Skocz do zawartości

Kupię płytę korekcyjną do SCT 5' Celestrona lub sprzedam ze zbitą płytą


swinki

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej się nie nastawiaj na to, że uda Ci się to załatwić, a już na pewno nie za jakieś rozsądne pieniądze. Sam nowy korektor kosztuje mniej-więcej tyle, co używany SCT. Jedyna nadzieja, że komuś się potłukło lustro główne i ma korektor na sprzedaż - tylko niestety to właśnie korektory raczej się tłuką :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse naprawy bliskie zeru, przechodziłem kiedyś to samo z moim rozbitym  sct8, delta zaproponowała mi naprawę za 90% ceny nowego teleskopu. Pisałem nawet bezpośrednio do celestrona w USA i nie sprzedają samych płyt korekcyjnych.
Bez płyty korekcyjnej samo lustro  jest praktycznie nic nie warte.

Edytowane przez cmku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno samej płyty korekcyjnej nie daje żadnej gwarancji , że teleskop odzyska sprawność .Każda płyta korekcyjna jest korygowana pod dane lustro czyli ma usuwać aberracje sferyczną danego lustra  a  jak wiadomo każde lustro ma inną wartość  aberracji sferycznej. Jedyna szansa  to kupić komplet lustro -korektor albo wykonać samemu  korektor co jest wykonalne ale bez doświadczenia w szlifowaniu  prawie zerowe .Korektor można wykonać z białego floatu  "white".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli ktoś chce to sprzedam tego nieszczęsnego SCT (kolor biały) i jeszcze mogę dorzucić ETX80. Bardzo mi się ten SCT sprawdzał na wyjazdach i jako lekki teleskop do szybkich obserwacji ( woziłem go w bagażu podręcznym) i chyba po prostu kupię drugi albo maka. Kupiłem go tanio w UK więc sprzedam też tanio.

 

Edytowane przez swinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.