Skocz do zawartości

POLSKA ASTROFOTOGRAFIA-ALBUM


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

skoro zaczeła się dyskusja...

 

uważam, że temat jest niedookreślony a cygana (cygnusa :) ) powiesili.

 

najlepsze fotki =/= najlepsze Moje fotki =/= jestem dumny =/= JEDNĄ w krótkiej karierze (a jak dziś w nocy zrobie taka, że mi szczena opadnie?)

 

Więc co to jest za fotka? JA kontra RESZTA ŚWIATA? Czy JESTEM DUMNY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zaczeła się dyskusja...

 

uważam, że temat jest niedookreślony a cygana (cygnusa :) ) powiesili.

 

najlepsze fotki =/= najlepsze Moje fotki =/= jestem dumny =/= JEDNĄ w krótkiej karierze (a jak dziś w nocy zrobie taka, że mi szczena opadnie?)

 

Więc co to jest za fotka? JA kontra RESZTA ŚWIATA? Czy JESTEM DUMNY?

A konkretnie o co Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyscie zamiescic swoje najlepsze fotki a potem dyskutowac?

No jak ktos nie ma swojej najlepszej to niech  nie zamieszcza.

Dokładnie.

Jestem za tym by zostawić posty wyłącznie z fotografiami.

 

ps.

 

Długo myślałem i na razie daję tylko to :D

milky_way5.jpg

Canon 300D na cykadełku

ob. 8 mm Peleng ,

ISO 3200

f2.8

30sek. pojedyncza ekspozycja.

VIII 2004 Astrozlot Kudłacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko jedną fotkę? ja nie posiadam jednej najlepszej fotki tylko np. dwie i co mam zrobić?

Sądzę, że lepiej było by wszystkie fotki umieszczać w naszej galerii a potem ogłosić konkurs na najlepsze powiedzmy 100 fotek i wydać album!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego tylko jedną fotkę? ja nie posiadam jednej najlepszej fotki tylko np. dwie i co mam zrobić?

Sądzę, że lepiej było by wszystkie fotki umieszczać w naszej galerii a potem ogłosić konkurs na najlepsze powiedzmy 100 fotek i wydać album!

 

 

Dobry pomysł do świetnego pomysłu Maćka :notworthy:

 

Każdy swoje dobre fotki niech umieszcza w galerii , tam jest system ocen i te z najlepszymi przechodzą do kolejnego etapu . Potem trzeba by ustalić ile fotek ma się zmieścić w albumie i forumowicze sami wybiorą głosowaniem .

 

Przydałby się długi termin żeby dać czas uczestnikom do robienia nowych i szukania po dysku swoich najlepszych fotek . Gdyby to odemnie zależało dalbym termin do 30 października tego roku . Wiadomo że w listopadowe szarugi już nic nowego się nie wniesie i wtedy byłby czas na selekcje i głosowania .

 

Powstałby fajny album , zamieszczony na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł do świetnego pomysłu Maćka  :notworthy:

 

Każdy swoje dobre fotki niech umieszcza w galerii , tam jest system ocen i te z najlepszymi przechodzą do kolejnego etapu . Potem trzeba by ustalić ile fotek ma się zmieścić w albumie i forumowicze sami wybiorą głosowaniem .

 

Przydałby się długi termin żeby dać czas uczestnikom do robienia nowych i szukania po dysku swoich najlepszych fotek . Gdyby to odemnie zależało dalbym termin do 30 października tego roku . Wiadomo że w listopadowe szarugi już nic nowego się nie wniesie i wtedy byłby czas na selekcje i głosowania .

 

Powstałby fajny album , zamieszczony na forum .

Kontynuuję dyskusje jednak w tym wątku, ponieważ i tak trzeba to przedyskutować i być może inaczej to zorganizować...

Osobiście uważam, że pomysł jest nadal do zrealizowania - wydanie albumu - ale miałem na celu stworzenie takiego elitarnego tematu, w którym każdy bardzo świadomie i po głębokim zastanowieniu dałby swoją THE BEST... w galerii jest kupa fot których przeglądanie zajmie nam kupe czasu i nie wiem, czy będzie się ludziom chciało... a tak taki specjalny wątek przyciąga wszystkich i jest bardzo łatwy i przejrzysty w oglądaniu...

