Skocz do zawartości

Linki do wątków AP ze zdjęciami w IR


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Aby spróbować trochę skupić dotychczasowe próby fotografii kosmosu w IR bez wielkiego przenoszenia tematów (w szczególności starszych) proponuję aby tutaj zamieszczać linki (jeśli trzeba - z krótkim opisem) do tematów z Astropolis, w których użyto podczerwieni. Sens istnienia takiej kompilacji wydaje mi się oczywisty - w szczególności dla kogoś, kto chciałby spróbować a nie wie, jakich rezultatów oczekiwać. Trochę jak oglądanie szkiców obserwacyjnych przed kupnem teleskopu.  :)
 

 

Na początek totalny ewenement - jedno z niewielu zdjęć kosmosu robione amatorsko w FIR (czyli paśmie termicznym >8um)

@szuujesteś pionierem, nie masz gdzieś jeszcze skitranych zdjęć DS z tej kamerki? :)
 

 

 

 

 

 

 

To może nie do końca kosmos, ale z technicznej strony na pewno można się czegoś dowiedzieć.

 

 

 

 

 

wessela nie trzeba tutaj przedstawiać, ale warto zwrócić uwagę na zastosowany tu sprzęt. Nie każdy może od takiego zaczynać przygodę z podczerwienią:)

 

 

 

 

 

 

 

 

@riklaunim mam nadzieję, że się nie rozminę bardzo z prawdą mówiąc, że jesteś jedną z lepiej poinformowanych i doświadczonych tutaj osób w temacie różnych dziwnych pasm, kamer i filtrów. 

 

 

 

 

Podobnie ten temat - cokolwiek estetyczny, ale warto zobaczyć, jak do tematu podchodzą klasyczni fotografowie.

 

 

 

Super inspirujący temat, ja osobiście podchodziłem bardzo sceptycznie, a jednak! Można :)

 

 

 

 

 

I jeszcze pojedyncze, fajne zdjęcie @Tuvoc :

 

 

 

 

 

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.12.2020 o 02:34, Behlur_Olderys napisał:

mam nadzieję, że się nie rozminę bardzo z prawdą mówiąc, że jesteś jedną z lepiej poinformowanych i doświadczonych tutaj osób w temacie różnych dziwnych pasm, kamer i filtrów. 

Jeżeli dobrze kojarzę to Hamal też coś kombinował (w kontekście DS).

 

Obiekty Układu Słonecznego to dość oczywisty i popularny cel dla IR natomiast co do DS to różnie to bywa (i dość rzadko). Mniejszy wpływ zaświetlenia Księżycem, LP, mniejszy wpływ seeingu, ale też dostajesz dziwne kolory (fałszywe RGB w IR). Lepszy efekt daje zestawienie krótszych z dłuższymi długościami fal tak by na jednym pył był mniej przenikalny niż na drugim. np, L(najlepiej bez tlenu)-Ha-IR(bez Ha/S2).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.