Skocz do zawartości

Zakupy w ZWO


luzikos

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie - polecam !

ASI533 w europejskich sklepach ~5k PLN, na święta zrobili promkę $899 -> $799. Z tego co znalazłem w EU tylko FLO zjechało z £899 -> £818. Napisałem do DeltaOptical czy ich cena jest negocjowalna, jednak pomimo kilku dni zwłoki i rozmowy telefonicznej w tej sprawie mi nie odpowiedzieli :dupka:Dolar jest fajny więc zaryzykowałem i kupiłem z ZWO.

Pierwsza skucha o której zapomniałem to przewalutowanie 4% :-/ (pewnie można było ominąć jakimś revolutem)

ZWO wysłało fedexem więc wiadomo - vat + cło + opłaty - ale i tak się spinało finansowo. Jednak ZWO pomyliło "odrobinę" ;-) wartość na FV, którą przekazało wraz z przesyłką do oclenia no i podatki wyszły mniej :). Nie wiem czy to u nich standardowa procedura, czy tylko tak mi się trafiło. Nie prosiłem o to, ale też nie mam nic przeciwko :-D

 

 

Ktoś wie, czy gwarancja jest honorowana PL ? :-P

Edytowane przez luzikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, luzikos napisał:

Widocznie uznali, że FV z moimi i ich danymi jest wystarczająca

Niestety są kontrole :/

Nie rozumiem czyli oni pokazali mniej i Ty udowodniłeś, że też zapłaciłeś mniej? Nie musiałeś pokazać wyciągu z banku? I jak z kosztami transportu.

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miesiąc temu kupiłem u nich ASI 2600. To już druga kamera kupiona bezpośrednio, ale pierwszą odebrałem w Chinach.

Płatność PayPalem - niestety. Przysłali DHLem, dali fakturę na 250 usd, ale Urząd Celny mnie zapytał o wartość i poprosił o dowód wpłaty - ja nie mam zamiaru oszukiwać czy iść do pierdla, więc podalem prawdziwa wartość.

Cło zero, transport za darmo. Tylko VAT naliczają po korzystnym kursie.

Zaoszczędziłem ponad 1000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dla kompletnego laika mógłby wytłumaczyć jak cały proceder działa oraz jak go wykiwać?

Rozważam sprowadzenie z us kilku akcesoriów Tele Vue kupionych u ichniejszego dystrybutora bądź z amazona.

Chodzi mi głównie o to czy jeśli zamówię po prostu paczkę to dojdzie do mnie czy utknie gdzieś w związku z ocleniem itp.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już chcesz tak się bawić, to najlepiej poproś kogoś o zakup lokalnie i wysłanie prywatnie z pozbyciem się wszelkich znamion przedmiotu nowego. Ale jak znajdzie się dociekliwy celnik to i tak nic nie zrobisz. Są też firmy które się takimi sprawami zajmują

 

https://www.polonezparcelservice.com/pl/zakupy

 

W cenniku mają kilka dodatkowych opcji plus własną agencję celną z tego co pamiętam. Ale więcej musisz samemu poszukać. Sam nie korzystałem z ich usług.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.