Rozważając na temat jakości: czy każdy, czy tylko same najlepsze... - wydaje mi się że jednak każdy kto chce, a o "dolnej granicy poziomu" zadecydujemy wspólnie, bo inaczej taki album stanie się autorskim albumem paru forumowiczów, których kunszt nie odstaje od najlepszych zdjęc światowych, a przecież polska astrofotografia to nie tylko "oni". :Beer:

Dlatego wolę jednak każdy po jednej focie, niż pięciu po dziesięć... :notworthy:

Taki osobny temat moim zdaniem jest wtedy potrzebny.

Osobiście wolę przeglądać taki temat niż przeglądać galerię... ale to moje zdanie. Zawsze też można w ostatniej chwili podmienić fotę gdy wykona się lepszą...

Co do terminu to możemy go wspólnie ustalić - podany przez Piotra wydaje się sensowny ale wydłużyłbym go do końca roku. Powstałby wtedy album astrofotografii polskiej do końca 2005 roku a od stycznia moglibyśmy przez następny rok zbierać foty na następny - Album Polskiej Astrofotografii roku 2006... :rolleyes:

Wszyscy się rozwijamy, fot coraz więcej, coraz lepsze sprzęty, a wybór do takiego albumu też będzie nas mobilizował...

Takie są moje przemyślenia... :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Darek B. Patrzac na te fotke z Kudlaczy,mam wrazenie ze byla robiona gdzies pod texanskim niebem.Piekne kolory nieba i zorzy.Po lewej stronie jakby slup telefoniczny,jeden z tysiecy rozstawionych wzdluz drogi prostej jak strzala,niknacej dopiero za horyzontem.Nisko,na tle zorzy,kaktusy wylaniaja sie z mroku.Czuc chlodne pustynne powietrze,az ma sie ochote przykryc dachem kabrioleta mknacego bez swiatel przez to odludzie,tylko czy jest sens,bo od switu znow nieznosny upal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Kontynuuję dyskusje jednak w tym wątku, ponieważ i tak trzeba to przedyskutować i być może inaczej to zorganizować...

Osobiście uważam, że pomysł jest nadal do zrealizowania - wydanie albumu - ale miałem na celu stworzenie takiego elitarnego tematu, w którym każdy bardzo świadomie i po głębokim zastanowieniu dałby swoją THE BEST... w galerii jest kupa fot których przeglądanie zajmie nam kupe czasu i nie wiem, czy będzie się ludziom chciało... a tak taki specjalny wątek przyciąga wszystkich i jest bardzo łatwy i przejrzysty w oglądaniu...

Rozważając na temat jakości: czy każdy, czy tylko same najlepsze... - wydaje mi się że jednak każdy kto chce, a o "dolnej granicy poziomu" zadecydujemy wspólnie, bo inaczej taki album stanie się autorskim albumem paru forumowiczów, których kunszt nie odstaje od najlepszych zdjęc światowych, a przecież polska astrofotografia to nie tylko "oni". :Beer:

Dlatego wolę jednak każdy po jednej focie, niż pięciu po dziesięć... :notworthy:

Taki osobny temat moim zdaniem jest wtedy potrzebny.

Osobiście wolę przeglądać taki temat niż przeglądać galerię... ale to moje zdanie. Zawsze też można w ostatniej chwili podmienić fotę gdy wykona się lepszą...

Co do terminu to możemy go wspólnie ustalić - podany przez Piotra wydaje się sensowny ale wydłużyłbym go do końca roku. Powstałby wtedy album astrofotografii polskiej do końca 2005 roku a od stycznia moglibyśmy przez następny rok zbierać foty na następny - Album Polskiej Astrofotografii roku 2006... :rolleyes:

Wszyscy się rozwijamy, fot coraz więcej, coraz lepsze sprzęty, a wybór do takiego albumu też będzie nas mobilizował...

Takie są moje przemyślenia... :Beer:

 

 

Może to dziwnie wygląda kiedy cytuje sam siebie... :szczerbaty: ale mam zamiar po namowie hanysiaka wrócic do tematu i oznajmić że są możliwości wydania takiego albumu ze zdjęciami polskich astroamatorów. Namawiam więc serdecznie do zbierania fot może narazie w zaciszu domowego komputerka, a potem (może na wiosnę) postaramy się wrócić do tematu i rozstrzygnąć w ten lub w inny sposób czyje, jakie itd. foty złożą się na obraz polskiej amatarskiej astrofotografii.

