Skocz do zawartości

Zdjęcie referencyjne w SirilIC


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

Może się to komuś przyda:
Swego czasu zaproponowano mi na tym forum ciekawy program - SiriLIC - przyspieszający procedurę stackowania w SiriL. Przypadł mi do gustu. Jeden problem, jaki miałem, to brak możliwości wybrania zdjęcia referencyjnego. Przez to składanie kończyło się czasem skopanym kadrowaniem. W przypadku moich niezbyt dokładnych montaży wolałbym też sam wybrać najmniej poruszone foto. 

Myślałem, że program wybiera najlepsze według niego zdjęcie. Okazuje się, że nie. Wybierane jest pierwsze zdjęcie z brzegu, natomiast sortowanie przebiega na podstawie daty utworzenia pliku. W windowsie nie ma możliwości (a przynajmniej ja nie znalazłem), aby zmienić datę utworzenia. 
Skorzystałem więc z darmowego programu FileDate Changer .
Po prostu przestawiam datę na wcześniejszą w zdjęciu, które ma stać się referencyjne. Potem wrzucam już do zmielenia do SiriLIC. 
Tyle. 
 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainteresuj się nowym Sirilem, tam już są skrypty, za pomocą których stackujesz podobnie jak w DSS, tylko trzeba powsadzać fotki w odrębne katalogi. 

Po wykonaniu rejestracji klatek log pokazuje, jaka jest referencyjna, jest też graf obrazujący FWHM. 

 

Jeśli nie chcesz nowego (szybszego Sirila), to jest też takie rozwiazanie: https://astropolis.pl/topic/68531-siril-podstawowe-operacje-preprocessing/?do=findComment&comment=826144

No i @rambro wspomniał, że nowa wersja Sirilica ma już obsługiwać klatkę referencyjną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, count.neverest napisał:

To zainteresuj się nowym Sirilem, tam już są skrypty, za pomocą których stackujesz podobnie jak w DSS, tylko trzeba powsadzać fotki w odrębne katalogi. 

Po wykonaniu rejestracji klatek log pokazuje, jaka jest referencyjna, jest też graf obrazujący FWHM. 

 

Jeśli nie chcesz nowego (szybszego Sirila), to jest też takie rozwiazanie: https://astropolis.pl/topic/68531-siril-podstawowe-operacje-preprocessing/?do=findComment&comment=826144

No i @rambro wspomniał, że nowa wersja Sirilica ma już obsługiwać klatkę referencyjną.

 

Zainstalowałem dziś. Super, że się ten niewygodny trzyokienkowy interfejs zmienił pod windows. Co do skryptów - widzę, że zarządzanie nimi wciąż jest nieistniejące, więc dobrze, że stworzono SirilIC. Sprawdziłem i współpracuje z nowym SiriL. 
Tak, widziałem wpis autora na temat dodania ustawiania klatki referencyjnej w przyszłości. Tymczasem trzeba sobie jakoś radzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.