Skocz do zawartości

POLSKA ASTROFOTOGRAFIA-ALBUM


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Co by Wam uzmysłowić jakie to jest duże:

- duże fota to 31x38

- małe to 9x7

oczywiście te proporcje można zmiejszyć na rzecz małych fotek i dodać pozostałe elementy tylko że za dużo to też nie zdrowo... i nie estetyczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie zdjęcia sprzętu!!! chociaz miniaturki. bardzo dobra wartośc proastropropagandowa.

 

odradzam sponsoring bo sie zaczną gupie pytania kto wziął kase...

Sonsoringu absolutnie się nie boję a takie "gupie pytania" mam w poszanowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emde proponuje kółka na srodku żeby do wysyłki sie lepiej składał kalendarz na pół i duże pola na kazdy dzień.

 

O zaznaczeniu faz księzyca, opozycje, elongacje merkurego i wenus chyba nie trzeba przypominac to obowiązek w takim kalendarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emde proponuje kółka na srodku żeby do wysyłki sie lepiej składał kalendarz na pół i duże pola na kazdy dzień.

 

O zaznaczeniu faz księzyca, opozycje, elongacje merkurego i wenus chyba nie trzeba przypominac to obowiązek w takim kalendarzu.

Kółka na środku to średi pomysł estetyczny :Beer: już lepiej nie zmieniać formatu który wychodzi z maszyny... i daje ładne możliwości graficzne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten przykład co załączyłem to nie jest - ŁADNIE I CZYTELNIE? :szczerbaty:

 

ale...

Temat może umrzeć śmiercią naturalną jeżeli nie zbierzemy przynajmniej 100 chętnych... :huh:

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładne emde :), ale może taka mała propozycja, żeby ten kalendarz był trochę bardziej użyteczny, to czy te cyferki dni, nie mogłyby być na jakimś jaśniejszym tle z kratką, czy liniami? no chyba że białym korektorem cóś tam bedziemy sobie dopisywać :D

no chyba, że on ma mieć formę czysto estetyczną :Beer:

co by nie powiedzieć: artisticzną :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ładne emde :), ale może taka mała propozycja, żeby ten kalendarz był trochę bardziej użyteczny, to czy te cyferki dni, nie mogłyby być na jakimś jaśniejszym tle z kratką, czy liniami? no chyba że białym korektorem cóś tam bedziemy sobie dopisywać :D

no chyba, że on ma mieć formę czysto estetyczną :Beer:

co by nie powiedzieć: artisticzną :szczerbaty:

coś Panowie się nie rozumiemy... to chyba przez te chmurwy... :rolleyes:

Podałem przykład kalendarza który wisi u mnie na ścianie co by pokazać wielkość fot jakie moglibyśmy zastosować i ich wzajemne proporcję - nawiązuje w ten sposób do pomysłu kilku fot na stronie a nie tylko jednej... Sam układ i reszta elementów to już sprawa do konkretnego zaprojektowania - dni miesiąca, opisy, efemerydy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem co kiedys usłyzałem: " Artista to taki gość co musi wszystko spieprzyc tylko poto zeby było inaczej" :szczerbaty:

 

Błagam was nie spaprajcie telgo kalendarza uzytkowo :rolleyes:

McArti a Ty z czego to wywnioskowałeś że nie ma być na kalendrzu wartości merytorycznych? Hę? :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie o tym mówie!!! chodzi mi o to żeby nie trzeba sie było minute wpatrywać zeby wyczaic gdzie są kolejne dni , soboty i niedziele.

 

żeby nie wylać kalendarza z drukarką :szczerbaty:

 

powodzenia! :)

ahaaaa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dokładnie o to :)

 

ale myślę, że i tak Wasz wyjdzie ładniejszy, niż ten SCHÜCO, oni robią aluramki do okien, i dlatego te zdjęcia takie kanciaste, :szczerbaty: a żeby to zaawaluować, to pozbawili ich - dni i tygodni :Boink:

 

a że astro, będzie czarne na czarnym i będzie pięknie i nieregularnie, to wtedy kalendazyk może mieć ramecki, ze hej :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt ktory wrzucil Emde akurat wyglada bardzo dobrze. Oby wszystkie kalendarze ktore widze na scianach mogly choc w 1/10 tak wygladac. Jest prosty, dobrze zaprojektowany i kalendarium jeszcze "ujdzie".

 

Mam tez propozycje, aby druk zostawic drukarzom, projektowanie designerom, a efemerydy astronomom ;) no i kalendarium - kalendaryjczykom ;)

 

Ceny, jak na takie ekskluzywne i limitowane serie nie sa zle. Nie nazekajcie. Nie ma tu marzy, projektu, itp. Jezeli zrobim 5000 to cena jednostkowa znacznie zmaleje. Sa chetni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może byście w czynie społecznym zrobili ten kalendarz do PDFa? i już poustalali co od kogo żeby nie było nieporozumień na prawach autorskich itp. i kazdy by sobie to obejżał i zamówił?

 

ps. ja zamawiam 3 kalendarze!!!

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta zdecyduje się jak tylko zobaczy ;)

 

Też mi się tak wydaje. Jak już będzie wykonany projekt,

wybrane zdjęcia, na pewno bedzie więcej chętnych. Moim zdaniem

jest troche mało czasu ze względu specyfike dyskusji (każdy ma swoje

zdanie na temat tego jak ma wyglądać kalendarz)

Ja bym wziął jeden na 2006 lub dwa na 2007.

 

pozdrawiam

Ralf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a może byście w czynie społecznym zrobili ten kalendarz do PDFa? i już poustalali co od kogo żeby nie było nieporozumień na prawach autorskich itp. i kazdy by sobie to obejżał i zamówił?

 

ps. ja zamawiam 3 kalendarze!!!

To może jest wyjście jak nie będzie więcej chętnych.

Kalendarz w wersji elekronicznej dla forumowiczów.

Każdy kto chce może sobie wydrukować.

Albo inny pomysł na trochę mniejszy format : formatki a4 każda z innym miesiącem i zdjęciem zbindowane do przewracania na ścianę.

A po roku możemy oprawić w ramki 12 fotek.

Zbinduję gratis. :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

no to może przygotować tylko do PDFa na przyszły rok, a skupić się i zbierać zdjęcia na kolejny (2007), a moja propozycja oczywiście nie jest związana z tym, że mam mało zdjęć... ;)

 

dziś nie jest problemem wydrukować nawet mały kalendarz, gorzej jest z kwestią kosztów - dla przykładu można zrobić malutkie wydawnictwo za 12x6,5zł - dla 20/30 osób naświetlić kalendarz na fotograficznej maszynie cyfrowej - wadą w tym momencie jest koszt oraz to, że kartka z tyłu ma napisy (jak to papier foto), zaletą będzie możliwość utrzymania w prosty sposób poprawnej kolorystyki zdjęć, no i taki prawie handmade za kilka lat będzie pewnie bardzo wartościowy :)

 

Kto to pisał o kliszach.... ? Dziś poważne drukarnie już się w takie rzeczy nie bawią, dziś mamy CTP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.