Pozdrawiam i życzę udanych łowów! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam w rodzinie drukarza i już z nim wstępnie rozmawiałem. Dziś dowiem się jaki byłby koszt wykonania 13kartkowego kalendarza ściennego formatu około 50x70 na rok 2006... z fotami z roku 2005 i może starszymi (do uzgodnienia). Dużo pewnie zależy od nakładu a co za tym idzie od ilości chętnych... Wstępnie prosiłem o kalkulację na 100szt, ale nie wiem czy znajdzie się tylu kupujących... Można też pomyśleć o umieszczeniu np. 12 reklam - każda firma ma jeden miesiąc - i tu poszukać sponsoringu...

 

Może dobrze by było przypiąć do tego wątku sondę, żeby się zorientować jakie jest zainteresowanie, tylko nie wiem jak to teraz zrobić...

 

Co do treści kalendarza:

Na szybciora widzę to tak - duża fota the best z danego miesiąca plus kilka mniejszych z różnych sprzętów nie koniecznie jakiś topowych... Może dało by radę przypisać danemu miesiącowi konkretny obiekt?

Mogę zrobić projekt więc koszt grafika mamy z głowy, pozostają koszty przygotowalni, druku i pakowania.

Co Wy na to?

:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rodzinie drukarza i już z nim wstępnie rozmawiałem. Dziś dowiem się jaki byłby koszt wykonania 13kartkowego kalendarza ściennego formatu około 50x70 na rok 2006... z fotami z roku 2005 i może starszymi (do uzgodnienia). Dużo pewnie zależy od nakładu a co za tym idzie od ilości chętnych... Wstępnie prosiłem o kalkulację na 100szt, ale nie wiem czy znajdzie się tylu kupujących... Można też pomyśleć o umieszczeniu np. 12 reklam - każda firma ma jeden miesiąc - i tu poszukać sponsoringu...

 

Może dobrze by było przypiąć do tego wątku sondę, żeby się zorientować jakie jest zainteresowanie, tylko nie wiem jak to teraz zrobić...

 

Co do treści kalendarza:

Na szybciora widzę to tak - duża fota the best z danego miesiąca plus kilka mniejszych z różnych sprzętów nie koniecznie jakiś topowych... Może dało by radę przypisać danemu miesiącowi konkretny obiekt?

Mogę zrobić projekt więc koszt grafika mamy z głowy, pozostają koszty przygotowalni, druku i pakowania.

Co Wy na to?

:rolleyes:

 

1. nie zrobisz z tych "naszych" fotek 70x50. Sa za male. Jezeli nawet, to jakosc bedzie podla. Jedyna opcja, to mozajka z wielu fotek, ale wtedy to tez slabo bedzie wygladac. Taki kolorowy, nieczytelny paw.

 

2. nakladow typu 100 szt. nie drukuje sie dzisiaj na offsecie. Od tego jest druk cyfrowy. Odpadaja koszty przygotowalni (klisze, proofy etc.).

 

Temat przerabialem juz ze 2 lata temu (powinien byc gdzies w archwium). Niestety zniechecila mnie jakosc zdjec, kiedy zrobilem pierwsze proofy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie technicznym. Sprawdzalem wlasnie koszty druku cyfrowego, bo troche sie tu pozmienialo przez te ostatnie 2 lata. Mysle, ze dzisiaj jest to juz "realizowalne". Koszt takiego kalendarza w formacie 340x450 moglby sie zmiescic w przedziale 30-50 zl juz w detalu. Moze nawet mniej.

 

Sprawdzam jeszcze jedna mozliwosc. Moja agencja "troche" drukuje dla wiekszych klientow, wiec czekam na oferte rabatowa z kilku drukarni. Wtedy moze by sie dalo zrobic w wiekszym formacie i na offsecie (lakier UV, jakies dodatkowe jakosciowe bajery).

 

Mam juz rozpracowany koncept na kalendarz z przed 2 lat. Jezeli Emde zgodzi sie pomoc, to mysle, ze w styczniu kalendarz moglby sie ziscic.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.