, a jest to sprzęt bardziej uniwersalny i łatwiejszy do ogarnięcia dla początkującego.

 

ps

a o Barlowie zapomnij.

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.