Jump to content

Ogłoszenie grzecznościowe dot. sprzedaży MAK 127 + osprzęt


Recommended Posts

 

Witam, na wstępie napiszę, że jest to z mojej strony ogłoszenie grzecznościowe z naciskiem na "rozważam, jeśli znajdzie się kupiec". 
W związku z czym dopuszczam możliwość wycofania oferty w każdym momencie bez podawania przyczyny jeśli nie dojdzie do transakcji :) 

 

Z racji decyzji o całkowitym przejściu na lornetki rozważam sprzedaż całego zestawu jakim jest teleskop SW MAK 127 + osprzęt.
W tym momencie chciałbym sprawdzić, czy jest chętny na całość, w nawiasach podałem składowe ceny zestawu.


Zestaw został zoptymalizowany pod wygodne i dające dobre efekty obserwacje. Wszystko w pełni sprawne, mam opakowania do bino, okularów itp.

 

Zestaw to:

- tuba SW Mak 127 OTAW  + dodatkowe pokrętło ostrości robione na zamówienie + dodatkowy visual back GSO z clamping ringiem (standardowy vb ma tylko zwykłe śruby zaciskowe); oczywiście oryginalne pokrętło i vb są też (1050 zł);
- montaż SW AZ5 - głowica z mikroruchami na stalowych nogach + półka na okulary - jest to nowy model montażu SW AZ5, kupiony przeze mnie w Niemczech w sklepie APM (w Polsce niedostępny); dodatkowo dorobiona solidna śruba od dołu - dzięki temu możemy używać montażu bez konieczności używania półeczki i żadna śruba nam nie przeszkadza - oryginalna jest bardzo długa i ma plastikowe pokrętła (1000 zł);
- kątówka dielektryczna 2" GSO (300 zł) - mocowanie na standardową tuleję + na gwint SCT (wówczas można połączyć z makiem pomijając visual back - krótszy tor optyczny);
- szukacz kątowy 8x50 GSO (200 zł);
- nasadka bino WO + barlow x1,6 + para okularów WO 20mm 66 (900 zł);
- okular SWAN 33 mm 72 stopnie 2" (400 zł);
- okular SWAN 9 mm 72 stopnie 1,25" (250 zł);
- torba na tubę szyta na zamówienie + wypełnienie specjalną pianką odporną na wilgoć 4-5 cm (100 zł);
- walizka na całe akcesoria z wypełnieniem specjalną pianką odporną na wilgoć 4-5 cm (100 zł);

 

Kwota za cały zestaw to 4300 zł (po moich obliczeniach wychodzi, że taki nowy zestaw to obecnie koszt około 6500 zł) + ubezpieczona wysyłka (rozdzielenie na 3 przesyłki: tuba, walizka z akcesoriami, montaż dałoby łączny koszt około 50 zł).

Mile widziany byłby odbiór osobisty w okolicach Poznania.
 

Poniżej moje przykładowe zdjęcia sprzętu w akcji, zarówno w mono jak i bino :)

 

Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o kontakt :) 

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

Edited by dexter77
Link to post
Share on other sites

Hej.

Na "Astromaniaku" w dzile "Zakupy sprzętu astronomicznego" dziewczyna pyta się o teleskop jako prezent dla Mamy do "Saturna".

Zobacz pogadaj, może zrobiś jeszcze komuś miły uczynek na święte.

 • Like 1
Link to post
Share on other sites

Rozbicie będzie możliwe jeśli znajdą się chętni na tubę + torba oraz na montaż. Ceny poza zestawem będą delikatnie wyższe. 

Ps. na bino mam już chętnego.

Link to post
Share on other sites

Zasady giełdy Astropolis

 

b ) Ogłoszenia wystawiane w imieniu osób trzecich (ogłoszenia "grzecznościowe", w imieniu kolegi, który nie ma dostępu do sieci itp.) będą niezwłocznie kasowane a konto wystawiającego może zostać trwale zablokowane.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Jaro666 napisał:

Zasady giełdy Astropolis

 

b ) Ogłoszenia wystawiane w imieniu osób trzecich (ogłoszenia "grzecznościowe", w imieniu kolegi, który nie ma dostępu do sieci itp.) będą niezwłocznie kasowane a konto wystawiającego może zostać trwale zablokowane.

To nie jest ogłoszenie w imieniu osoby trzeciej. Jestem właścicielem sprzętu. Słowo "grzecznościowe" w tym przypadku zawiera inny kontekst i znaczenie po to, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, gdybym wycofał  nagle ofertę ze sprzedaży (widziałem już na forum takich "nawiedzonych", którzy straszyli sądami bo nagle stwierdzili, że chcieli coś kupić, a sprzedający wcześniej wycofał sprzęt ze sprzedaży). Traktujmy forum jak rozsądni ludzie bez czepiania się.

 

Zestaw czeka na kupca :) 

 

 

Edited by dexter77
 • Thanks 2
Link to post
Share on other sites

Powoli przymierzam się do rozbicia, są już wstępnie chętni na:

- bino

- okulary

- kątówka

 

Szukam zainteresowanych do kupna:

- tuby + torba

- montażu

- szukacza

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 14 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 250 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.