Skocz do zawartości

Orion, Koń, Płomień to dosłownie przy kapryśnej pogodzie, króciutka chwileczka z gwiazdami.


lexx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, fajna fotka, ładna i miła w odbiorze, ale nawet jako mniej doświadczona w astrofoto osoba widzę kilka niuansów 

Ok, to może z tego, co mi się podoba i nie podoba.

Na plus

  • kontrast w M42, fajnie odznaczają się poszczególne fragmenty
  • fajnie wodór ci wyszedł przy głowie konia 
  • rdzawy kolor tła, fajnie pokazuje, ile tam pyłów jest i że nie jest to „zwykła” czerń
  • ładnie stonowane mniejsze gwiazdki i ich kolor
  • niezły płomień :)

To co mi się nie podoba:

  • Zgubiłeś gdzieś sporą ilość niebieskiego koloru, który tam jest. Chyba próbowałeś stonować gwiazdki i przez to miejsca, gdzie jest dużo niebieskiego, wyszły białe i bardzo blade. Running man normalnie aż świeci cały na niebiesko a u Ciebie jest blady.
  • Coś niedobrego porobiło się z Alnitakiem. Nie wiem, czy przepaliłeś go, czy może były jakieś cirrusy, ale obwódka wygląda słabo. Ogólnie na tych jaśniejszych gwiazdach widać mocne halo, więc możliwe, że się przepaliły ciut.
  • pojechane gwiazdki w lewym dolnym rogu. Co ciekawe, tylko ten róg ci się „rozjechał”.
  • przepalone centrum M42. Wiem, że wyciągnięcie tego w dobry sposób nie jest łatwe. Ostatnio sam się z tym męczyłem i poległem.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Cześć, fajna fotka, ładna i miła w odbiorze, ale nawet jako mniej doświadczona w astrofoto osoba widzę kilka niuansów 

Ok, to może z tego, co mi się podoba i nie podoba.

Na plus

  • kontrast w M42, fajnie odznaczają się poszczególne fragmenty
  • fajnie wodór ci wyszedł przy głowie konia 
  • rdzawy kolor tła, fajnie pokazuje, ile tam pyłów jest i że nie jest to „zwykła” czerń
  • ładnie stonowane mniejsze gwiazdki i ich kolor
  • niezły płomień :)
  • Za pochwały serdecznie dziękuję :)

To co mi się nie podoba:

  • Zgubiłeś gdzieś sporą ilość niebieskiego koloru, który tam jest. Chyba próbowałeś stonować gwiazdki i przez to miejsca, gdzie jest dużo niebieskiego, wyszły białe i bardzo blade. Running man normalnie aż świeci cały na niebiesko a u Ciebie jest blady. Zdecydowanie mea culpa, mogłem tego dopilnowac przy obróbce
  • Coś niedobrego porobiło się z Alnitakiem. Nie wiem, czy przepaliłeś go, czy może były jakieś cirrusy, ale obwódka wygląda słabo. Ogólnie na tych jaśniejszych gwiazdach widać mocne halo, więc możliwe, że się przepaliły ciut. Cirrus wypalił otoczkę, warunki pogodowe były masakryczne i brałem z nieba, co dawali hahahahah :)
  • pojechane gwiazdki w lewym dolnym rogu. Co ciekawe, tylko ten róg ci się „rozjechał”. no właśnie tego nie rozumiem, fakt, że to był obiektyw, a nie teleskop, też mnie zastanawia
  • przepalone centrum M42. Wiem, że wyciągnięcie tego w dobry sposób nie jest łatwe. Ostatnio sam się z tym męczyłem i poległem. Przepalone, gdyż ponieważ tak po prawdzie nie robiłem specjalnej sesji dla tego elementu, jak wspomniałem, to była fota spontan, widząc, że niebiosa się odsłaniają 
  • Dzienx za zadany trud i taką wnikliwą ocenę, zawsze biorę sobie to do serducha
  • pozdro i zdrówka po 100X :)
  •  

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

Cześć, fajna fotka, ładna i miła w odbiorze, ale nawet jako mniej doświadczona w astrofoto osoba widzę kilka niuansów 

Ok, to może z tego, co mi się podoba i nie podoba.

Na plus

  • kontrast w M42, fajnie odznaczają się poszczególne fragmenty
  • fajnie wodór ci wyszedł przy głowie konia 
  • rdzawy kolor tła, fajnie pokazuje, ile tam pyłów jest i że nie jest to „zwykła” czerń
  • ładnie stonowane mniejsze gwiazdki i ich kolor
  • niezły płomień :)

To co mi się nie podoba:

  • Zgubiłeś gdzieś sporą ilość niebieskiego koloru, który tam jest. Chyba próbowałeś stonować gwiazdki i przez to miejsca, gdzie jest dużo niebieskiego, wyszły białe i bardzo blade. Running man normalnie aż świeci cały na niebiesko a u Ciebie jest blady.
  • Coś niedobrego porobiło się z Alnitakiem. Nie wiem, czy przepaliłeś go, czy może były jakieś cirrusy, ale obwódka wygląda słabo. Ogólnie na tych jaśniejszych gwiazdach widać mocne halo, więc możliwe, że się przepaliły ciut.
  • pojechane gwiazdki w lewym dolnym rogu. Co ciekawe, tylko ten róg ci się „rozjechał”.
  • przepalone centrum M42. Wiem, że wyciągnięcie tego w dobry sposób nie jest łatwe. Ostatnio sam się z tym męczyłem i poległem.

 

min strech crop delika ex nieb run.jpg

Edytowane przez lexx
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.